Edellinen tanssipäivä pe 26.10.2012

Lauantai 27.10.2012

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 20:00--00:30, 13 €
Mia Leivo & Pequeno
Auran nuortentalo (Aura) 15 €
Diesel & Markku Aro, Antti Ahopelto
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Karavaani & Susanna Heikki
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Raimo Turtiainen ja Pojat
Lomakeskus Huhmari
Sawotta & Pekka Hartonen
Humppilan seurojentalo (Humppila) 20:00--00:30, 12 €
Bonus, Kauko Salmi
Härmän Kylpylä
Mauri Niemi & J-P Team
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Nasma Team
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--00:30, 13 €
Tukkijätkät
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 13 €
Caminito & Kari Piironen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 €
Ake Pääkkö duo, Ake Pääkkö
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Väriloiste
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Jade's band
Ravintola Kivitippu
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Teuvo Vuoti
Krääkkiö
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka
V.I.P. & Anneli Mattila, NeljänSuora
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Pepe & Benjamin Enroth, Veijarit
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--23:30, 10 €
Tero Vall & Sanna Toivanen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Henkka ja Kulkurit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Helmenkalastajat
Limingan ns (Liminka) 20:30--00:30, 12 €
La Strada
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Pekka Mikkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:30--01:00, 12 €
Iskelmäyhtye Bohemia
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sinitaivas
Pesäkallio 20:00--02:00
Varjokuva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Mika Sundqvist
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14 €
Lemmenklaani
Spa Hotel Runni
Duo Saariset
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Marita Taavitsainen, Erkki Kivelä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 10 €
PopNiitit
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Tanhuhovi
Tulipunaruusut
Toejoen seurojentalo
Voitto Takasen yhtye
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Väriloiste
Ravintola Tulisuudelma
Telaketju
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Taikakuu
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
Valtatie 2 20:00--02:00
Charles Plogman & Ronnies, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Honkala team
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 €
Tonika
Ylistaron Ylipään ns 13 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Eija Koriseva

Seuraava tanssipäivä su 28.10.2012