Edellinen tanssipäivä pe 28.5.2010

Lauantai 29.5.2010

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Sininen huivi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 12 €
Tosimiehet, Paletti & Birgit Ohra-aho
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Susanna Heikki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avec & Saska Helmikallio
Lomakeskus Huhmari
Seppo Salovesi Group
Huvilintu 13 €
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä
Petri Forsmanin yhtye
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Marita Taavitsainen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Finlanders
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Eino Luostarin yhtye, Mistral & Anne Mattila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Sinikuu & karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
La Strada, FBI-beat & Markus Törmälä
Kukonhiekka 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Suvi Teräsniska
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 8 €
Marimba, Marja-Leena Gröhn
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Pyrstötähti
Liperin lava (Liperi) 13 €
Risto Nevala
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Tommys & Charles Plogman
Maaningan kasino (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Wähäkosket
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Sunset & Jarkko Salmi, Men in Black & Jari Sillanpää
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Avenue & Anniina Mattila, Cafe Casablanca & Frederik
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Kangastus, Kari Mentula
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Antti Tammilehdon yhtye
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Jade's band
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Naseva
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taikakuu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 13 €
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Esko Sartolahti
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Rosette & Kaija Lustila, Onnenhetki
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ravani
Paratiisi & Kaija Pohjola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kari Isola ja Yön tähdet & Eija Koriseva
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:30, 15 €
Arto Nuotio, Kari Tapio
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 0 €
Maarit Peltoniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Markus Sextet, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 12 €
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:30--01:30, 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fantasia & Amadeus Lundberg, Helminauha
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Tulipunaruusut
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Myrskytuuli
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Satumaa & Tarmo Teräs, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
V.I.P. & Anneli Mattila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
NeljänSuora, Jani ja Jetsetters
Varpsundin lava
Svengijengi & Sirpa Waronen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 13 €
Köpi Koski ja Projekti
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Varjokuva, Feniks & Anitta Mattila

Seuraava tanssipäivä su 30.5.2010