Edellinen tanssipäivä pe 24.6.2005

Lauantai 25.6.2005 juhannuspäivä

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Sebastian Ahlgren
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Orion, Maxells, TBA
Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Kaija Pohjola
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi)
Taskumatti
Hangan lava 21:00--01:30
Koivu & Marita Taavitsainen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Channel Four, Tony Montana Band & Tony Montana
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Euroset & Seppo Salminen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Täysikuu 2, Hannu Saarikoski
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Rovers & Kake Randelin, Presto, Nelinpeli & Kaija Lustila
Huvilintu
Bolero 1 & Lea Laven
Huvinummi (Hirvelä, Salo)
Solistiorkesteri T.Miller
Hyttikoski (Sipola, Siikalatva) 21:00--01:30, 10 €
Dreams & Satu Pitkäaho
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
Charlies & Janne Leino, Polar & Päivi Nieminen
Härmän Kylpylä
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Omega & Eija Kantola
Iitiän VPK:n lava 20:00--02:00
Fortuna & Arja Koriseva, Öiset kitarat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Esteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Sata kitaraa & Antti Huovila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Finlanders, Balanssi & Birgit Ohra-aho
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Rosso & Tarja Lunnas, Pentti Kumpulainen
Jänteen halli
Riemuradio
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kaipolan paviljonki
Duo yx + yx
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Taikakuu, Boheme & Eija Koriseva
Kalvitsan lava (Kalvitsa, Mikkeli)
Juha Vartiainen & Variaatio
Kiparkatti 20:00--02:00, 12 €
Bueno 1
Ravintola Kivitippu
Supernova
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Estrada
Kreivinkallio (Pitkäkoski, Miehikkälä)
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Foxpop & Juha Hildén, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Havanna & Raimo Piipponen
Kukonhiekka
Tanssin Huumaa & Kari Piironen, Tiina Räsänen
Kylätalo Vepari
Sinikka Toivonen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Islanders, Boogie, Danny & D'Voices
Kyynärön VPK:n lava
Tonika
Käenkoskikeskus
Fernet & Tomi Markkola, CatCat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 21:00--02:00
Asko Järvelän yhtye
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti)
Hannu Viitalan yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Dynamo & Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Rytmiset & Seppo Heikkinen
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 12 €
Unelmavävyt
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Duo Sami Soininen
Lomakouhero
Feelings, V.I.P. & Anneli Mattila, Velvet
Maaningan kasino (Kuopio) 20:00--03:00, 12 €
Tanssiorkesteri Helmi, Nelostie & Jaska Mäkynen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Pohojanmaan Pelimiehet
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tarja Mäkelä
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--02:00
Silver & Mira Kunnasluoto
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Mistral & Anne Mattila
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Pekkaniskan Pojat, Diesel & Markku Aro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Pekka Juntusen orkesteri & Tiina Pitkänen
Niemenharjun tanssilava
Neliveto, Harlem & Saija Varjus
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Saija Tuupanen & Tornados
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Perävaaran huvikeskus
Linnut & Arja Havakka
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Honkala team
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
NeljänSuora
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Syke
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30
Valentinot & Rami Rafael
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö)
Reissarit & Taija Riihimäki, Esko Rahkonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tommys & Charles Plogman, Taivalkunta Beat
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Junnun kopla
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:30, 10 €
Mika Raittila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus) 19:00--02:30
Bolero
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--00:30, 12 €
Kesätuuli, Manjana & Jaana Pöllänen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sami Keskitalo, Yöjuoksu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Safir & Johanna Debreczeni, Jari Sillanpää
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Panorama & Marion Rung
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30, 10 €
Heikki Taimen yhtye & Tuomo Vihermaa
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:30, 12 €
Ässät, Oiva Sorsa Experience & Marko Lämsä
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--02:00, 12 €
Benex
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--01:30
Graniitti & Rainer Bollström
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Voimaorkesteri, Mekka & Paula Koivuniemi
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--02:00, 10 €
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--03:00
Varjokuva, Suomi-yhtye, Menneisyyden vangit & Freeman & Virve Rosti
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 10 €
Jämijärven Pelimannit
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Humidor & Erkki Räsänen
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Sympatia
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Jammarit
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Kimara & Väinö Korsu
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa)
Mika Tapani ja Beaters
Vähtärin lava (Kulkkila, Kokemäki)
Humupekka
Ämyri (Somerniemi, Somero)
La Strada & Anita Hirvonen, Oo la laa & Kristiina Mäki

Seuraava tanssipäivä su 26.6.2005