Edellinen tanssipäivä pe 11.11.2011

Lauantai 12.11.2011

Auran nuortentalo (Aura) 15 €
Taikakuu, La Strada
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 10 €
Hannu Roiton yhtye
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 12 €
Avenue & Anniina Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä
Frederik & Cafe Dynamite, Simo Hietalan kvartetti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Imatran kylpylä (Imatra)
Mamba
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Helminauha & Suvi Karjula
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 10 €
Sirius
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
FBI-beat & Markus Törmälä
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:00, 12 €
Grani Big Band
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Jari Grek
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Janina Aro Band
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Risto Nevala, Kapris
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Voimaorkesteri & Marko Lämsä
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Virta & Tero Vall
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Haavekuva, Vanhan veräjän luona
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tulipunaruusut, Helmenkalastajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Sinitaivas, NeljänSuora, Heikki Koskelo
Nahjuksen kylätalo
Salla Krok
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Terhi Lehtoniemi
Pesäkallio 20:00--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Syke
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Katja's Solution
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Spa Hotel Runni
Ville Häyrynen duo
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Marko Maunuksela & Fantasia, Timangi
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Ake ja Rami
Tanhuhovi
Korsuorkesteri, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 €
Eija Kantola & Omega
Ravintola Tulisuudelma
Southfork sound machine
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Väriloiste, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30, 12 €
Rainer Bollström
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Charles Plogman & Ronnies, karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Voitto Takanen
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Trio Sera

Seuraava tanssipäivä su 13.11.2011