Edellinen tanssipäivä pe 13.5.2005

Lauantai 14.5.2005

Hotelli Ellivuori
Myrskytuuli
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Eino Luostari
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Gunnar Taipale, Kari Kuusijoki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Tanssiorkesteri Helmi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Huvilintu
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosso & Tarja Lunnas
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Bolero 1 & Lea Laven
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Safir
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Kari Hautasaaren yhtye
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Pekkaniskan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Birgit Ohra-aho
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Graniitti & Rainer Bollström
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Kari Vepsä & Onnenmaa, Petoman
Ravintola Kivitippu
Virpi Piippo
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Diesel & Markku Aro
Kukonhiekka
Voimaorkesteri, Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Käenkoskikeskus
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Agents & Jorma Kääriäinen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Kimara & Väinö Korsu
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Jämijärven Pelimannit
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakouhero
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Korsuorkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sierra
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Finlanders, Taikakuu
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Hirvonen & Amarillo 2
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Kylpylähotelli Peurunka
Huikon veljekset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Charlies & Janne Leino
Rientola (Vähärauma, Pori)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI-beat, Joyride & Tiina Saarivuori
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
V.I.P. & Anneli Mattila
Kylpylähotelli Summassaari
Rosette & Tiina Ruuska
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi
Tulipunaruusut, Avenue & Anniina Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Iltarusko & Saku Backman
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Fortuna & Arja Koriseva
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Syke
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Yölintu, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Valtatie 2 21:00--02:00
Saturnus & Jari Fagerdahl
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Paroque, Marika Paavola

Seuraava tanssipäivä su 15.5.2005