Edellinen tanssipäivä pe 18.9.2009

Lauantai 19.9.2009

Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 22:00--02:00, 11 €
Sami Keskitalo & Erimiehet
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tommys & Charles Plogman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Graniitti & Rainer Bollström
Huvilintu
Tulipunaruusut
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna) 20:00--01:00, 13 €
Antti Huovila
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Iitiän VPK:n lava 13 €
Yölintu, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Yksityistilaisuus, yksityistilaisuus
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Sheriff & Jaana Hiltunen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00
Iltarusko & Saku Backman
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Jarmos-yhtye
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Voitto Takasen yhtye
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Sanna-Mari Titov
Kukonhiekka
FBI-beat & Markus Törmälä, Pallosalama & Marko Lämsä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 0 €
Duo Tapio Hakulinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Juhani Virta
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Harri Lehtonen & Silver
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 11 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Caminito & Kari Piironen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 11 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Pekkaniskan Pojat, Fernet & Tomi Markkola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 13 €
Horizone & Matti ja Teppo, Jani ja Jetsetters
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Duo yx + yx
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Timanki
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Rolexsi & Harri Kuokkanen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Hanuri ja Hattu
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Ajattomat
Ravani
Corona & Jarkko Ylinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
NeljänSuora
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Isola ja Yön tähdet
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 10 €
Hannu Roitto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Sinitaivas, Nelostie & Jaska Mäkynen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:45, 12 €
Intro & Tarja Ylitalo, Tuovilat
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Duo Ake ja Rami
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Kylärengit
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 9 €
Onnenonkijat & Anna-Liisa Räsänen
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 10 €
Duo Juhani Seppänen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tanhuhovi
Sunset & Arto Nuotio, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Tarvashovi (Tarvasjoki, Lieto)
Mikko Mäkeläinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Haavekuva & Teemu Lehtola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Uudenkaupungin työväentalo (Uusikaupunki)
Berit, Eero Aven
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro, Mistral & Anne Mattila
Ylistaron Ylipään ns 12 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 20.9.2009