Edellinen tanssipäivä pe 3.4.2009

Lauantai 4.4.2009

Auran nuortentalo (Aura)
Varjokuva, Annika Eklund
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tommys & Charles Plogman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos & Kai Törmä
Lomakeskus Huhmari
Charlies
Härmän Kylpylä
Reivox & Erkki Mustikkamäki
Imatran kylpylä (Imatra) 4 €
Levytanssit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 10 €
Eino Luostari
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
EQ ja Sami Hakala
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus) 10 €
Kalevi Suntila
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Tosimiehet, Paletti, Birgit Ohra-aho
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 20:45--00:30, 0 €
Pohojanmaan Pelimiehet
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Petoman & Tommi Soidinmäki
Laihian ns (Laihia)
Anna-Liisa Räsänen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--23:00, 11 €
Saturnus, Heikki Lukkarinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Sinitaivas, V.I.P. & Anneli Mattila
Ooperi (Kortela, Rauma)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 14:00--17:30
Pekka Masalin
Pesäkallio 13 €
Antti Huovila
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Muuttolinnut
Päntäneen ns
Tuija Mäensivu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
A. Aallon rytmiorkesteri, Paavo Heiskasen yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Caminito & Kari Piironen
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio) 10 €
Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola
Spa Hotel Runni
Haavekuva, Teemu Lehtola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Monarkia & Jukka Hallikainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45
Kari Tapio
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho, Pielaveden harmonikansoittajat
Tanhuhovi
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Amorada & Tommi Seppänen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 13 €
Korsuorkesteri, kahviossa karaoke
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Esko Sartolahden yhtye
Toejoen seurojentalo
Pyhäjärvi & Reijo Wiik
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
FBI-beat & Markus Törmälä
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tukkijätkät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Saija Tuupanen & Tornados
Valtatie 2
Pekkaniskan Pojat, Finlanders
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Seuraava tanssipäivä su 5.4.2009