Edellinen tanssipäivä pe 5.3.2010

Lauantai 6.3.2010

Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Diesel & Markku Aro, Suvi Teräsniska
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
V.I.P. & Anneli Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Köpi Koski ja Projekti
Lomakeskus Huhmari
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Caminito & Kari Piironen, Väriloiste
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Semites
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--02:00, 14 €
Hanna Talikainen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, Raimo Waren
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 10 €
Duo Ake ja Rami
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Moonlight & Netta & Lotta Skog
Kuntotalo 13 €
Volga
Käenkoskikeskus 15 €
Yölintu, Unelmavävyt
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Haavekuva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tommys & Charles Plogman
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kari Hirvonen, Onnenkulkurit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Lapintähti
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Fantasia & Amadeus Lundberg, Horizone & Matti ja Teppo
Ooperi (Kortela, Rauma)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00
Leo Nevalainen
Oriveden Taisto (Orivesi)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät
Pesäkallio 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Syke, levynjulkistus, levynjulkistus
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Kapris
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jani ja Jetsetters
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Kuunsilta 2
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Arto Nuotio
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Terhi Lehtoniemi
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Reissumies
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Trio Tapio Hakulinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Trio Vainio
Tanhuhovi 14 €
Rosette & Kaija Lustila, Kari Isola ja Yön tähdet, Yön tähdet
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Taisto Saaresaho
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Norolan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Työväentalo
Keijo Nurmen yhtye
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Myrskytuuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus

Seuraava tanssipäivä su 7.3.2010