Edellinen tanssipäivä pe 29.4.2005

Lauantai 30.4.2005 vapunaatto

Aronkeidas
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Auran nuortentalo (Aura)
NeljänSuora, Jean S
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Merituuli
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Exodus, Väriloiste, naistentanssit, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikakuu, Avenue & Anniina Mattila
Hotelli Hiittenharju
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Noiser & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lomakeskus Huhmari
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Huvilintu
Finlanders, Valentinot & Rami Rafael
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
Seppo Ahokas
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Myrskytuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
T'rio Grande
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Dolores, Reija Kortet
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Juha Vartiainen & Variaatio, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--01:00
Huikon veljekset
Ravintola Kivitippu
Riemuradio
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Duo Benjamin
Kukonhiekka
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kuutamo, Virpi Piippo
Käenkoskikeskus
Taivalkunta Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Rytmiset & Seppo Heikkinen & avajaiset, avajaiset
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Lomakouhero
Unelmavävyt
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Saija Tuupanen & Tornados, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Titanic
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Syke, Koivu & Marita Taavitsainen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:30, 12 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Charlies
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka
Rosette & Tiina Ruuska
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Spa Hotel Runni
Nelinpeli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 10 €
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Jämsän Paroni
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Kari Isola ja Yön tähdet, Jouni Raitio
Salakallio
Korsuorkesteri
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:30, 10 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Kylpylähotelli Summassaari
Flamingo & Jari Grek
Tanhuhovi
Yötaivas, FBI-beat & Markus Törmälä
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 10 €
Focus 1, Esteri, päättäjäiset, päättäjäiset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Tanssiorkesteri Villiruusut & Raimo Hämäläinen, naistentanssit, naistentanssit
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
Uittamo paviljonki
Oo la laa & Kristiina Mäki
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo

Seuraava tanssipäivä su 1.5.2005