Edellinen tanssipäivä pe 5.2.2010

Lauantai 6.2.2010

Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Varjokuva, Esteri
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Eino Luostari
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Graniitti & Rainer Bollström
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Tanssiorkesteri Luxus & Mari Ylikärppä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Petri Forsmanin trio & Timo Väre
Honkamäki 10 €
Duo Tapio Hakulinen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki) 20:00--02:00
Souvarit, Juhamatti & Fanny, avajaiset, avajaiset
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Monarkia & Jukka Hallikainen
Imatran kylpylä (Imatra)
FBI-beat & Markus Törmälä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 11 €
Ilta & Janne Tulkki
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Tanssiyhtye Alfa Band
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Sinikuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 6 €
Soundset & karaoke
Ravintola Kivitippu
Avenue & Anniina Mattila
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Fantasia & Amadeus Lundberg
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Jammarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Wähäkosket
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00
Leo Nevalainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00, 10 €
Rytmiset
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Puolikuu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Tulipunaruusut, Nelinpeli, Magia 1 & Mikael Konttinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 12 €
Caminito & Kari Piironen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Markku Koivula duo
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Veikko Pöllänen & Pekka Pöllänen
Tanhuhovi 14 €
Saija Tuupanen & Tornados, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Safir & Meiju Suvas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Toejoen seurojentalo
Corona & Jarkko Ylinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Rosette & Kaija Lustila, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Finlanders, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Voitto Takasen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 7.2.2010