Edellinen tanssipäivä pe 30.10.2009

Lauantai 31.10.2009

Alaviirteen ns
Taimo Löfin yhtye
Alavuden seurantalo 21:00--02:30, 13 €
Boogie
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Resiina & Juha Metsäperä
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Jupiter & Jari & Helena Kujala
Hietasaaren Tanssimajakka
Fantasia & Amadeus Lundberg
Hirvensuuli
Jämijärven Pelimannit
Honkamäki 10 €
Humppafoksi
Lomakeskus Huhmari
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Härmän Kylpylä
Villi yö
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Imatran kylpylä (Imatra)
Laura Voutilainen
Hotelli IsoValkeinen 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Viihdekeskus Kalliojärvi
Kari Vepsä & Onnenmaa, Walkarit
Kartano Kievari 14 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kauko-Pohja 20:00--01:00, 12 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Hotelli Keurusselkä 10 €
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Midinetti
Hotelli Korpilampi 10 €
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Kukonhiekka
Islanders & Danny & D'Voices, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka 8 €
Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
Latosaari
Souvarit, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo 11 €
Tarja Mäkelä
Merikievari
Kari Piironen
Metsälinna 11 €
Mia Leivo & Pequeno
Naapurinvaaran huvikeskus 13 €
V.I.P. & Anneli Mattila, Ilta & Janne Tulkki
Nummitupa
Janne Ahosen yhtye
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
14:00--17:30 Duo Taikayö
20:00--00:30 Duo Taikayö
Pesäkallio 20:00--02:00
FBI-beat & Markus Törmälä, Henkka ja Kulkurit
Petäjoen paviljonki 10 €
Tonika
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Vonkamiehet
Lomakeskus Revontuli
Antti Huovila
Ruusulinna 20:00--01:45, 14 €
Sinitaivas, Kaija Lustila
Saarenkylän ns 21:00--00:45, 12 €
Kari Isola ja Yön tähdet & Mari Ylikärppä
Salon VPK (Salo) 15:00--19:00, 8 €
Keijo Nurmen yhtye
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Tanhuhovi
Pekkaniskan Pojat, Tanssiyhtye Alfa Band
Tapiola 20:00--00:15, 12 €
Seppo Salovesi Group
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
Pallosalama & Marko Lämsä
Tirilän työväentalo 12 €
Euroset
Toejoen seurojentalo
Honkala team
Tulenliekki
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna
Charlies
Valtatie 2 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Vuorenmaan seuratalo 10 €
Pyrstötähti & Maarit Aro
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Eino Luostari

Seuraava tanssipäivä su 1.11.2009