Edellinen tanssipäivä pe 27.5.2005

Lauantai 28.5.2005

Hangan lava 21:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, avajaiset, avajaiset
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Tonika
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Horizone & Matti ja Teppo
Hotelli Hiittenharju
Reija Kortet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eino Grön
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Harlem & Saija Varjus
Huvilintu
Mistral & Anne Mattila
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Iitiän VPK:n lava
Nelinpeli
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Graniitti & Rainer Bollström
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Channel Four, V.I.P. & Anneli Mattila
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Violetta & Jussi Huru
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Taikakuu, Savannah
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Linnut & Arja Havakka, Esteri
Ravintola Kivitippu
Harri ja Coronet
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Topzet
Kukonhiekka
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Taivalkunta Beat
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Fortuna & Arja Koriseva, Veikko Nieminen
Käenkoskikeskus
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Pyhäjärvi & Kauko Loiske
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakouhero
Cafe Dynamite & Frederik
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Arto Nuotio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Janne Ahosen yhtye
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Souvarit, Mekka & Paula Koivuniemi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Katja Ängeslevä, Marko Lämsä
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiorkesteri T.Miller
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
San Marino ja Linda
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Calibra & Sirpa Liimatainen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Raimo Piipponen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Safir & Johanna Debreczeni, Öiset kitarat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Voimaorkesteri, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI-beat & Markus Törmälä, Avenue & Anniina Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Jojo & Jaana Lammi
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 20:00--00:30
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Tanhuhovi
Saija Tuupanen & Tornados, Diesel & Markku Aro
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Syke
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 12 €
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Kyläsoittajat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Huovila
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
Valtatie 2 21:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Atlantis & Janne Joki
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Noiser & Kari Piironen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Omenapuu & Johanna Pakonen

Seuraava tanssipäivä su 29.5.2005