Edellinen tanssipäivä pe 19.3.2010

Lauantai 20.3.2010

Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Omega & Eija Kantola, Unelmavävyt
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Exodus
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Onnenkulkurit
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tommys & Charles Plogman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Monitoimitalo Honkala 20 €
Caminito & Kari Piironen & Jukka Hallikainen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki) 20:00--02:00
Syke, San Marino ja Linda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 €
Nelinpeli, Mikael Konttinen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Stardust
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Eino Luostari
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Hirvonen
Ravintola Kivitippu
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Kuutamo
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Humppafoksi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Timo Tervo Band & Erkki Liikanen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Myrskytuuli, Helmenkalastajat
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 20:00--00:30, 10 €
Pallax
Käenkoskikeskus
V.I.P. & Anneli Mattila, Kasmir & Jari Grek
Laihian ns (Laihia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Savannah
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Jammarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taiga & Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Finlanders, Jani ja Jetsetters
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00
Ässät
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 €
Kyläsoittajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sinitaivas
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kylpylähotelli Peurunka
Yksityistilaisuus
Onnenonkijat & Anna-Liisa Räsänen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Kari Vepsä, Antti Huovila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Tuovilat
Kylpylähotelli Summassaari
Kinset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Polaris trio
Tanhuhovi
Tulipunaruusut, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Tonika
Toejoen seurojentalo
Polar & Päivi Nieminen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Varjokuva
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Haavekuva & Teemu Lehtola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Valtatie 2 20:00--02:00
Yölintu, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Markku Harjunpää & Tuula Heikkilä

Seuraava tanssipäivä su 21.3.2010