Edellinen tanssipäivä pe 17.6.2005

Lauantai 18.6.2005

Hotelli Ellivuori
Flamingo & Jari Grek
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Karaoke
Hangan lava 21:00--01:30
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Pauli Korjus, Juhani Pitkänen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Hannu Karjalainen Group & Matti Esko
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Lomakeskus Huhmari
Petri Peltoniemi ja Foxia
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30, 10 €
Boheme & Eija Koriseva
Huvilintu
Omega & Eija Kantola
Hyttikoski (Sipola, Siikalatva) 21:00--01:30, 12 €
Kari Isola ja Yön tähdet, Boogie
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Diesel & Markku Aro
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Fantasia & Arto Nuotio, Johanna Piipponen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Avenue & Anniina Mattila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Tommys & Charles Plogman, Mistral & Anne Mattila, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Sinikuu
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Silver Q, Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rosette & Tiina Ruuska
Kiparkatti 20:00--01:00, 10 €
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ravintola Kivitippu
Koralli
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Yönkulkijat & Kimmo Sopanen
Kruunuareena (Harjualue, Punkaharju, Savonlinna) 21:00--01:30, 12 €
La Strada & Anita Hirvonen
Kukonhiekka
Balanssi & Birgit Ohra-aho, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Käenkoskikeskus
Finlanders, Yöperhonen & Jaana Kurhela
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--02:00
Karaoke
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 21:00--02:00
Simo ja Humppasouvarit
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Solistiyhtye Jermut
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Riemuradio
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:30, 12 €
Varjokuva
Lomakouhero
Voimaorkesteri, Rovers & Kake Randelin, Presto
Maaningan kasino (Kuopio) 20:00--02:00, 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Helibor
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Wähäkosket, Matti Vähäkoski
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Safir & Johanna Debreczeni
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Unelmavävyt
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Tanssiorkesteri Helmi, V.I.P. & Anneli Mattila
Niemenharjun tanssilava
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Maarit Peltoniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kylpylähotelli Peurunka
Ajattomat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
NeljänSuora
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Amado
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hacienda
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Syke, Tanssiorkesteri Luxus
Spa Hotel Runni
Tarmo Malila ja Täysikuu
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Taivalkunta Beat, Koivu & Marita Taavitsainen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Atlantis & Janne Joki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Channel Four
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Saija Tuupanen & Tornados, Agents & Jorma Kääriäinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Markus Sextet
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30, 10 €
Pertti Niemi & Odessa
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 12 €
Repholmsbandet
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Horizone & Matti ja Teppo, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Pekka Lämsä, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Juhamatti & Paletti
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Rosso & Tarja Lunnas
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Norolan Pojat
Hotelli Waltikka
Pohojanmaan Pelimiehet
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Fortuna & Arja Koriseva, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi

Seuraava tanssipäivä su 19.6.2005