Edellinen tanssipäivä pe 29.10.2010

Lauantai 30.10.2010

Auran nuortentalo (Aura)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI-beat & Markus Törmälä
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Kari Isola ja Yön tähdet & Eija Koriseva, naistentanssit, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helminauha
Härmän Kylpylä
Popeda, Ensti solo band
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Unelmavävyt
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Maija Muikku trio
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Krääkkiö
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka 20:00--02:00
La Strada & Anita Hirvonen, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Caminito & Kari Piironen, Venetsia & Janne Laine
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa)
Juhani Virta, Tero Vall
Käenkoskikeskus 21:00--02:00
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Myrskytuuli
Lehtimäen kirkonkylän ns
Onnenhetki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Channel Four, Fantasia & Marko Maunuksela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntän klubi
Norolan Pojat
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Väliaikainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio 20:00--02:00
Sinitaivas
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Royal
Puistonkulma 10 €
Amado & Ake Pääkkö
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Spa Hotel Runni
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Tosimiehet & Tanja ja Mino
Seurakallio 10 €
Duo Kasino
Tanhuhovi
Rosette & Kaija Lustila, Sunset & Arto Nuotio
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Euroset
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo
Takanen team & Risto Nevala
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Varjokuva
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Wähäkosket, naistentanssit, naistentanssit
Työväentalo
Keijo Nurmen yhtye
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
Huikon veljekset
Valtatie 2 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Rosso & Tarja Lunnas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Corona & Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Yards & Eino Luostari

Seuraava tanssipäivä su 31.10.2010