Edellinen tanssipäivä pe 10.4.2009

Lauantai 11.4.2009

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 12 €
Tulipunaruusut
Auran nuortentalo (Aura)
Yölintu, Tiina Pitkänen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Hetepirtti (Hetekylä, Pudasjärvi)
Menox
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikakuu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Wähäkosket
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Lomakeskus Huhmari
Monarkia & Jukka Hallikainen
Härmän Kylpylä
La Strada & Umberto Marcato, Kalevi Suntila
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Hannu Karjalainen duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Saija Tuupanen & Tornados
Kerhola 20:00--01:00, 12 €
Markus Sextet
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kiikan nuorisotalo 20:00--00:30, 10 €
Honkala team
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Sunset, Jarkko Salmi
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:30, 8 €
Urho Hämäläinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 20:45--00:30, 0 €
Anna-Liisa Räsänen
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Käenkoskikeskus
Tommys & Charles Plogman, Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--23:00, 11 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Manttu (Kirkonkylä, Tervo) 10 €
Duo Tapio Hakulinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Titanic & Tapani Nikkilä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Varjokuva, Horizone & Matti ja Teppo
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Timanki
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Charlies
Pesäkallio 13 €
Rainer Friman
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Riverband
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Isola ja Yön tähdet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, Foxpop
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:30, 12 €
Rosette, Tiina Ruuska
Sampola
Masa & Marsiband
Tanhuhovi
Seitsemän seinähullua veljestä, Caminito & Kari Piironen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Timangi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
V.I.P. & Anneli Mattila, kahviossa karaoke
Toejoen seurojentalo
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2
FBI-beat & Markus Törmälä, A. Aallon rytmiorkesteri

Seuraava tanssipäivä su 12.4.2009