Jyrki Nurminen

17.12.2017 su
Orimattilan Kehräämö
11.2.2018 su
Orimattilan Kehräämö
13.2.2018 ti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
31.3.2018 la
Siuntion hyvinvointikeskus (Siuntio)
30.4.2018 ma vapunaatto
Orimattilan Kehräämö
29.5.2018 ti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
7.6.2018 to
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
23.6.2018 la juhannuspäivä
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
7.7.2018 la
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
21.7.2018 la
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
11.8.2018 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
17.8.2018 pe
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
18.8.2018 la
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
21.8.2018 ti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
8.9.2018 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
14.9.2018 pe
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
27.9.2018 to
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
6.10.2018 la
Pesäkallio (Lahti)
13.10.2018 la
Riutanharju (Riutta, Riihimäki), avajaiset, pttjiset
21.10.2018 su
Orimattilan Kehräämö
8.11.2018 to
Orimattilan Kehräämö
10.11.2018 la
Pesäkallio (Lahti)
24.11.2018 la
Tanhuhovi (Lohja)
28.11.2018 ke
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna)
5.12.2018 ke
Pesäkallio (Lahti)
7.12.2018 pe
Kirkko (Orimattila), konsertti
16.12.2018 su
Hyvinkään järjestötalo
26.12.2018 ke tapaninpäivä
Pesäkallio (Lahti)
4.1.2019 pe
Teeriharju (Häntälä, Somero)
5.1.2019 la
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
12.1.2019 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
19.1.2019 la
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
26.1.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
27.1.2019 su
Orimattilan Kehräämö
9.2.2019 la
Kuntotalo (Kouvola)
10.2.2019 su
Hyvinkään järjestötalo
15.2.2019 pe
Pyrkivä (Turku)
16.2.2019 la
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
17.2.2019 su
Mäntsälän seurojentalo
22.2.2019 pe
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
23.2.2019 la
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
2.3.2019 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
9.3.2019 la
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
13.3.2019 ke
Teeriharju (Häntälä, Somero)
16.3.2019 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
23.3.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
24.3.2019 su
Orimattilan Kehräämö
30.3.2019 la
Pesäkallio (Lahti)
6.4.2019 la
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
7.4.2019 su
Orimattilan Kehräämö
12.4.2019 pe
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
13.4.2019 la
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
16.4.2019 ti
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
26.4.2019 pe
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
27.4.2019 la
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
30.4.2019 ti vapunaatto
Pesäkallio (Lahti)
10.5.2019 pe
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
11.5.2019 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
18.5.2019 la
Aronkeidas (Kauhajoki)
25.5.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
29.5.2019 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
30.5.2019 to helatorstai
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
1.6.2019 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
7.6.2019 pe
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
8.6.2019 la
Mäntsälän lava
15.6.2019 la
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
21.6.2019 pe juhannusaatto
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
22.6.2019 la juhannuspäivä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
26.6.2019 ke
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
29.6.2019 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
3.7.2019 ke
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö), naistentanssit
6.7.2019 la
Huvilintu (Raisio)
11.7.2019 to
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala), naistentanssit
12.7.2019 pe
Hangan lava (Hankasalmi)
13.7.2019 la
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
16.7.2019 ti
Kauhajoen kasino
20.7.2019 la
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
21.7.2019 su
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
27.7.2019 la
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
28.7.2019 su
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
2.8.2019 pe
Mikkelin hiihtomäen lava
3.8.2019 la
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
8.8.2019 to
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
8.8.2019 to
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
9.8.2019 pe
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
10.8.2019 la
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
16.8.2019 pe
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
17.8.2019 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
20.8.2019 ti
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
23.8.2019 pe
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
24.8.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
25.8.2019 su
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
29.8.2019 to
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
6.9.2019 pe
Ravintola Tähtikellari (Pori)
7.9.2019 la
Riutanharju (Riutta, Riihimäki), pttjiset
14.9.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
15.9.2019 su
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
18.9.2019 ke
Ikaalisten kylpylä
20.9.2019 pe
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
21.9.2019 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala), pttjiset
28.9.2019 la
Pesäkallio (Lahti)
1.10.2019 ti
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
2.10.2019 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
5.10.2019 la
Kuntotalo (Kouvola)
6.10.2019 su
Hyvinkään järjestötalo
11.10.2019 pe
Pyrkivä (Turku)
12.10.2019 la
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
13.10.2019 su
Orimattilan Kehräämö
16.10.2019 ke
Teeriharju (Häntälä, Somero)
19.10.2019 la
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
20.10.2019 su
Ruskotalo
26.10.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
27.10.2019 su
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
1.11.2019 pe
T-talo (Nummenmäki, Turku)
2.11.2019 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
3.11.2019 su
Kerhola (Nokia)
16.11.2019 la
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
17.11.2019 su
Kalliohovi (Loimaa)
22.11.2019 pe
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
23.11.2019 la
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
24.11.2019 su
Hyvinkään järjestötalo
27.11.2019 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
30.11.2019 la
Tyrnävän seurojentalo, naistentanssit
1.12.2019 su
Evijärven ns
7.12.2019 la
Tanhuhovi (Lohja)
8.12.2019 su
Orimattilan Kehräämö
10.12.2019 ti
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
11.12.2019 ke
Teeriharju (Häntälä, Somero)
13.12.2019 pe
Ravintola Tähtikellari (Pori)
14.12.2019 la
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
21.12.2019 la
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
22.12.2019 su
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli)
26.12.2019 to tapaninpäivä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
27.12.2019 pe
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
28.12.2019 la
Pesäkallio (Lahti)
29.12.2019 su
Kerhola (Nokia)
31.12.2019 ti uudenvuodenaatto
Aronkeidas (Kauhajoki)
1.1.2020 ke uudenvuodenpäivä
Valtatie 2 (Harjavalta)
4.1.2020 la
Lempäälän manttaalitalo
5.1.2020 su
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
10.1.2020 pe
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
11.1.2020 la
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
12.1.2020 su
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17.1.2020 pe
T-talo (Nummenmäki, Turku)
18.1.2020 la
Alavieskan Viri
19.1.2020 su
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
24.1.2020 pe
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
25.1.2020 la
Auran nuortentalo
26.1.2020 su
Hyvinkään järjestötalo
31.1.2020 pe
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
1.2.2020 la
Pesäkallio (Lahti)
7.2.2020 pe
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
8.2.2020 la
Valtatie 2 (Harjavalta)
9.2.2020 su
Orimattilan Kehräämö
10.2.2020 ma
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
14.2.2020 pe ystävänpäivä
Teeriharju (Häntälä, Somero)
15.2.2020 la
Ikaalisten kylpylä
16.2.2020 su
Kerhola (Nokia)
17.2.2020 ma
Kulttuuritalo (Alppila, Helsinki)
21.2.2020 pe
Pyrkivä (Turku)
22.2.2020 la
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
29.2.2020 la
Tanhuhovi (Lohja)
1.3.2020 su
Ruskotalo
6.3.2020 pe
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
7.3.2020 la
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
8.3.2020 su naisten päivä
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
11.3.2020 ke
Teeriharju (Häntälä, Somero)
12.3.2020 to
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
13.3.2020 pe
Pesäkallio (Lahti), peruutettu
31.3.2020 ti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta), naistentanssit, peruutettu
15.5.2020 pe
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
15.5.2020 pe
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
3.7.2020 pe
Hangan lava (Hankasalmi)
3.7.2020 pe
Hangan lava (Hankasalmi)
4.7.2020 la
Käenkoskikeskus (Parkano)
4.7.2020 la
Käenkoskikeskus (Parkano)
9.7.2020 to
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki)
9.7.2020 to
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki)
10.7.2020 pe
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
10.7.2020 pe
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
11.7.2020 la
Liperin lava
11.7.2020 la
Liperin lava
12.7.2020 su
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
12.7.2020 su
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
14.7.2020 ti
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
14.7.2020 ti
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
15.7.2020 ke
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
15.7.2020 ke
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
18.7.2020 la
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
18.7.2020 la
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
21.7.2020 ti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala), avajaiset
21.7.2020 ti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala), avajaiset
22.7.2020 ke
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
22.7.2020 ke
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
23.7.2020 to
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala), avajaiset
23.7.2020 to
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala), avajaiset
24.7.2020 pe
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
24.7.2020 pe
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
25.7.2020 la
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia), avajaiset
25.7.2020 la
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia), avajaiset
28.7.2020 ti
Kauhajoen kasino
28.7.2020 ti
Kauhajoen kasino
31.7.2020 pe
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
31.7.2020 pe
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
1.8.2020 la
Huvilintu (Raisio)
1.8.2020 la
Huvilintu (Raisio)
2.8.2020 su
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
2.8.2020 su
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila)
5.8.2020 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
5.8.2020 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
7.8.2020 pe
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
7.8.2020 pe
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
8.8.2020 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
8.8.2020 la
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
9.8.2020 su
Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
9.8.2020 su
Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
11.8.2020 ti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta), naistentanssit
11.8.2020 ti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta), naistentanssit
12.8.2020 ke
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
12.8.2020 ke
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
13.8.2020 to
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
13.8.2020 to
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
14.8.2020 pe
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
14.8.2020 pe
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
15.8.2020 la
Tanhuhovi (Lohja)
15.8.2020 la
Tanhuhovi (Lohja)
18.8.2020 ti
Pyhäsalmen lava, naistentanssit
18.8.2020 ti
Pyhäsalmen lava, naistentanssit
21.8.2020 pe
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
21.8.2020 pe
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
22.8.2020 la
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
22.8.2020 la
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
27.8.2020 to
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
27.8.2020 to
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
28.8.2020 pe
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
28.8.2020 pe
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
29.8.2020 la
Ämyri (Somerniemi, Somero)
29.8.2020 la
Ämyri (Somerniemi, Somero)
2.9.2020 ke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio), naistentanssit
2.9.2020 ke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio), naistentanssit
5.9.2020 la
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia), pttjiset
5.9.2020 la
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia), pttjiset
6.9.2020 su
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
6.9.2020 su
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
11.9.2020 pe
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
11.9.2020 pe
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
12.9.2020 la
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
12.9.2020 la
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
19.9.2020 la
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
19.9.2020 la
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
26.9.2020 la
Tanhuhovi (Lohja)
26.9.2020 la
Tanhuhovi (Lohja)
3.10.2020 la
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
7.10.2020 ke
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen), naistentanssit
10.10.2020 la
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
14.10.2020 ke
Teeriharju (Häntälä, Somero)
17.10.2020 la
Aronkeidas (Kauhajoki)
18.10.2020 su
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
24.10.2020 la
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)