Edellinen tanssipäivä pe 12.9.2008

Lauantai 13.9.2008

Alavuden seurantalo
Kari Hirvonen & Sugardams
Hotelli Ellivuori
Seitsemän seinähullua veljestä
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Bolero
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 10 €
Sinikuu
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Saija Tuupanen & Tornados
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avenue & Anniina Mattila, Graniitti & Rainer Bollström
Huvilintu
Varjokuva
Härmän Kylpylä
Fresco
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Avec & Saska Helmikallio
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Kesätuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00, 10 €
Tapani Nevala
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Freelance
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
KinoJake
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Baroque & Tiina Pitkänen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 0 €
Matti Kauppinen & Urho Hämäläinen
Kukonhiekka
Tommys & Charles Plogman, Unelmavävyt
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Tukkijätkät & Kari Alajuuma
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Seija Ovaskainen yhtye
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Q-raketti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Sini-Takit
Martinlinna
Caminito & Kari Piironen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Hanna Talikainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Wähäkosket
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20:00--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, Horizone & Matti ja Teppo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Fernet & Tomi Markkola, V.I.P. & Anneli Mattila
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Jade, Copter
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00
Pentti Kumpulaisen yhtye & Pentti Kumpulainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Paavo Heiskanen duo
Ravani
Honkala team & Anne Hankolin
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Syke
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 12 €
Foxpop, Monarkia & Jukka Hallikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pertti Niemi & Odessa, Neljäs mies & Hannu Palo
Kylpylähotelli Summassaari
Pelimiehet & Janne Siitari
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 9 €
Levottomat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Diesel & Markku Aro
Tanhuhovi
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 10 €
Euroset
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 10 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Pekkaniskan Pojat, Finlanders

Seuraava tanssipäivä su 14.9.2008