Edellinen tanssipäivä to 21.6.2007

Perjantai 22.6.2007 juhannusaatto

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 14 €
Sebastian Ahlgren
Esakallio
Channel Four, Tapani Kansa
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 €
Iltatähti ja A Hautaniemi
Hangan lava 15 €
Sata kitaraa & Antti Huovila, Jani ja Jetsetters
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--01:30
Itämaan liekki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Avec & Saska Helmikallio, Resiina & Juha Metsäperä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
Kanarian Mikki, Matti Esko
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola, Graniitti & Rainer Bollström
Lomakeskus Huhmari
Kismet & Kati Tuulia
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 10 €
Boheme & Eija Koriseva
Härmän Kylpylä
J-P Team
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Väliaikainen
Juhlatalo Juurikkasaari (Säynätsalo, Jyväskylä) 20:00--01:30, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 12 €
Juha Vartiainen & Variaatio
Kallioranta (Rantola, Sauvo)
Timangi
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 12 €
Raimo Ollinkangas & Kauko Simonen
Kauniston lato (Urjalankylä, Urjala)
In The Mood
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 11 €
Karavaani & Susanna Heikki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tanssiorkesteri Helmi, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Lumipallo & Marko Lämsä
Kohoniemi 15 €
Pohojanmaan Poikamiehet, NeljänSuora, Jaska Mäkynen, Jouni Raitio
Koivujärven lava (Koivujärvi, Kiuruvesi)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 8 €
Crystal & Tommi Nyyssönen, Mega & Pekka Haapala
Kruunuareena (Harjualue, Punkaharju, Savonlinna) 12 €
Rosette & Tiina Ruuska, Fantasia & Elina Vettenranta
Kukonhiekka
Tulipunaruusut, Fernet & Tomi Markkola
Käenkoskikeskus
Vonkamiehet
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Ilkka Kuusniemi
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Magnet & Virve Nuotio
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Varjokuva
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Rytmiset
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--23:30, 10 €
Pena Pitkämäen trio
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa)
Usko Lahtisen yhtye & Pasi Lehtola
Linnanmäki
Elixir, Laura Carita
Liperin lava (Liperi)
Unelmavävyt
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Lomakouhero 21:00--02:00, 14 €
Hovi-orkesteri, Anna Eriksson
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wähäkosket, Favorit & Hanna Talikainen
Lystmettä (Uusikartano, Pöytyä) 10 €
Putkiradio
Maaningan kasino (Kuopio)
Sylvia, Avenue & Anniina Mattila
Martinlinna
Eino Luostarin yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Molpen paviljonki (Molpe, Korsnäs)
San Marino ja Linda
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
New Harlem & Saija Varjus
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Avalon
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Safir & Mira Kunnasluoto
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Charlies, Koivu & Marita Taavitsainen, Eino Grön, Aki Hietala
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Kuume & Katja Nykänen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Presto & Kake Randelin, Baroque & Johanna Piipponen
Niemenharjun tanssilava
KinoJake, Four Roses & Johanna Debreczeni
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Jokiset
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Soundset
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 10 €
Mia Leivo & Pequeno
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Korsuorkesteri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 13 €
Kupla & Katri Aapalahti, Kari Piironen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 10 €
Naseva
Puutikkalan VPK:n talo
Unto Satorannan yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sesam & Antti Raiski
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Diesel & Markku Aro, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pekkaniskan Pojat, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, A. Aallon rytmiorkesteri
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Trio Accent
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
Säläshalli (Jurva, Kurikka)
Yötaivas
Tanhuhovi
Paratiisi & Kaija Pohjola, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku) 11 €
Sunset & Jarkko Salmi & Pertti Keihäs & Arja Pirttilä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
V.I.P. & Anneli Mattila, Casino & Annika Eklund
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi)
Anna-Liisa Räsänen
Ukonlinnan tanssilava 20:00--01:30, 8 €
Esa Fox
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Yölintu
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Pelikaanit, Öiset kulkijat
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, Volga & Pekka Nebelung
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Taikakuu
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Tonika
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
FBI-beat & Markus Törmälä, Rosso & Tarja Lunnas
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--02:00
Veljexet & Kari Kuronen

Seuraava tanssipäivä la 23.6.2007