Edellinen tanssipäivä pe 28.1.2005

Lauantai 29.1.2005

Auran nuortentalo (Aura)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Federal & Maarit Peltoniemi
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Foxpop & Eija Sinikka
Hotelli Hiittenharju
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jouko Kallio ja Qarisma & Jouko Kallio
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Sonetti & Heikki Kotila, Sata kitaraa & Antti Huovila
Härmän Kylpylä
Öiset kitarat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Saija Tuupanen & Tornados
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 €
Grani Big Band
Kerhola 20:00--01:00
Unelmavävyt
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Ravintola Kivitippu
Lavakeisarit & Aarre Loukkola
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Duo Rapi
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen
Lomakouhero
Fernet & Tomi Markkola
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Raimo Ollinkangas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Juhamatti & Paletti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Köpi Koski ja Projekti
Ooperi (Kortela, Rauma)
Karuselli
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Crystal & Kauko Simonen
Pesäkallio 13 €
Souvarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Spa Hotel Runni
Tarmo Malila ja Täysikuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Charlies
Kylpylähotelli Summassaari
Markus Sextet
Suomussalmen ns (Suomussalmi)
Virpi Piippo
Tanhuhovi
Tanssiorkesteri Helmi, Sylvia
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Bolero & Jussi Fischer
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
La Strada & Anita Hirvonen, Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Avalon
TT-halli
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Turun VPK (Turku)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 20:00--02:00
Norolan Pojat, Paratiisi & Kaija Pohjola
Hotelli Waltikka
NeljänSuora

Seuraava tanssipäivä su 30.1.2005