Edellinen tanssipäivä pe 19.8.2005

Lauantai 20.8.2005

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Graniitti & Rainer Bollström, Harlem & Saija Varjus
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kuutamotaivas
Hangan lava 21:00--01:30
Safir & Johanna Debreczeni
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hotelli Hiittenharju
Seitsemän seinähullua veljestä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Helmi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Mikko Kilkkinen
Huvilintu
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Noiser & Kari Piironen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 €
Horizone & Matti ja Teppo
Härmän Kylpylä
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosso & Tarja Lunnas
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Yksityistilaisuus, yksityistilaisuus
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Korsuorkesteri, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Mekka & Paula Koivuniemi
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Kesäkauden päättäjäiset & sikajuhlat, kesäkauden päättäjäiset, sikajuhlat
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Kari Komulainen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 13 €
Juhamatti & Paletti, Coralia & Jasmin Mäntylä
Kalajärven lava
Koralli
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Silver & Mira Kunnasluoto
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Taikakuu, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Ravintola Kivitippu
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kukonhiekka 12 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Suomi-yhtye
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Markus Sextet, Koivu & Marita Taavitsainen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 21:00--02:00, 11 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 €
Hanuri ja Hattu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Olli Mäkelän yhtye & Eija Sinikka
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Salamanterit
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Väriloiste
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 12 €
Charlies & Janne Leino
Lomakouhero
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Ajattomat
Maaningan kasino (Kuopio) 20:00--02:00, 10 €
Havanna & Raimo Piipponen, Sesam, Seesam & Pekka Salovirta
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Kati Fors
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 10 €
Poutahaukat & Marko Haavisto
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Varjokuva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Mäntyniemi (Lyttylä, Pori)
Eino Grön
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Polarset, Boogie, Oo la laa & Kristiina Mäki
Niemenharjun tanssilava 12 €
Finlanders, Neliveto
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Channel Four
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30
Huikon veljekset
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 12 €
Antti Tammilehdon yhtye & Aarre Loukkola & Topi Sorsakoski
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Iskuorkesteri
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 13 €
Sylvia, Omega & Eija Kantola
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 8 €
Riemuradio & Heikki Kotila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 13 €
Foxpop, Mistral & Anne Mattila, Marko Lämsä
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Sinikka Toivonen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Ässät
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Helmenkalastajat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Kuutamo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
V.I.P. & Anneli Mattila, Öiset kitarat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Petoman & Katri Helena
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Riskit Herrat & Erkki Räsänen
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 €
Kerosiini & Jouni Keronen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
A. Aallon rytmiorkesteri
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Rosette & Tiina Ruuska
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fortuna & Arja Koriseva, The Boys
Varpsundin lava
Alegro & Elina Heed
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Esko Rahkonen
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Sunny Group & Ari Klem
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 8 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Dolores & Virpi Piippo
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Fernet & Tomi Markkola & Reija Kortet, Nelinpeli

Seuraava tanssipäivä su 21.8.2005