Edellinen tanssipäivä pe 10.8.2007

Lauantai 11.8.2007

Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Nilzons, San Marino ja Linda, Gubbrockarna
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 8 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hangan lava 12 €
Four Roses & Johanna Debreczeni
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 10 €
Sinikuu
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Heimo Mäntysen yhtye & Eino Grön
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Boheme & Eija Koriseva
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--01:30
Korsuorkesteri
Huvilintu
Unelmavävyt
Huvinummi (Hirvelä, Salo)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Seitsemän seinähullua veljestä, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kylpylä
Ramona & Antti Mäki-Opas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Saija Tuupanen & Tornados
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 12 €
Kari Hirvonen & Kaikko Band
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 13 €
FBI-beat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Markus Sextet
Juhlatalo Juurikkasaari (Säynätsalo, Jyväskylä) 20:00--01:30, 0 €
Christa Huikko Band
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Fantasia & Jenna Bågeberg, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 10 €
Unto Satorannan yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Omega & Eija Kantola
Ravintola Kivitippu
Savannah
Iskelmäravintola Komeetta
Casino & Annika Eklund
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kukonhiekka 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Yölintu
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15 €
Juha Simolan yhtye, A. Aallon rytmiorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 €
Pohjantähti & Jarkko Honkanen, Taiga
Laamalan talo (Laamala, Ruokolahti) 20:00--24:00, 6 €
Matti Vento & Markku Räsänen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 11 €
Lumo & Jari Huuki
Lapumylly (Vaajakoski, Jyväskylä)
Huikon veljekset
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tonika
Liperin lava (Liperi)
Major & Kati Fors
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Hovi-orkesteri, Henri Stenroth
Maaningan kasino (Kuopio)
V.I.P. & Anneli Mattila, Taivalkunta Beat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Freesia & Elina Vettenranta
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Kari Isola ja Yön tähdet & Essi Leppäkoski
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Diesel & Markku Aro, Reijo Taipale, Juha Mäkinen
Mäntylammen lava (Vihanti, Raahe)
Souvarit, Kuutamo & härkäjuhlat, härkäjuhlat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Antti Ahopelto
Narvan lava (Narva, Vesilahti) 20:00--00:30, 10 €
Jari Saarnion yhtye
Niemenharjun tanssilava
Lumipallo & Marko Lämsä
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
El Moskiitto, Pekka Rautio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rosso & Tarja Lunnas
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Dry Capri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
BlueStar
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tommys & Charles Plogman
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 12 €
Atlantis & Janne Joki
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Taimo Löf & Reima Huhtala
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 13 €
Eino Luostarin yhtye & Heikki Puronvarsi, Koivu & Marita Taavitsainen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:30, 12 €
Exodus, Eija Sinikka
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Duo Onnenpyörä
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 14 €
Varjokuva, Rainer Friman
Spa Hotel Runni
Teemu Lehtola
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 10 €
Elixir
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala)
Amorada & Tommi Seppänen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tulipunaruusut, Resiina & Juha Metsäperä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--01:30, 10 €
Intro & Tarja Ylitalo, Jupiter
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 10 €
Saturnus & Pentti Kumpulainen & Merja Backman
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila) 20:00--01:00
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 12 €
Avec & Saska Helmikallio
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi)
Kuunsilta 2
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Finlanders
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Olli Oivanen & Kari Piironen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 20:30--01:30, 8 €
Bolero
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 12 €
Sinitaivas
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:45, 12 €
La Strada & Anita Hirvonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Susanna Heikki
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Pekkaniskan Pojat, Presto & Kake Randelin
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Rosette & Tiina Ruuska
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Oo la laa & Kristiina Mäki

Seuraava tanssipäivä su 12.8.2007