Edellinen tanssipäivä pe 11.6.2010

Lauantai 12.6.2010

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Finlanders, avajaiset, avajaiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pohojanmaan Pelimiehet
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Matador & Nalle Lehtonen & Antti Toivola
Hangan lava 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Harjulan lava
Timanki
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 12 €
Kapris & Risto Nevala
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
La Strada & Anita Hirvonen
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori)
Veijarit & Sirpa Jokinen
Huvilintu 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kylpylä
Trio Pilke
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Monarkia & Jukka Hallikainen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Väriloiste
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Petoman & Tommi Soidinmäki
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Ilta & Janne Tulkki
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo, levynjulkistus, levynjulkistus
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Wähäkosket, In The Mood
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sinikuu, Tommi Nyyssönen
Kivisalmen lava (Oravisalo, Rääkkylä) 21:00--00:30, 10 €
Eiku-orkesteri & Merja Blomberg
Ravintola Kivitippu
Walkarit
Kukonhiekka 20:00--02:00
Myrskytuuli, Kuutamo & Amadeus Lundberg
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Paavo Heiskanen duo
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Iskelmäyhtye Korona
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 €
Naseva
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Cityfox
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
HotLine & Lasse Laaksonen
Liperin lava (Liperi) 13 €
Harri Kuokkanen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Tanssiyhtye Alfa Band
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taiga & Jarkko Honkanen
Maaningan kasino (Kuopio)
Tulipunaruusut
Martinlinna
Köpi Koski ja Projekti
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Solaris & Minna Sirkiä
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Tommys & Charles Plogman, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna) 12 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Pallosalama & Marko Lämsä, Marita Taavitsainen
Niemenharjun tanssilava 12 €
Presto & Kake Randelin
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Pepe Enroth duo
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Jope ja Pali duo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Berit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Helminauha
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Tuovilat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Syke
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 14 €
Charlies, Kilimanjaro & Timo Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Tähtihetki & Markus Kokkonen
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 10 €
Juhani Rautiainen
Ravani
Honkala team
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fresita & Tanja ja Mino
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 15 €
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 12 €
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Channel Four, Sinitaivas
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 12 €
Unto Satorannan yhtye
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:30--01:30, 13 €
Saija Tuupanen & Tornados
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 13 €
EXmiehet
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
V.I.P. & Anneli Mattila, Unelmavävyt
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Caminito & Kari Piironen
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:00, 12 €
Resiina & Juha Metsäperä
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 10 €
Eino Luostarin yhtye
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 15 €
Benex, Buffalo & Greger Nervander
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt & Raimo Warén
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Korsuorkesteri
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 12 €
Omega & Eija Kantola
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
NeljänSuora
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Roselet
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Mistral & Anne Mattila, Sesam & Antti Raiski
Varpsundin lava
Megax
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 13 €
Sunset & Jarkko Salmi & Arto Nuotio
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00, 10 €
Tosimiehet & Tiina Räsänen
Ytteresse dansbana (Ytteresse, Pedersöre)
San Marino ja Linda
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Helmenkalastajat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Seuraava tanssipäivä su 13.6.2010