Edellinen tanssipäivä pe 4.2.2011

Lauantai 5.2.2011

Auran nuortentalo (Aura) 15 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Jackpot & Henri Stenroth
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Taikalintu & Tuuli Tarkkonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tytti Pelkosen yhtye, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Korsuorkesteri
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Imatran kylpylä (Imatra)
Harmony & Merja Ranta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Avenue & Anniina Mattila
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Antero Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Diesel & Markku Aro
Keihärinkosken kylätalo (Keihärinkoski, Viitasaari)
Kinset
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Norolan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Dimitri Sjöberg
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Kuutamo, Henkka ja Kulkurit, Pallosalama & Marko Lämsä
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Helminauha, Kasmir & Jari Grek
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, V.I.P. & Anneli Mattila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Onnenkulkurit
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Ajan sävel
Ooperi (Kortela, Rauma) 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Naseva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio
Omega & Eija Kantola, Broadway
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Dry Capri
Pyrkivä 19:30--23:30
Varjokuva
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 15 €
Finlanders, Timangi
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Kulkurit duo
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 13 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri & Martti Metsäketo, Tulipunaruusut
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Avec & Saska Helmikallio
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tommys & Charles Plogman, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Unelmavävyt
Valtatie 2
Souvarit, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Cinema Band
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Täysikuu 3

Seuraava tanssipäivä su 6.2.2011