Edellinen tanssipäivä pe 7.12.2007

Lauantai 8.12.2007

Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola) 10 €
Kokkolan harmonikkaklubi, Alvarit
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Safir & Sanna Arell, Yölintu
Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
FBI-beat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 13 €
Sebastian Ahlgren
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Mistral & Anne Mattila
Lomakeskus Huhmari
Huikon veljekset
Härmän Kylpylä
Mustat kitarat & Jarkko Yli-Sikkilä
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Imatran kylpylä (Imatra) 5 €
Sabeline & Jaana Lapakko
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 10 €
Satumaa
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Flameband
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Juhamatti, Timangi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Amorada & Tommi Seppänen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Kari Isola ja Yön tähdet, karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 €
Syke
Ravintola Kivitippu
Eki Jantunen & Mutkattomat
Iskelmäravintola Komeetta
Unelmavävyt
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Öiset kulkijat, Birgit Ohra-aho
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Noiser & Mikko Järvinen & Kari Piironen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Fernet & Tomi Markkola
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--23:45, 10 €
Jammarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Köpi Koski ja Projekti
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12.10 €
Boheme & Eija Koriseva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Pesäkallio 12 €
Varjokuva
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Leasing & Jonna Ortju
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Spa Hotel Runni
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Sheriff & Jaana Hiltunen
Savonlinnasali 20:00--01:30
Casino & Annika Eklund
Kylpylähotelli Summassaari
Mikael Konttinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi)
Onnenonkijat & Anna-Liisa Räsänen
Tanhuhovi
Tulipunaruusut, Korsuorkesteri
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Unto Satorannan yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 13 €
Kuutamotaivas, Avec & Saska Helmikallio
Toejoen seurojentalo 12 €
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Voimaorkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 11 €
Väriloiste, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Four Roses & Johanna Debreczeni
Valtatie 2
Souvarit, Markus Sextet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Humupekka
Hotelli Waltikka
Markku Harjunpään orkesteri

Seuraava tanssipäivä su 9.12.2007