Edellinen tanssipäivä pe 29.6.2012

Lauantai 30.6.2012

Bergsparken
San Marino ja Linda
Esakallio
Antti Vainion yhtye
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Yölintu
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hangan lava 21:00--01:30, 14 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Harjulan lava
Risto Nevala
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13 €
Dry Capri, Pepe Enroth
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--01:00, 12 €
Kangastus, Essi Leppäkoski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Onnenkulkurit & Matti Korkiala
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avec & Saska Helmikallio
Lomakeskus Huhmari
Janne Siitari
Huvilintu 13 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Charlies
Härmän Kylpylä
Kalevi Suntila trio
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Varjokuva
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
In The Mood
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Finlanders, Jani Niemi ja Wiima, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 13 €
Henri Stenroth
Jänteen halli 20:00--01:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Keidas, Sokuto, Jouni Keronen
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi) 10 €
Tuovilat
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 15 €
Men in Black & Jari Sillanpää, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Kalevan lato (Sajaniemi, Loppi) 20:00--01:00
Anita Joensuu & Tapio Rannanmaa
Katiskanmäen Firapeli 20:00--01:30, 15 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Kauhajoen kasino (Kauhajoki)
Iskelmäyhtye Korona
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Jade's band
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski) 10 €
Markus Sextet
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:30--01:30, 12 €
Eino Luostari
Kukonhiekka
Tulipunaruusut, A. Aallon rytmiorkesteri
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Karaoke
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 0 €
Yötaivas & Nina Åkerman, FinnNostalgia & Antti Toivola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 12 €
Ässät
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:30--01:30, 13 €
Voitto Takasen yhtye
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Elixir
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--01:00, 10 €
Juhani Virta
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00, 13 €
Eija Koriseva
Liimamäki
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Liperin lava (Liperi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Charles Plogman & Ronnies, Helmenkalastajat
Maaningan kasino (Kuopio) 13 €
Heidi Pakarinen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Memories & Heli Hyttinen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 20:00--00:30
Duo Taikayö
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 €
Pepito ja Pekka Saralevä, Tapani Kansa
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 10 €
Olli-Pekka Tuomi
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Diesel & Markku Aro, Myrskytuuli
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 10 €
Trio Salama
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola, Baroque & Johanna Piipponen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Birgit Vainio
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Astra
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sawotta & Pekka Hartonen
Paapelin lava (Kekkonen, Ruovesi) 20:00--24:00, 12 €
Pasi Kaunisto, Martti Kuurila
Pellossalon ns
Kesätuuli
Perälän lato (Koijärvi, Forssa)
Solistiyhtye Jermut
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 13 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--00:30, 10 €
Iskelmäyhtye Bohemia
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, NeljänSuora
Ruhtinansalmen urheilutalo
Harri ja Coronet
Spa Hotel Runni
Kyytipojat
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Onnenpotku & Susanna Sakko
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Taiga & Jarkko Honkanen, Jenna Bågeberg
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne)
Iltarusko & Saku Backman
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 20:00--00:30, 10 €
Ajan sävel, Pauli Antero Huttunen
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 19:00--01:30, 15 €
Mistral & Anne Mattila, Islanders, Danny
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 14 €
Helminauha & Suvi Karjula
Sirniön Kisapirtti
Eero Aven
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 21:00--01:30, 15 €
La Strada & Anita Hirvonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Syke, Laura Voutilainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Caminito & Kari Piironen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 10 €
Arvo Pienimäki & Jorma Sivunen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 €
Eino Grön
Ravintola Tulisuudelma
Turusen pyssy
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 15 €
Sinitaivas, Octavia & Tony Montana
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 14 €
Kapris, Matti Esko
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00, 10 €
Bonus & Kauko Salmi
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Iloset, Tanja Vähäsarja
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Hurma

Seuraava tanssipäivä su 1.7.2012