Edellinen tanssipäivä pe 3.12.2010

Lauantai 4.12.2010

Alavuden seurantalo 22:00--02:30, 10 €
Kari Hirvonen & Free shake
Auran nuortentalo (Aura)
La Strada, Varjokuva
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Exodus
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Vienna & Eero Ylisirkka
Hotelli Hiittenharju
V.I.P. & Anneli Mattila
Lomakeskus Huhmari
Omenapuu & Johanna Pakonen
Härmän Kylpylä
Nasma Team
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
In The Mood
Imatran kylpylä (Imatra)
Suurlähettiläät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Presto & Kake Randelin
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Gunnar Taipale
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väriloiste
Ravintola Kivitippu
Helmenkalastajat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Mira Kunnasluoto
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Yötaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
FBI-beat & Markus Törmälä
Pesäkallio
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka
Janne Siitari
Pyrkivä 19:30--22:30
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Spa Hotel Runni
Onnenkulkurit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Raija Koso
Kylpylähotelli Summassaari
Markus Sextet
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Ake ja Rami
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tuplawernet
Tanhuhovi
Sinitaivas, Tulipunaruusut
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Helminauha & Hanna Talikainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Amor-kvartetti
Toejoen seurojentalo
Maarit Aro
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Yölintu
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Juhamatti & Timangi
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
Syke
Valtatie 2 20:00--02:00
Tommys & Charles Plogman, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Keijo Nurmen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 5.12.2010