Edellinen tanssipäivä pe 2.10.2009

Lauantai 3.10.2009

Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 14 €
Yölintu, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen
Elimäen-Vilppulan ns 20:00--01:00, 8 €
Hannu Roiton yhtye, jenkkailtamat
Haapamäen Suoja
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Hietasaaren Tanssimajakka
Fernet & Tomi Markkola, Monarkia & Jukka Hallikainen
Hirvensuuli
FinnNostalgia & Rainer Friman & Antti Toivola
Hojo hojo
Avenue & Anniina Mattila
Honkamäki 10 €
Ake ja Amado
Lomakeskus Huhmari
Diesel & Markku Aro
Huviniemi 20:00--01:00, 10 €
Rosette & Tiina Ruuska
Härmän Kylpylä
Onnenhetki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Caminito & Kari Piironen
Hotelli IsoValkeinen 12 €
Ilta & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--01:00, 13 €
Polar & Päivi Nieminen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 3 €
Ulla-Jaana Riekkoniemi trio
Viihdekeskus Kalliojärvi
Raimo Ollinkangas, Kauko Simonen
Kauko-Pohja 20:00--01:00, 12 €
Eino Luostari
Keskustalo
Kari Hirvonen, Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä 10 €
Channel Four
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Focus
Hotelli Korpilampi 10 €
Nasma Team
Kukonhiekka
Rosso & Tarja Lunnas, NeljänSuora
Kylpylähotelli Kunnonpaikka 10 €
Laila ja Olavi -laulukilpailun finaali, Onnenkulkurit, Kaija Pohjola
Latosaari
Mistral & Anne Mattila, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo 11 €
Istanbul
Merikievari
Tommys & Charles Plogman, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna 11 €
Kari Harju band & Jari Välimäki
Nousula
Soundset
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:15--01:00, 8 €
Hannu Matilainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Varjokuva, In The Mood
Petäjoen paviljonki 10 €
Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Dry Capri
Kylpylähotelli Rauhalahti
Väriloiste
Lomakeskus Revontuli
Resiina & Juha Metsäperä
Ruusulinna 20:00--01:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Saarenkylän ns 21:00--00:45, 12 €
Jupiter & Jari & Helena Kujala
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Soihtula
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suojala 20:00--01:00, 10 €
Katupojat
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Syke
Tapiola 20:00--00:15, 12 €
Honkala team
Teeriharju 20:00--00:30, 13 €
V.I.P. & Anneli Mattila
Tirilän työväentalo 12 €
Merituuli
Toejoen seurojentalo
Mauno Raittilan yhtye
Tulenliekki
Korsuorkesteri, Myrskytuuli
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, naistentanssit
Urjanlinna
Fantasia & Amadeus Lundberg
Valtatie 2 20:00--02:00
Finlanders, Presto & Kake Randelin, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Seuraava tanssipäivä su 4.10.2009