Edellinen tanssipäivä pe 21.8.2009

Lauantai 22.8.2009

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Pohojanmaan Pelimiehet
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:00--02:00, 5 €
Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä, Magia 2 & Merja Uimonen, päättäjäiset, päättäjäiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hangan lava 13 €
Finlanders, Euroset
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Pohjantähti & Raimo Laamanen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Väriloiste
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Väliaikainen
Huvilintu
Fantasia & Amadeus Lundberg
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä
Fresco
Iitiän VPK:n lava 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Caminito & Kari Piironen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Omega & Eija Kantola
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 3 €
Flameband
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Rosalie, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 12 €
Blue Notes, Markus Kokkonen, Tanssikerho Täysikuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Teo ja Tulenluojat
Kiparkatti
Graniitti & Rainer Bollström
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kukonhiekka
Resiina & Juha Metsäperä, Antti Huovila
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 15 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen, Suvi Teräsniska
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Markus Wainerbergin orkesteri & Eero Magga, porsasjuhlat, porsasjuhlat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:30--01:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Liperin lava (Liperi) 13 €
Tapani Kansa
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Saija Tuupanen & Tornados
Maaningan kasino (Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ilta & Janne Tulkki
Molpen paviljonki (Molpe, Korsnäs)
San Marino ja Linda
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Kalevi Suntilan yhtye
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Tommys & Charles Plogman, Taikakuu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Fortuna & Arja Koriseva, Avec & Saska Helmikallio
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 20:00--00:30, 10 €
Jope ja Pali duo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Horizone & Matti ja Teppo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Presto & Kake Randelin
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Hannu Auvinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Fernet & Tomi Markkola
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Amado, Ake Pääkkö
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Eino Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Ässät
Ravani
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 15 €
Pekkaniskan Pojat, Varjokuva
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät
Ruskotalo (Rusko)
Atlantic & Ari Aalto
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 10 €
Janne Ahonen
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola) 7 €
Kumma
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Köpi Koski ja Projekti, Kasmir & Jari Grek
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--00:30, 12 €
Mika Raittilan yhtye
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila) 20:00--01:00, 10 €
Efekti & Esa Salmi
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:30--01:30, 13 €
Sesam & Antti Raiski
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 13 €
Juha Alvari
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Syke, Yölintu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 10 €
Polar & Päivi Nieminen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Charlies, In The Mood
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 12 €
Monarkia & Jukka Hallikainen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Unelmavävyt
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 12 €
Karavaani & Susanna Heikki
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskytuuli, A. Aallon rytmiorkesteri
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 20:00--01:00, 12 €
Jämijärven Pelimannit & Oiva Kaltiokumpu
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 13 €
Matti Esko
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
V.I.P. & Anneli Mattila, Helmenkalastajat

Seuraava tanssipäivä su 23.8.2009