Edellinen tanssipäivä pe 11.3.2005

Lauantai 12.3.2005

Auran nuortentalo (Aura)
Diesel & Markku Aro
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Mia Hed, Pauli Virta, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Asko Järvelän yhtye
Lomakeskus Huhmari
Harlem & Saija Varjus
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Yötaivas, Omenapuu & Johanna Pakonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Sivas Regal
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 €
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Sinikka Toivonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Norolan Pojat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 12 €
Juha Simolan yhtye, A. Aallon rytmiorkesteri
Ravintola Kivitippu
Nelinpeli
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Duo Benjamin
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Omega & Eija Kantola
Käenkoskikeskus
Ilpo Karisen yhtye, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 3 €
Levyt, levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Helmenkalastajat
Lomakouhero
Charlies, Safir & Mira Kunnasluoto
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Kalle Partanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Mistral & Anne Mattila, Sesam & Antti Raiski
Ooperi (Kortela, Rauma)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
Kaija Lustila
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Peurunka
CatCat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Saimaa-Humppa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Avenue & Anniina Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Noiser & Kari Piironen
Kylpylähotelli Summassaari
Rytmiorkesteri Köyhät
Tanhuhovi
Finlanders, Wähäkosket
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Saija Tuupanen & Tornados, Tanssiorkesteri Helmi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu, Yölintu, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Valtatie 2
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Väriloiste
Ylöjärven työväentalo (Ylöjärvi)
Honkala team & Anne Hankolin
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
San Marino ja Linda

Seuraava tanssipäivä su 13.3.2005