Edellinen tanssipäivä pe 20.3.2009

Lauantai 21.3.2009

Hotelli Anttolanhovi
Haavemaa
Auran nuortentalo (Aura)
Sinitaivas, Omega & Eija Kantola
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Bolero
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
The Dangers
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Kai Tapani
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Yölintu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Lomakeskus Huhmari
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Monarkia & Jukka Hallikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Estrada & Pentti Laitinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Caminito & Kari Piironen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--01:00, 10 €
Airi Hautamäki & Teuvo Alanko
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Kivitippu
Norolan Pojat
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
T'rio Grande
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Taikakuu
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--23:00, 11 €
Jorma Markos ja La Mer
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Savannah
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Tommys & Charles Plogman, Suvi Hiltunen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 8 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Oriveden Taisto (Orivesi)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Pesäkallio 13 €
Markus Sextet
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
BlueStar
Puistonkulma 10 €
Taimo Löf & Reima Huhtala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
V.I.P. & Anneli Mattila
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio) 19:00--24:00, 10 €
Hannu Roitto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Tulipunaruusut, Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45
Katri Helena
Seurakallio 20:00--00:30, 10 €
Humppafoksi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Eripojat
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki)
Mauriset
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Channel Four
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Union & Vesa Toivonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 12 €
Avec & Saska Helmikallio
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Tapio Rannanmaan yhtye & Taisto Saaresaho
Toejoen seurojentalo
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Korsuorkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Dolores & Terhi Lehtoniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, FinnNostalgia & Antti Toivola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ylistaron Ylipään ns 10 €
Täysikuu 3

Seuraava tanssipäivä su 22.3.2009