Edellinen tanssipäivä pe 3.9.2010

Lauantai 4.9.2010

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 8 €
Markku Ignatius
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Reijo Kumpulainen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tanssittajat
Hangan lava 14 €
Köpi Koski ja Projekti, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame)
Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Mistral & Anne Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Eija Kantola
Lomakeskus Huhmari
Kaija Pohjola
Huvilintu 13 €
Rosette & Kaija Lustila
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Reissarit & Mikko Takala
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Veijarit & Sirpa Jokinen, Yölintu
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Fantasia & Marko Maunuksela, V.I.P. & Anneli Mattila
Imatran kylpylä (Imatra)
Menneisyyden vangit & Virve Rosti
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, FinnNostalgia & Antti Toivola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Antero Mertaranta All Stars & karaoke
Kukonhiekka
Sinitaivas, Fernet & Tomi Markkola
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Barbarello
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Antero ja Valamo
Liperin lava (Liperi) 13 €
Mira Kunnasluoto
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markus Sextet
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Taikakuu, Syke
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
FBI-beat, Diesel & Markku Aro
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Jussi Seppäsen yhtye
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rainfox & Ari Kettukangas, sikajuhlat, sikajuhlat
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00
Ässät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Hanna Talikainen
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Pekka Parsola
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Tukkijätkät
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Men in Black & Jari Sillanpää
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 13 €
Unto Satorannan yhtye
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Paavo Heiskanen trio
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Voimaorkesteri
Ravani
Takanen team
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
Taivaantulet, markkinat, markkinat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45
Myrskytuuli, Eino Grön
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
La Strada & Anita Hirvonen, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 12 €
Honkala team
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila) 10 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Petoman & Tommi Soidinmäki, Jani ja Jetsetters
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Tanhuhovi
Tulipunaruusut, Korsuorkesteri
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 20:00--01:00, 12 €
Atlantic & Ari Aalto
Tursan seurantalo
Jari ja Taika
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Exset, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Unelmavävyt
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, Vanha jengi
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 10 €
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt & Raimo Warén
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Monarkia & Jukka Hallikainen, Lotta Skog

Seuraava tanssipäivä su 5.9.2010