Edellinen tanssipäivä pe 16.10.2009

Lauantai 17.10.2009

Alavuden seurantalo 21:00--02:30, 12 €
V.I.P. & Anneli Mattila
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 13 €
Syke, NeljänSuora
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Ässät
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Rosso & Tarja Lunnas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jussi Roposen yhtye
Honkamäki 10 €
Jouni Raitio duo
Härmän Kylpylä
Fintelligens, Klaus Koivula
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
Markus Sextet
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 3 €
Sivas Regal
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 13 €
Caminito & Kari Piironen
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:00, 12 €
Grani Big Band & Joel Stranger
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 12 €
Euroset
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Huikon veljekset
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Tonika
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Haavemaa & Terhi Matikainen
Kukonhiekka
Souvarit, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Juhani Rautiainen duo, Tarja Ylitalo
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Käenkoskikeskus 21:00--02:00
Monarkia & Jukka Hallikainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Lehtimäen kirkonkylän ns
Onnenhetki
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Tulipunaruusut
Mynämäen työväentalo (Mynämäki) 7 €
Duo Särmä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 13 €
KinoJake, Paratiisi & Kaija Pohjola
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 21:00--00:30, 10 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Ooperi (Kortela, Rauma)
Menokkaat
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
20:15--00:30 Tuplawernet
14:00--17:30 Tuplawernet
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pesäkallio 20:00--02:00
FinnNostalgia & Antti Toivola, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Focus
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Vonkamiehet
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 10 €
Olaset
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Hannu Matilaisen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 9 €
Tukkijätkät
Tanhuhovi
Sinitaivas, Helmenkalastajat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Eino Luostarin yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Jamifox & Jonni Takala
Toejoen seurojentalo
Jämijärven Pelimannit
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tarmo Malila ja Täysikuu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Saija Tuupanen & Tornados
Valtatie 2 20:00--02:00
Myrskytuuli, Yölintu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Corona & Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Stardust

Seuraava tanssipäivä su 18.10.2009