Koko kalenteri

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Ke 6.7.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Diesel & Markku Aro
Hirvensuuli (Huittinen)
Kipinä & Tomi Markkola, naistentanssit
Kansanpirtti (Kajaani) 20:00--24:00, 10 €
Siluetti
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Nina Åkerman & ManTra
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
J.A.L.O.
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit
Kyllikinranta (Iisalmi)
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
PNP & Henri Jokinen
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 €
Tarmo Malila
Nurmaan lava (Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 €
Väliaikainen
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Neitoset
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Komiat
Ruokotaipaleen lava (Puumala) 20:30--01:30, 23 €
Souvarit
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Taiga & Jarkko Honkanen
Saarelan ns (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Casanova & Sami Rosholm
Sonkajan lava (Ilomantsi) 20:00--23:30, 10 €
Kari Kuronen
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Hurma

To 7.7.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 17 €
Hurma, naistentanssit
Hilmonkosken lava (Kannonkoski) 15 €
Välilyönti
Huvilintu (Raisio) 13:00--17:00, 15 €
Neitoset
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Jenkkapirtti (Asikkala) 20:00--01:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Casanova & Sami Rosholm
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Markku Aro & Diesel
Kuus-Hukkalan lomakylä (Rantasalmi) 20:00--01:00, 18 €
Yölintu, Duo Sami Soininen, Jari Partanen
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Tunturitähti, Johanna Rantsi
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Tino Ahlgren
Maaningan kasino 17 €
Taikakuu, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Helminauha
Mikkelin hiihtomäen lava 19:30--23:30, 0 €
Naistentanssit
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30, 18 €
Matti-Sakari, pekkaniskan Pojat
Pistohiekan lava (Puumala) 20:30--01:30
Weranta
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 15 €
PNP
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
ManTra (vanha tieto) & Nina Åkerman (vanha tieto)
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
JARKKO HONKANEN (vanha tieto), TAIGA (vanha tieto)
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--21:00, 18 €
Charles Plogman, Janne Tulkki, Eini, Anniina Suhonen, MiSiO, Lauletaan yhdessä yhteislaulutilaisuu

Pe 8.7.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 3 €
Levytanssit
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Jumisen mms (Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Jyrkkäkosken huvikeskus (Pudasjärvi)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Kallioniemi (Kouvola) 18 €
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 20:00--01:00
Yölintu, Komiat
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Ässät
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Kisaranta (Kangasala) 20:00--01:00
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Tulinen Sydän, Pepe Niilahti, Janne Tulkki
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Taikakuu
Kulhon lava (Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Mika Tarkkonen, Eija Sinikka
Lampiinsalmi (Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Taina Laiho & Tutta Carpelan
Mikkelin hiihtomäen lava 19:00--23:30, 15 €
Timo Hacklin, Tiina Helinä
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Helminauha
Nutikan lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty (vanha tieto) & Mikko Mäkeläinen (vanha tieto)
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pappisten lava (Loimaa) 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 €
Taiga, Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Diesel & Markku Aro
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Sinitaivas
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Kari Tyni & Olli Kivistö
Salamakallio (Rauma) 19:00--23:00, 20 €
Souvarit
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
Neitoset
Tannilan mms (Oulu) 21:00--01:30, 15 €
Toni Jaatinen Band
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 €
Pasi Suikkanen duo
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Kotiteollisuus
Ylivuoton seurantalo (Oulu) 21:00--01:00, 15 €
Merja Juutinen

La 9.7.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 18 €
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, FBI-beat
Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 3 €
Karaoketanssit
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Casanova & Sami Rosholm
Halkosaari (Lappajärvi) 20:00--01:00
Onnentähti & Kari Hirvonen
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Hampushalli (Pudasjärvi) 20:00--01:00, 10 €
Naseva
Hojo hojo (Tuusniemi)
Rosette & Teuvo Oinas
Huhuksen lava (Ilomantsi)
Tanssiyhtye Itätuuli
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Neitoset
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Diesel & Markku Aro, Hannu Hautaniemi
Jenkkapirtti (Asikkala) 20:00--01:00
Taikakuu
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:30, 20 €
Sarmas & Tiina Pitkänen, Nelituuli & Timo Puurunen
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
Beatmakers & Pekka Tiilikainen, Terässiipi & Jarmo Ranta, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Kermankosken lava (Heinävesi) 20 €
Sinitaivas
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:30, 25 €
Dallapé, Kaiho, Pääesiintyjät, Eino Grön
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Jarkko Salmi
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Muruttaret
Letkaliiteri (Joutsa) 20:30--00:30, 16 €
Wire & Ari Lavu
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Lohijärven urheilutalo (Ylitornio)
Napakymppi
Maaningan kasino 17 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Mahnalan lava (Hämeenkyrö) 20:00--24:00, 15 €
Ässät
Martonvaaran lava (Polvijärvi) 19:00--23:30, 10 €
Markku Leinonen
Menosten lava (Urjala) 15 €
Marmaris, Hannu Heino
Meripaviljonki (Kokkola) 20:00--24:00, 20 €
Maininki & Jiri Tammilehto
Myllyniemi (Virrat) 19:00--23:30, 15 €
Weranta
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet, Onnenkipinä & Mika Mäkkeli & Mia Leivo
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Kipinä & Tomi Markkola
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Voitto Takanen
Puistorinne (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 €
Ajan sävel & Jari Partanen
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Riutanharju (Riihimäki)
Yötaivas, Juhamatti
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Kari Tyni & Olli Kivistö
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
PNP
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Sonkakosken lava (Sonkajärvi) 19:00--24:00, 15 €
Kasma (vanha tieto)
Suukosken keidas (Tervola)
Amore & Leif Lindeman, Mika Jefremoff
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 20 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Helminauha
Tainuskylän lato (Kurikka) 20:00--01:00, 15 €
Kalevi Suntila, Jussi Fischer
Taivalkaari (Taivalkoski) 25 €
Anneli Mattila, Johanna Debreczeni
Tirvan lava (Kouvola) 19:00--00:30, 18 €
Yölintu, Flangers
Toivolan lava (Ylöjärvi) 20:00--00:30, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Kauko Simonen
Urjanlinna (Sievi) 20 €
MiSiO & Charles Plogman
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Hurma, ManTra & Nina Åkerman
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--01:00, 17 €
Tähtivyö, Vilppulankosken Big Band, Juha Hautaluoma
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Vehmaa) 19:00--23:30, 15 €
Satelliittitaivas, Rosa Narmala
Vintturin seurantalo (Sysmä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00
Spekti
Yliskallion lava (Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 €
Terhi Jokila

Su 10.7.2022

Öllölän lava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Helminauha
Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Kuiskaus & Kati Narvanmaa
Hirvensuuli (Huittinen)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 15:00--17:00
Quattro, Susanna Heikki & Kalle Jussila & Teijo Lindström, konsertti
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
ManTra & Nina Åkerman
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
N.Y.T. & Pasi Kivimäki, Putkiratio & Janiina Lehtonen, Kaiho
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Kolmilammi (Hausjärvi) 19:00--24:00
Taikakuu
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Sinitaivas
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Rosette, Tiina Ruuska, Jarno Itkonen
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
Casanova & Sami Rosholm
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 16 €
Yölintu, Etiketti & Antti Ahopelto
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns 18:00--22:00, 10 €
Duo Pekka Roiko
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Aikalisä
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
The Gallants & Albert Salminen
Sivakka (Kaavi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
Pekkaniskan Pojat
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
PNP & Henri Jokinen
Venesjärven rantalava (Kankaanpää) 19:00--24:00, 20 €
Neitoset
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 15 €
Rosa Narmala, Satelliittitaivas

Ma 11.7.2022

Aitoon Honkala (Pälkäne) 10:00--17:00, 17 €
Sunset & Jarkko Salmi, Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
Juha Simolan yhtye, Kuutamolla, Etiketti & Antti Ahopelto
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Teuvo Oinas & Rosette
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Teemu Roivainen & Energia
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00, 20 €
Simodeus, Amore & Leif Lindeman
Saukonkallion lava (Iitti) 19:00--23:30, 18 €
Sinitaivas
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 0 €
Flangers

Ti 12.7.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--23:30, 3 €
Levytanssit, naistentanssit
Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
Atlas ja Timo Rautala, Aurora & Jussi Lammela, Aikalisä
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Helminauha
Kisaranta (Kangasala) 20:00--01:00
Hurma
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Taikakuu
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Liperin lava 19:00--23:30, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Männistö (Tuusula)
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Mäntsälän lava 18 €
Quattro & Kalle Jussila
Pappisten lava (Loimaa) 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00, 20 €
Pekka Juntusen orkesteri, Onnentähti & Kari Hirvonen, Tommi Kostekivi, Maria Pihlajamaa, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
Tomi Markkola
Savion lava (Laukaa) 13:00--16:30, 13 €
Esko Sartolahden yhtye
Tampsan lava (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Juhani Rautiainen
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Diesel & Markku Aro
Vilpola (Pälkäne) 12:00--15:45, 15 €
Unelmavävyt, kahvitarjoilu
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 0 €
Andy McCoy

Ke 13.7.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Casanova & Sami Rosholm
Hirvensuuli (Huittinen)
ManTra & Nina Åkerman, naistentanssit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Yölintu, Roulette & Juha Vartiainen, naistentanssit
Kauppilan lato (Salo) 20 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Focus & Sakke Kotilainen, Casanova & Sami Rosholm
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Reeta Saranpää & Lumo
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
Tanssiorkesteri Helmi & Heikki Koskelo, Helmi-orkesteri
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Kyllikinranta (Iisalmi)
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Timangi, Hannu Mustonen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Eki Jantunen duo
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
Sinitaivas
Nurmaan lava (Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Helminauha
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Tero Jokinen
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 16 €
The Gallants & Albert Salminen
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Fernanda & Katja Karisukki
Saarelan ns (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Sonkajan lava (Ilomantsi) 19:00--23:30
Markku Leinonen (vanha tieto)
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Energia & Teemu Roivainen
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 0 €
Tumppi Varonen, Problems?

To 14.7.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 18 €
Souvarit, naistentanssit
Alapitkän ns (Lapinlahti)
Kalle Jussila, konsertti
Hilmonkosken lava (Kannonkoski) 15 €
Roulette, Juha Vartiainen
Huvilintu (Raisio) 13:00--17:00, 15 €
Pirita Niemenmaa
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Onnenkipinä & Mika Mäkkeli
Jenkkapirtti (Asikkala) 20:00--01:00
Onnentähti & Kari Hirvonen
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Onnentähti & Kari Hirvonen
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Casanova & Sami Rosholm
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
Helminauha, Törmälä Bros, Mikael Kuhasen juhlaorkesteri & Janina Soinranta & Lauri Ketonen
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Sinitaivas
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Jussi Roponen
Maaningan kasino 17 €
Yölintu, Sounds of the Clouds, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava 19:30--23:30
Neulapojat & naistentanssit
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30
Kaiho
Narvan lava (Vesilahti) 20:00--02:00, 25 €
Hurma, Anneli Mattila
Pistohiekan lava (Puumala) 20:30--01:30
Energia & Teemu Roivainen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Tero Jokinen
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
Amore (vanha tieto) & Leif Lindeman (vanha tieto)
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
MATTI-SAKARI (vanha tieto), PEKKANISKAN POJAT (vanha tieto)
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 0 €
Tauski
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--21:00, 18 €
Charles Plogman, Suvi Karjula, Mikko Mäkeläinen, MiSiO, Lauletaan Yhdessä konsertti ja yhteislaulu, Lehmus

Pe 15.7.2022

Alapitkän ns (Lapinlahti)
Kalle Jussila, konsertti
Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 17 €
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 25 €
Horizone, Neitoset, Matti ja Teppo
Jalkosalmen lava (Lemi) 20:00--00:30, 15 €
Rainer Bollström
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
Komiat
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 20:00--01:00
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Kauppilan lato (Salo) 19:00--01:00, 20 €
Nelostie & Jaska Mäkynen, Patajätkä, Anniina Suhonen
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 18 €
Taikakuu
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Heikki Koskelo & Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri
Kisaranta (Kangasala) 20:00--01:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Yölintu, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Lampiinsalmi (Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Duo Sami Soininen, Jari Partanen
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Raimo Junnikkala & Antti Hakola
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
FBI-beat, Diesel & Markku Aro
Mikkelin hiihtomäen lava 19:00--23:30, 15 €
Unelmavävyt
Narvan lava (Vesilahti) 13:00--15:00, 10 €
Nokian harmonikkakerho
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Hariolax
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
PNP
Pappisten lava (Loimaa) 15 €
Kipinä & Tomi Markkola
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Casanova & Sami Rosholm
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Kari Tyni & Olli Kivistö
Seutula (Salla)
Nelituuli & Timo Puurunen
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
J.A.L.O.
Tannilan mms (Oulu) 21:00--01:30, 15 €
Afrikan tähti & Valentin
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Whistle Bait, Vesa Haaja

La 16.7.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 20 €
Taikakuu, Etiketti & Antti Ahopelto
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
PNP, Henri Jokinen
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Omega & Eija Kantola
Halkosaari (Lappajärvi) 20:00--01:00
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Juhani Rautiainen
Hojo hojo (Tuusniemi)
Rainer Bollström
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 20 €
Souvarit
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Ässät, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 €
Ajan sävel (vanha tieto) & Pauli Antero Huttunen (vanha tieto)
Jenkkapirtti (Asikkala)
Amore & Leif Lindeman, The Gallants & Albert Salminen
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Hurma (vanha tieto), Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Tomi Markkola & Kipinä
Karhula (Pudasjärvi)
Nelituuli & Timo Puurunen
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Kaija Lustila & Rubiini
Koskenperän lava (Nivala) 19:00--23:00, 12 €
Pekka Roiko
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 19 €
FBI-beat, In The Mood & Suvi Karjula
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Vesa Formunen
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Tähtivyö, Juha Hautaluoma
Letkaliiteri (Joutsa) 20:30--00:30, 16 €
Vonkamiehet
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Calibra & Arto Nuotio
Luhurikan lava (Lapua)
Onnentähti & Kari Hirvonen, Sävel & Jyrki Nurminen
Möykkälä (Pudasjärvi) 20:00--02:00
Pauli Haapalainen
Maaningan kasino 17 €
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Menosten lava (Urjala) 15 €
Sixty Five
Meripaviljonki (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Ajomiehet Kokkola, Ari Salo
Narvan lava (Vesilahti) 20:00--02:00, 25 €
Sinitaivas, Tommi Soidinmäki
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Kari Kuronen
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Energia & Teemu Roivainen
Piitterin huvilava (Juuka)
Onnenkipinä
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Mika Jefremoff
Poikeljärven paviljonki (Pori) 15 €
Voitto Takanen, Jussi Henttonen, iltamat
Poltinkosken lava (Ikaalinen) 20:00--00:30, 15 €
Tunturitähti, Johanna Rantsi
Pukkilansaari (Isokyrö) 20:00--01:30, 20 €
Reissarit, Ne Toiset, Hurrikaanit, Siders & Jani Kujala
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Riutanharju (Riihimäki) 19:00--02:00, 20 €
Lumo & Reeta Saranpää, Helminauha
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Kari Tyni, Olli Kivistö
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Helmi-orkesteri, Heikki Koskelo
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Oijärven Sampola (Ii) 21:00--02:00, 20 €
Kake Randelin, Mikko Tapio, karaoke
Sarapirtti (Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 €
Captain, Teuvo Vuoti
Siikinniemen lava (Alavus) 20:00--00:30, 15 €
Yötaivas, Juhamatti
Siuruan työväentalo (Pudasjärvi) 19:00--24:00, 10 €
Karaoketanssit
Sulkavan Soutustadion
Riskit Herrat
Suukosken keidas (Tervola)
Channel Four, Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 20 €
Diesel & Markku Aro, Casanova & Sami Rosholm
Urjanlinna (Sievi) 35 €
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
MiSiO & Charles Plogman, Weranta
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 18 €
Quattro & Kalle Jussila
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Vehmaa) 19:00--23:30, 15 €
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Vojakkalan lava (Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
A.Aallon rytmiorkesteri

Su 17.7.2022

Öllölän lava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Matti-Sakari
Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Janne Ikonen & Jouni Raitio
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Casanova & Sami Rosholm
Hirvensuuli (Huittinen)
PNP & Henri Jokinen
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Wire & Ari Lavu
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Leif Lindeman & Amore
Kolmilammi (Hausjärvi) 19:00--24:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Weranta
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava
Manhattan & Arja-Inkeri Joas
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Neitoset
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
Helminauha
Sivakka (Kaavi)
Mervi Kovero (vanha tieto)
Tirvan lava (Kouvola) 19:00--23:30, 15 €
Komiat
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
Sinitaivas
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Omega & Eija Kantola
Venesjärven rantalava (Kankaanpää) 19:00--24:00, 20 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45
Jarkko Salmi, Sunset

Ma 18.7.2022

Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Yötaivas, Juhamatti
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Sinitaivas
Saukonkallion lava (Iitti) 19:00--23:30, 18 €
Energia & Teemu Roivainen

Ti 19.7.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--23:30, 3 €
Levytanssit, naistentanssit
Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Pasi Kivimäki
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Sinitaivas, Arto Kallio
Keskisen kyläkauppa (Alavus)
Rosette
Kisaranta (Kangasala) 20:00--01:00
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Neitoset
Kursun kylätalo (Salla)
Hannu Hautaniemi
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Liperin lava 19:00--23:30, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Mäntsälän lava 18 €
Weranta
Pappisten lava (Loimaa) 20:00--00:30, 15 €
Helmi-orkesteri, Heikki Koskelo
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Simodeus, Särmä & Tino Ahlgren, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Hariolax
Vilpola (Pälkäne) 12:00--15:45, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, kahvitarjoilu

Ke 20.7.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Quattro & Kalle Jussila
Hirvensuuli (Huittinen)
Teuvo Oinas, naistentanssit
Jalkosalmen lava (Lemi) 12:00--15:30
Jarmo Ranta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Matti ja Teppo & Horizone, Ippe Mansikan orkesteri, naistentanssit
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Jaska Mäkynen
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
Sinitaivas, naistentanssit
Kuortin kisahalli (Pertunmaa) 18:00--22:00
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Hannu Auvinen duo
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Diesel & Markku Aro
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Nurmaan lava (Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 €
Neitoset
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Casanova & Sami Rosholm
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, J.A.L.O.
Saarelan ns (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Raimo Laamanen
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Kipinä & Tomi Markkola

To 21.7.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 17 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit
Hilmonkosken lava (Kannonkoski) 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Huvilintu (Raisio) 13:00--17:00, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Kaiho
Jenkkapirtti (Asikkala)
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Katja Karisukki & Fernanda
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Maaningan kasino 17 €
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Neitoset
Mikkelin hiihtomäen lava 19:30--23:30, 0 €
Neulapojat, naistentanssit
Pistohiekan lava (Puumala) 20:30--01:30
Yölintu
Risulahden lava (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Pirttipelimannit & Heikki Hytti
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 15 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
Pasi Kivimäki
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
WERANTA
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--21:00, 18 €
Charles Plogman, Johanna Debreczeni, Eki Jantunen, Sanna Linna, MiSiO, Lauletaan yhdessä konsertti ja yhteislaulu, suomipop ja rock ilta

Pe 22.7.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 17 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet, Tommi Kostekivi
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 25 €
Horizone, Etiketti & Matti ja Teppo & Antti Ahopelto
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Sirkka ja Velikullat
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen, Taiga & Jarkko Honkanen
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 18 €
Hurma
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen & Jackpot
Kisaranta (Kangasala) 20:00--02:00
Rosette & Tangokuningatar 2022, Tunturitähti & Johanna Rantsi, Tangokuningas 2022
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Neitoset, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Illanvarjo, J.A.L.O.
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Kaija Pietilä & Jussi Henttonen
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Wire & Ari Lavu, Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Mikkelin hiihtomäen lava 19:00--23:30, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Myllylammen lava (Miehikkälä)
Terässiipi, Jukka Korpela
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Amore & Leif Lindeman
Nutikan lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Sami Rosholm & Casanova
Pappisten lava (Loimaa) 15 €
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa, The Gallants & Albert Salminen
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Omega & Eija Kantola
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Helmi-orkesteri & Heikki Koskelo
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Hannu Auvinen Group
Salamakallio (Rauma) 19:00--23:00, 18 €
PNP
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
Kipinä & Tomi Markkola
Tannilan mms (Oulu) 21:00--01:30, 15 €
Ässät
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 €
Sabeline & Jaana Lapakko, Pasi Suikkanen
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Timo Rautiainen, Trio Niskalaukaus

La 23.7.2022

Ämmänsaaren työväentalo (Suomussalmi)
PP-Hasardi
Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 20 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Koivu & Marita Taavitsainen
Aronkeidas (Kauhajoki) 40 €
URIAH HEEP
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Päivi Tuomi
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Kipinä & Tomi Markkola
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Neitoset
Halkosaari (Lappajärvi)
Rosette, Yölintu, Simo Silmu, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Yötaivas
Hojo hojo (Tuusniemi) 13 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Energia & Teemu Roivainen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Amore & Leif Lindeman
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Sinitaivas, Afrikan tähti & Valentin
Jenkkapirtti (Asikkala)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Casanova & Sami Rosholm
Juupavaara (Juupajoki)
Jussi Anteron yhtye
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Onnentähti (vanha tieto) & Kari Hirvonen (vanha tieto), Kaipuu (vanha tieto), Mia Leivo
Kairalan Kajastus (Pelkosenniemi)
Duuriseiska
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
PNP
Kiparkatti (Myrskylä)
Quattro & Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuunhopea, Sari Koivikko
Koskenperän lava (Nivala) 19:00--23:00, 12 €
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Krouvin lava (Hartola)
Rainer Bollström, juhlatanssit
KuKu:n maja (Kuortane)
Unelma, Joonas Erkkilä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 19 €
Hurma, Timo Leppänen
Kyynärön lava (Pälkäne)
Weranta
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Tino Ahlgren
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Letkaliiteri (Joutsa) 20:30--00:30, 18 €
Omega & Eija Kantola
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Tanssiorkesteri Helmi & Heikki Koskelo, Helmi-orkesteri
Luhurikan lava (Lapua)
Etiketti & Antti Ahopelto, Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Maaningan kasino 17 €
J.A.L.O.
Meripaviljonki (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Ansun pojat & Eveliina Lindberg
Ravintola Musine (Salo) 22:00--01:00, 18 €
Esa Nummela
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Lumo & Reeta Saranpää, Pekka Mikkola
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30
Marimba & Sari Turpeinen
Nuijamiesten lava (Oulu) 19:00--00:45, 25 €
Horizone & Matti ja Teppo, Rojal
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Nelituuli & Timo Puurunen
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Jukantti
Puistorinne (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Rämälän lava (Kouvola)
Väliaikainen
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Recados & Anneli Mattila
Riutanharju (Riihimäki) 19:00--02:00, 20 €
Roulette, Jaska Mäkynen, Eija Sinikka, Henry Friman
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Hannu Auvinen Group
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Helminauha
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Salmijärven lava (Kuopio) 19:00--23:30, 15 €
Karanos
Sarapirtti (Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 €
Salama
Sonkakosken lava (Sonkajärvi) 19:00--24:00, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suukosken keidas (Tervola)
Souvarit & Lasse Hoikka, Diesel & Markku Aro
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 20 €
FBI-beat, MiSiO & Charles Plogman
Tainuskylän lato (Kurikka) 20:00--01:00, 15 €
Keijo Rahnasto
Toivolan lava (Ylöjärvi) 20:00--00:30, 17 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Turkian lava (Hamina) 20:00--00:30, 15 €
The Regents
Urjanlinna (Sievi) 20 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Kaiho, Maria Tyyster
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 17 €
Walerie, Jussi Roponen, Jarno Itkonen
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
ATOMIROTTA
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 21:00--23:45
Sampsa Astala, Nico
Yliskallion lava (Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 €
Satelliittitaivas

Su 24.7.2022

Öllölän lava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Petri Hervanto
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Helminauha
Hirvensuuli (Huittinen)
Fernanda & Katja Karisukki
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Väriloisto & Timo Lahtimo
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Kolmilammi (Hausjärvi) 19:00--24:00
Neitoset
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
PNP, Henri Jokinen
Metsälinna (Mikkeli)
Sinitaivas
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Nivalan ns 18:00--22:00, 10 €
Sirpa Ahola
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Amore & Leif Lindeman
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
Casanova & Sami Rosholm
Tirvan lava (Kouvola) 19:00--23:30, 18 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Lumo & Reeta Saranpää
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
FBI-beat
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Venesjärven rantalava (Kankaanpää) 19:00--24:00, 20 €
Weranta
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 15 €
Tsuubiduu

Ma 25.7.2022

Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Onnenkerjäläiset
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Yölintu, Petri Forsmanin yhtye
Saukonkallion lava (Iitti) 19:00--23:30, 18 €
Finlanders
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Neitoset

Ti 26.7.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--23:30, 3 €
Levytanssit, naistentanssit
Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Omega & Eija Kantola
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Rainer Bollström
Hiekkarinne (Muurame) 13:00--16:30, 13 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa & Soiva orkesteri
Kisaranta (Kangasala) 20:00--01:00
Weranta
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Finlanders
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Liperin lava 19:00--23:30, 16 €
Casanova & Sami Rosholm
Männistö (Tuusula)
Quattro
Mäntsälän lava 18 €
In The Mood
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Simodeus, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Siikinniemen lava (Alavus) 13:00--17:00, 10 €
Airi Hautamäki (vanha tieto), Mikko Niemelä (vanha tieto)
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Fernanda & Katja Karisukki
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 18:00--20:00, 28 €
Matti Korkiala, Saska Helmikallio, J. Eskelinen, Jarno Itkonen
Vilpola (Pälkäne) 12:00--15:45, 15 €
Jussi Roponen, kahvitarjoilu

Ke 27.7.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Hirvensuuli (Huittinen)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa, naistentanssit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022, naistentanssit
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Tiina Räsänen & Petri Hervanto & Royal FeelGood
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
PNP, Henri Jokinen
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
Komiat, naistentanssit
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Hannu & Leena Roitto
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Neitoset
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Nurmaan lava (Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Diesel & Markku Aro
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Finlanders
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula, Hariolax
Saarelan ns (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Weranta
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Lumo & Reeta Saranpää

To 28.7.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 17 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Hilmonkosken lava (Kannonkoski) 15 €
Casanova & Sami Rosholm
Huvilintu (Raisio) 13:00--17:00, 15 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Rubiini, Kaija Lustila
Jenkkapirtti (Asikkala)
Sävel & Jyrki Nurminen
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Souvarit
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Mutkattomat, Eki Jantunen
Maaningan kasino 17 €
Komiat, Unelma, Joonas Erkkilä, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Mikkelin hiihtomäen lava 19:30--23:30, 0 €
Neulapojat, naistentanssit
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30, 18 €
In The Mood & Suvi Karjula
Pistohiekan lava (Puumala) 20:30--01:30
Diesel & Markku Aro
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 15 €
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen & Jackpot
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
Neitoset
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
Vili Mustalampi

Pe 29.7.2022

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 25 €
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti & Kari Hirvonen
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Huttukylän ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 €
Casanova & Sami Rosholm
Jalkosalmen lava (Lemi) 20 €
Varjokuva, Kyösti Mäkimattila
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
Neitoset
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
SMORK-voittaja 2022
Kapakanmäki (Hämeenlinna)
Diesel & Markku Aro, Kake Randelin
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Hariolax
Kisaranta (Kangasala)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Tunturitähti & Johanna Rantsi, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Korsuorkesteri, Unelma & Joonas Erkkilä
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Sunset
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Hurma
Mikkelin hiihtomäen lava
Broadway & Esme Manns
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pappisten lava (Loimaa) 20:30--00:30, 15 €
PNP
Helsinki Pavi (Vantaa)
Rosette
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 €
Tulinen Sydän, Janne Tulkki
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Charles Plogman
Pukkilansaari (Isokyrö) 19:00--01:00, 18 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet & Rami Rafael, Mika Peltoniemi Orchestra
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Tero Jokinen duo
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
Omega & Eija Kantola
Tannilan mms (Oulu) 21:00--01:30, 15 €
Merja Juutinen
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 20 €
Yölintu, Annika Kontio

La 30.7.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 20 €
Company & Kake Randelin, Weranta
Carpella paviljong (Mustasaari) 19:00--01:00, 18 €
N.Y.T. & Pasi Kivimäki, Tanssiorkesteri Kiertotähdet & Hanna Hirvonen
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Halkosaari (Lappajärvi)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hirvelä (Kouvola)
Väliaikainen
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Hariolax
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho (vanha tieto)
Jenkkapirtti (Asikkala)
Horizone & Matti ja Teppo, The Gallants & Albert Salminen
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Casanova & Sami Rosholm
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Tulinen Sydän (vanha tieto) & Janne Tulkki, Tähtivyö (vanha tieto) & Juha Hautaluoma (vanha tieto)
Kajasteen lava (Nurmes)
Onnenkipinä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 27.50 €
Danny & Jani Jalkanen & Dimitri Keiski & LAV-kuoro, LIPUT VAIN ENNAKKOON: https://www.lippu.fi/artist/danny/danny80-juhlailta-ja-tanssit-3094530/
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Maria Tyyster
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Recados & Anneli Mattila
Kulhon lava (Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Yöperhonen
Kuortin kisahalli (Pertunmaa) 19:00--24:00, 15 €
Namu, Jonna Ortju
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Letkaliiteri (Joutsa) 20:30--00:30, 16 €
Lumo & Reeta Saranpää
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
ManTra & Nina Åkerman
Lohijärven urheilutalo (Ylitornio)
Tesipeli & Paavo Yrjänheikki
Maaningan kasino 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Mahnalan lava (Hämeenkyrö) 20:00--24:00, 15 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Menosten lava (Urjala)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Meripaviljonki (Kokkola) 20:00--24:00, 20 €
Guns Rosor
Myllyniemi (Virrat) 19:00--23:30, 15 €
Ässät
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 30 €
Antti Ketonen, Suvi Teräsniska
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Jukka Korpela
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Sarmas & Tiina Pitkänen, Komiat
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Nelituuli & Timo Puurunen
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Salama
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Yötaivas
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Riutanharju (Riihimäki) 19:00--02:00, 20 €
Omega & Eija Kantola, Marita Taavitsainen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Tero Jokinen duo
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Neitoset
Salmentaan lava (Pälkäne)
Voimaorkesteri
Suukosken keidas (Tervola)
Afrikan tähti, PNP, Valentin
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 20 €
Yölintu, Sävel & Jyrki Nurminen
Toivolan lava (Ylöjärvi) 20:00--00:30, 17 €
Kipinä & Tomi Markkola
Tuusmäen tunnelilava (Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 €
Petri Hervanto
Urjanlinna (Sievi) 25 €
Souvarit
Valasranta (Pöytyä) 20:30--01:00, 20 €
KinoJake, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vojakkalan lava (Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Lopen harmonikat
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 20:00--01:30, 15 €
Rainer Bollström, Graniitti, Ravitanssit tapahtuma

Su 31.7.2022

Öllölän lava (Joensuu) 19:00--23:30, 20 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Merja Kuisma
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Diesel & Markku Aro
Huvinummi (Salo)
Focus & Sakke Kotilainen
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Kaiho
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
J.A.L.O.
Kolmilammi (Hausjärvi) 19:00--24:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 16 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Kipinä & Tomi Markkola
Helsinki Pavi (Vantaa) 14 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 €
Kolmas Linja & Timo Jääskelä, pullakahvitarjoilu
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
Neitoset
Sivakka (Kaavi)
Casanova & Sami Rosholm
Tirvan lava (Kouvola) 19:00--23:30, 14 €
In The Mood & Suvi Karjula
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
Finlanders
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Venesjärven rantalava (Kankaanpää) 19:00--24:00, 20 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 17 €
Janne Tulkki, Tulinen Sydän

Ma 1.8.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mia Leivo
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Kati Narvanmaa & Kuiskaus
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Komiat
Saukonkallion lava (Iitti) 19:00--23:30, 18 €
Hurma

Ti 2.8.2022

Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Jake Niska
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Finlanders
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Liperin lava 19:00--23:30, 16 €
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Simodeus, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
PNP & Henri Jokinen
Vilpola (Pälkäne) 12:00--15:45, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, kahvitarjoilu

Ke 3.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Tanssiorkesteri Helmi & Johannes Vatjus
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 18:00--21:30, 15 €
Meriitti & Pia Lång
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Antti Ahopelto & Etiketti, naistentanssit
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
PNP
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
Finlanders
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Teuvo Oinas & Duo Amor
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 €
Ari Salo
Nurmaan lava (Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 €
Casanova & Sami Rosholm
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Weranta
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Neitoset
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, FBI-beat
Saarelan ns (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Tapani Heinonen, Raimo Kukkonen
Suukosken keidas (Tervola)
Kalle Jussila, konsertti
Tampsan lava (Kotka) 18 €
Varjokuva, Kyösti Mäkimattila

To 4.8.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Köpi Koski ja Projekti
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Albert Salminen & The Gallants
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Casanova & Sami Rosholm
Maaningan kasino 20 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Omega & Eija Kantola
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30, 18 €
Taikakuu
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
Diesel & Markku Aro
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
LEIF LINDEMAN (vanha tieto) & AMORE (vanha tieto)

Pe 5.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Yötaivas, Neitoset
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Komiat
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kisaranta (Kangasala)
The Gallants & Albert Salminen
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Diesel & Markku Aro, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Amore & Leif Lindeman
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Weranta, Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Mikkelin hiihtomäen lava
Roulette
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 25 €
Horizone & Matti ja Teppo, ManTra & Nina Åkerman
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Nutikan lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 18 €
Company (vanha tieto) & Kake Randelin (vanha tieto)
Pappisten lava (Loimaa) 20:30--00:30, 15 €
Casanova & Sami Rosholm, VanhaSuora & Esa Nummela
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Janne Tulkki
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 €
Ässät
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Kipinä & Tomi Markkola
Pukkilansaari (Isokyrö) 19:00--01:00, 18 €
Tähtivyö & Tuija Mäensivu & Juha Hautaluoma
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
PNP, Henri Jokinen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 10 €
Pasi Lipposen yhtye
Salamakallio (Rauma) 19:00--00:30, 20 €
Taikakuu, Yölintu
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
Finlanders
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 €
Trio H-hetki

La 6.8.2022

Ämmänsaaren työväentalo (Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 €
Tuovilat
Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 18 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
ManTra & Nina Åkerman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ippe Mansikan orkesteri
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
J.A.L.O.
Halkosaari (Lappajärvi)
Taikakuu
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Rami Rafael
Hojo hojo (Tuusniemi)
Teemu Roivainen
Huhuksen lava (Ilomantsi) 19:00--23:30
Markku Leinonen (vanha tieto)
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Lumo & Reeta Saranpää
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Rubiini & Kaija Lustila, Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Jenkkapirtti (Asikkala)
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Kaarihovi (Teuva) 20 €
MiSiO, Siders (vanha tieto) & Jani Kujala, Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Eija Kantola & Omega
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Sami Rosholm & Casanova
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Kulhon lava (Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Blue Notes, Markku Könttä
Kuortin kisahalli (Pertunmaa) 18:00--22:00
Jouko Keskinen
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Pelimies Seppo Ranta
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Joutsa) 20:30--00:30, 16 €
Helminauha
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Komiat
Luhurikan lava (Lapua)
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Maaningan kasino 17 €
Diesel & Markku Aro
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
T.T. Purontaka
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Frendit, Trio Capu
Poltinkosken lava (Ikaalinen) 20:00--00:30, 15 €
Graniitti, Rainer Bollström
Puistorinne (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Company & Kake Randelin, Weranta
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 10 €
Pasi Lipposen yhtye
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Korsuorkesteri, Terässiipi
Salamakallio (Rauma) 19:00--23:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Salmijärven lava (Kuopio) 19:00--23:30, 15 €
Duo Kasino
Sarapirtti (Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 €
Merja Juutinen
Suukosken keidas (Tervola)
Quattro & Kalle Jussila, Teuvo Oinas
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 18 €
In The Mood & Suvi Karjula, Namu & Jonna Ortju
Tainuskylän lato (Kurikka) 20:00--01:00, 15 €
Pauli Koivula
Toivolan lava (Ylöjärvi) 20:00--00:30, 16 €
Tunturitähti, Johanna Rantsi
Urjanlinna (Sievi) 20 €
A. Aallon rytmiorkesteri
Vaattojärven rantapaviljonki (Kolari)
Ässät
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Fernanda & Katja Karisukki, Etiketti & Antti Ahopelto
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Vehmaa) 19:00--23:30, 15 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Yliskallion lava (Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 €
Amorada & Matti Mäntylä

Su 7.8.2022

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Marita Taavitsainen
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Fernanda & Katja Karisukki
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Markku Aro & Diesel
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Komiat, Kasma
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
Rosette, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Finlanders
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Omega & Eija Kantola
Nivalan ns 18:00--22:00, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
PNP, Henri Jokinen
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Tirvan lava (Kouvola) 19:00--23:30, 16 €
Energia & Teemu Roivainen
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30
Weranta
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri

Ma 8.8.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jani Kujala
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Komiat
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Rosette, Tangokuningas 2022
Saukonkallion lava (Iitti) 19:00--23:30, 18 €
Varjokuva, Kyösti Mäkimattila

Ti 9.8.2022

Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Finlanders
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Virpi Piippo
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Kipinä & Tomi Markkola
Kuikan lava (Jyväskylä) 13:00--16:30, 13 €
Jani Helenius & Juha Vartiainen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Männistö (Tuusula)
Johanna Rantsi
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Sinitaivas, Simodeus, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
Weranta
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Vilpola (Pälkäne) 12:00--15:45, 15 €
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ke 10.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 15 €
Korsuorkesteri, Focus & Sakke Kotilainen
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 14 €
Eino Grön, Jake Niska
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Sinitaivas, naistentanssit
Kartano Kievari (Äänekoski)
Kalle Jussila, konsertti
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Neitoset
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--24:00
Finlanders, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki) 18:00--22:00, 14 €
Inkoon pelimannit (vanha tieto)
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Caravan & Pepe Enroth
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 19:00--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Energia & Teemu Roivainen
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Lumo & Reeta Saranpää
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto

To 11.8.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 17 €
Sinitaivas, naistentanssit
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Komiat
Kartano Kievari (Äänekoski)
Kalle Jussila, konsertti
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Leif Lindeman & Amore
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 18 €
Varjokuva, Kyösti Mäkimattila
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Sävelpojat, Timo Lahtimo
Maaningan kasino 17 €
PNP, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Etiketti & Antti Ahopelto
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30, 15 €
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Pistohiekan lava (Puumala) 20:30--01:30
Taikakuu
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
J.A.L.O. (vanha tieto)

Pe 12.8.2022

Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 25 €
Horizone & Matti ja Teppo, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Myrskytuuli
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Omega & Eija Kantola
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--01:00
Roulette, Loyals & Virve Rosti, Hannu Palo
Jenkkapirtti (Asikkala)
Teemu Harjukari
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
PNP, Henri Jokinen
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Finlanders
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 19:00--02:00
Korsuorkesteri, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Komiat, nostalgiailta
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00
Topi in Memoriam -viikonloppu
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Kari Hirvonen & Onnentähti
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Jarkko Honkanen, Taiga
Kisaranta (Kangasala)
Pasi Kivimäki
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Recados & Anneli Mattila, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Yölintu, Casanova & Sami Rosholm
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri, Tino Ahlgren
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Myllylammen lava (Miehikkälä) 20:00--01:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Kipinä & Tomi Markkola
Pappisten lava (Loimaa) 20:30--01:00, 15 €
The Gallants & Albert Salminen
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Hurma
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 18 €
Taikakuu
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
FBI-beat
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Petri Summanen
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Janne Raappana
Talviaisten VPK:n lava (Orivesi) 20:00--24:00, 17 €
Helminauha
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
HEIDI PAKARINEN (vanha tieto) & KARAVAANI (vanha tieto)
Tuusmäen tunnelilava (Rantasalmi) 20:30--00:30, 15 €
Kake Randelin
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
HAPPORADIO

La 13.8.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 19 €
Yölintu, Helminauha
Carpella paviljong (Mustasaari) 19:00--01:00, 18 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka & Pia Lång duo
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
J.A.L.O.
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet, Hanna Hirvonen
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Halkosaari (Lappajärvi)
Amore & Leif Lindeman
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Tähdenlento
Hampushalli (Pudasjärvi) 20:00--01:00, 15 €
Napakymppi
Hojo hojo (Tuusniemi) 13 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Diesel & Markku Aro
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Rosette, Illanvarjo, Tangokuningas 2022, Tangokuningatar 2022
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Jenkkapirtti (Asikkala)
Sinitaivas
Juupavaara (Juupajoki)
Janne Tulkki
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Savannah (vanha tieto), PNP (vanha tieto)
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 18 €
Ajomiehet & Ville Liimatainen, Topi in Memoriam -viikonloppu
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Nina Åkerman & ManTra
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 10 €
Vonkamiehet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 19 €
Finlanders, Timo Leppänen
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Tsuubiduu
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Omega & Eija Kantola
Mäntsälän lava
Kalle Jussila, konsertti
Maaningan kasino 17 €
Helmi-orkesteri, Heikki Koskelo
Martonvaaran lava (Polvijärvi) 10 €
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Myllyniemi (Virrat) 19:00--23:30, 15 €
Riku Salomäen yhtye
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Onnentähti & Kari Hirvonen
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Teuvo Vuoti
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45
Company & Kake Randelin, Eini Pajumäki
Nurmaan lava (Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 €
Teuvo Oinas, Merja Kuisma
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Reeta Saranpää & Lumo
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Marmaris & Hannu Heino
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Petri Summanen
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Tanssikengät, Teuvo Oinas
Ruokotaipaleen lava (Puumala) 20:30--01:30, 13 €
Finrex (vanha tieto)
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Graniitti
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 18 €
Tähtikartta, Antti Ketonen
Siikinniemen lava (Alavus) 15 €
Susanna Erkinheimo
Sonkakosken lava (Sonkajärvi) 19:00--24:00, 15 €
Duo Sami Soininen, Jari Partanen
Suukosken keidas (Tervola)
Taikakuu, Nelostie, Jaska Mäkynen
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 20 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssisaari (Porvoo)
Charles Plogman
Toivolan lava (Ylöjärvi) 19:00--23:30, 17 €
Casanova & Sami Rosholm
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 17 €
Wire & Ari Lavu
Vojakkalan lava (Loppi) 19:00--23:30, 15 €
Kuunvalo, Pauli Lindeman
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 10 €
Edu Kettunen

Su 14.8.2022

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Timo Hacklin, Sari Hellsten
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
N.Y.T. & Pasi Kivimäki
Kallioniemi (Kouvola)
Weranta
Kartano Kievari (Äänekoski)
Kalle Jussila, konsertti
Katuman lava (Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 €
Jussi Roponen
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
Finlanders
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:30, 16 €
Diesel & Markku Aro
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Wire & Ari Lavu
Savion lava (Laukaa) 17:00--21:30, 16 €
Rosette
Sivakka (Kaavi)
Amorosa (vanha tieto), Jukka Korpela (vanha tieto)
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
In The Mood & Suvi Karjula
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)

Ti 16.8.2022

Hämyslava (Nokia) 19:00--23:00, 18 €
Sinitaivas
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Esko Kangasjärvi, Köpi Koski
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Energia & Teemu Roivainen, Simodeus, naistentanssit
Rajavaaran lava (Kitee) 20:00--00:30, 15 €
PNP
Risulahden lava (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Lappeenrannan harmonikkakerho
Tampsan lava (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Roulette
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Neitoset

Ke 17.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Valentinot & Rami Rafael
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 18:00--21:30, 15 €
Tuija Mäensivu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Teemu Roivainen & Energia, naistentanssit
Kisapirtti (Parikkala) 19:00--23:00, 17 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Kuikan lava (Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 €
Jussi Roponen
Merimelojien maja (Helsinki) 18:00--22:00, 14 €
Antero Ketonen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Jani Helenius & Juha Vartiainen
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--23:00, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Neitoset

To 18.8.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 18 €
Taikakuu, naistentanssit
Kallioniemi (Kouvola)
Astra
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kauhajoen kasino 19:00--24:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Kuiskaus, Kati Narvanmaa
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Jani Helenius, Juha Vartiainen
Maaningan kasino 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Ravintola Musine (Salo) 20:00--23:30, 15 €
Janne tulkki, Tulinen Sydän
Salmen lava (Pieksämäki) 19:00--23:30, 16 €
Calibra (vanha tieto), Sanna Liimatainen (vanha tieto)

Pe 19.8.2022

Anna & Albert (Oulu)
Kaiho
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wire & Ari Lavu
Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Virtain Hiekkaranta (Virrat) 20:00--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Diesel & Markku Aro
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 18 €
Komiat
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Eija Kantola & Omega
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Kisaranta (Kangasala)
Weranta
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Rosette, Pepe Niilahti, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Varjokuva & Tommi Soidinmäki & Kyösti Mäkimattila
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Taikakuu, Neitoset
Mikkelin hiihtomäen lava
Riskit Herrat
Nivalan ns 10 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Nurmaan lava (Mäntyharju) 20:00--00:30, 18 €
Company, Kake Randelin
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Pappisten lava (Loimaa) 20:30--01:00, 15 €
Hurma
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Sinitaivas
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 18 €
Toni Jaatinen Band, Susanna Heikki
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Pukkilansaari (Isokyrö) 19:00--01:00, 18 €
Myrskytuuli, Pia Lång
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Helminauha
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Petri Forsmanin trio
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 €
Laulava sydän
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Erja Lyytinen

La 20.8.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 18 €
Amorio & Johanna Debreczeni, MiSiO & Charles Plogman
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Komiat
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Kuutamotaivas
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 20 €
Finlanders
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
N.Y.T. & Pasi Kivimäki, Tunturitähti & Johanna Rantsi
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Casanova & Sami Rosholm, Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Taiga (vanha tieto), T.T. Purontaka, Jarkko Honkanen (vanha tieto)
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Juhamatti, Yötaivas
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 20:00--02:00
Portion Boys, Pasi ja Anssi
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Helminauha
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 10 €
Esme Manns, Broadway
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 23 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Suvi Teräsniska
Kulhon lava (Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 €
Marko Jolkkonen, Marko Tuovinen
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Voitto Takanen
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
Kipinä & Tomi Markkola
Luhurikan lava (Lapua)
Helmi-orkesteri
Maaningan kasino 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Weranta, ManTra & Nina Åkerman
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Jope Huttunen, Pauli Antero Huttunen
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Marko Lämsä
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Lasihelmi
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Harri Lehtonen & Silver
Puistorinne (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 €
Unikuva
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Omega & Eija Kantola
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Petri Forsmanin trio
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Salamakallio (Rauma) 19:00--24:00, 20 €
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Salmijärven lava (Kuopio) 19:00--23:30, 15 €
Duo Sami Soininen, Erkki Räsänen & Sami Soininen
Sarapirtti (Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 €
Naseva
Savion lava (Laukaa) 20:00--01:00, 16 €
Graniitti, Rainer Bollström
Suukosken keidas (Tervola)
Toni Jaatinen Band, Kanarian Mikki, Susanna Heikki
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 18 €
Hurma
Toivolan lava (Ylöjärvi) 19:00--23:30
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Turkian lava (Hamina) 20:00--00:30, 20 €
Yölintu, Flangers
Urjanlinna (Sievi) 20 €
Sinitaivas
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
In The Mood & Suvi Karjula, Company & Kake Randelin
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 17 €
Nelostie, Jaska Mäkynen, tangoilta
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Vehmaa) 19:00--23:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet, Mia Leivo
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Petri Nygård
Yliskallion lava (Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen, päättäjäiset

Su 21.8.2022

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Esakallio (Somero)
Kalle Jussila, konsertti
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Helminauha
Mäntymäen lava (Orimattila) 18:00--22:00, 16 €
Komiat
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Amore & Leif Lindeman
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Casanova & Sami Rosholm
Nivalan ns 18:00--22:00, 10 €
Duo Peltola ja Koivu
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Neitoset
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
Taikakuu
Välijoen lava (Savitaipale) 17:00--21:00, 16 €
Sinitaivas
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 15 €
Rami Rafael, Tanssiorkesteri Kiertotähdet

Ti 23.8.2022

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Juha Vartiainen
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 20 €
Simodeus, Hurma, naistentanssit
Savion lava (Laukaa) 13:00--16:30, 13 €
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Tirvan lava (Kouvola) 12:00--16:00
Trio H-hetki
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Casanova & Sami Rosholm

Ke 24.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Rosette & Teuvo Oinas
Merimelojien maja (Helsinki) 18:00--22:00, 14 €
Pekka Tervahartiala (vanha tieto), Tino Ahlgren (vanha tieto)
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Teemu Harjukari
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
In The Mood & Suvi Karjula
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
10tanssi Band & Aki Mäki, Komiat
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Finlanders

To 25.8.2022

Ämyri (Somero) 20:00--24:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Weranta
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Onnentähti & Kari Hirvonen
Littoisten lava (Kaarina) 19:30--23:00, 15 €
Kaiho
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
Roulette, Henry Friman
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
Energia & Teemu Roivainen

Pe 26.8.2022

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--00:30, 18 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Ikaalinen Spa
Markku Aro, Diesel
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 20 €
Souvarit
Kajasteen lava (Nurmes) 20:00--24:00, 18 €
Omega & Eija Kantola
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Kermankosken lava (Heinävesi) 20:00--01:00, 18 €
Päättäjäiset, venetsialaiset, Heidi Pakarinen
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Tomi Markkola & Kipinä
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Pepe Niilahti
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Energia & Teemu Roivainen
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Atlas ja Timo Rautala
Lusan halli (Kurikka) 20:00--01:00, 20 €
Etiketti & Antti Ahopelto, The Gallants & Albert Salminen
Mikkelin hiihtomäen lava
Terässiipi
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Teuvo Oinas
Nutikan lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 20 €
Yölintu
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Väliaikainen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 €
Graniitti, Rainer Bollström
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Taiga, Jarkko Honkanen
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Vonkamiehet
Tulenliekki (Leppävirta) 20:00--00:30, 18 €
TANGOKUNINKAALLISET 2022 (vanha tieto), ROSETTE
Wanha Työski (Hamina) 17:00--24:00, 20 €
Melrose

La 27.8.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 18 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet & Hanna Hirvonen
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Yötaivas, Juhamatti
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Lemmentahti
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Casanova & Sami Rosholm
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Kuunhopea & Neitoset & Sari Koivikko
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho (vanha tieto)
Jenkkapirtti (Asikkala)
Samppa Valo band
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kaarihovi (Teuva) 20 €
Arja Koriseva (vanha tieto), Jarno Itkonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Isokyrö)
Joonas Erkkilä & Unelma, Ne Toiset
Kartano Kievari (Äänekoski)
Kalle Jussila, konsertti
Keskisen kyläkauppa (Alavus) 19:00--23:30, 5 €
Heikki Koskelo & Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 10 €
Riverband
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 20:00--01:00
Sunset & Jarkko Salmi, Maestrot, venetsialaiset
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Omega & Eija Kantola, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Laitakarin lava (Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava 20:00--24:00, 18 €
PNP & Henri Jokinen
Maaningan kasino 20 €
Yölintu, Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Sinitaivas
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Jyrki Nurminen & Sävel
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Teuvo Vuoti
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Wähäkosket
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Kipinä & Tomi Markkola
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 €
Vonkamiehet
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Komiat
Säänjärven lava (Savitaipale)
Rosette
Sonkakosken lava (Sonkajärvi) 18:00--23:00, 15 €
Raimo Laamanen (vanha tieto)
Sulkavan Soutustadion
Riskit Herrat
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 15 €
Lasihelmi
Suukosken keidas (Tervola)
Souvarit, Juha Alvari
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tainuskylän lato (Kurikka) 20:00--01:00, 15 €
Tuija Mäensivu
Toivolan lava (Ylöjärvi) 19:00--23:30
Onnentähti & Kari Hirvonen
Urjanlinna (Sievi) 20 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki, VanhaSuora & Esa Nummela
Vehkakosken rantalava (Mänttä-Vilppula) 19:00--24:00, 17 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki, venetsialaiset
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Vehmaa) 19:00--23:30, 15 €
Tsuubiduu

Su 28.8.2022

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Onnenmaa duo & Kari Vepsä
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Neitoset
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kolmilammi (Hausjärvi)
Sinitaivas
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Tähtivyö, Juha Hautaluoma
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Omega & Eija Kantola
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 17:00--21:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Uittamo paviljonki (Turku) 18:00--22:30, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 18:00--21:45, 15 €
Eki Jantunen, Mutkattomat

Ti 30.8.2022

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €
Teemu Harjukari
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Trio H-hetki
Kortesjärven Rantamaja (Kauhava) 19:30--23:30
Sinitaivas, päättäjäiset
KuKu:n maja (Kuortane)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 14:00--16:00, 5 €
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 20 €
Roulette, Juha Vartiainen, Eija Sinikka, naistentanssit
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Rainer Bollström
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
J.A.L.O.

Ke 31.8.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 18:00--21:30, 15 €
Mika Peltoniemi
Ikaalinen Spa
Rosette
Merimelojien maja (Helsinki) 18:00--22:00, 14 €
Seppo Lankinen (vanha tieto)
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Sävel & Jyrki Nurminen
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Komiat

To 1.9.2022

Jänhiälän lava (Lappeenranta) 18:00--22:00, 15 €
Laulava sydän
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Casanova & Sami Rosholm
Yppärin Merimaja (Pyhäjoki)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Orimattilan Kehräämö
Trio H-hetki

Pe 2.9.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 18 €
Hurma
Jormuan lava (Kajaani) 20:00--01:00, 18 €
Nelostie & Jaska Mäkynen, Casanova & Sami Rosholm
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 15 €
Pepe Enroth
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Souvarit
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 25 €
Pepe Niilahti, Matti ja Teppo
Kuikan lava (Jyväskylä) 20:00--00:30
Sävel & Jyrki Nurminen
Littoisten lava (Kaarina) 18:00--20:45, 10 €
Ippe Mansikan orkesteri
Mikkelin hiihtomäen lava
Ässät
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Helminauha
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Maximus, Tapio Jankkila
Pukkilansaari (Isokyrö) 19:00--01:00, 18 €
Satelliittitaivas & Siders & Rosa Narmala & Jani Kujala
Purmojärven Rantahalli (Kauhava) 19:30--24:00, 18 €
Komiat
Salamakallio (Rauma) 19:00--00:30, 20 €
Sinitaivas & Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 €
Fosfor
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:00, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

La 3.9.2022

Ämyri (Somero) 19:00--24:00, 18 €
Hurma, Neitoset
Carpella paviljong (Mustasaari)
Charlies
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Hariolax, Arto Nuotio
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2022
Hallin lava (Salo) 19:00--23:30, 12 €
Kari Silanderin yhtye
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 20 €
FBI-beat, Weranta
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Energia & Teemu Roivainen
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Horizone & Matti ja Teppo, Unelma & Joonas Erkkilä
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Jouni Keronen
Koivuniemen Herran farmi (Merikarvia)
Ne Toiset
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Taikakuu, Unelmavävyt & Johanna Debreczeni
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Mika Peltoniemi
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Aikalisä
Maaningan kasino 17 €
Sinitaivas, Ässät
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Solar & Satu Suhonen, Amore & Leif Lindeman
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen & Katja Karila
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Afrikan tähti, Valentin
Poikeljärven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Puistorinne (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 €
Esiintyjä avoin
Rönnin lava (Orivesi) 17 €
Komiat
Raahen työväentalo
Masa ja Orkesterinsa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Casanova, Sami Rosholm
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Onnenkipinä
Ruokolahden lava (Siikajoki) 20:30--01:00, 16 €
Nina Åkerman
Ruusulinna (Nurmijärvi)
Kaiho
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
PNP & Henri Jokinen
Suukosken keidas (Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Company, Kake Randelin
Toivolan lava (Ylöjärvi) 19:00--23:30
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Tuusmäen tunnelilava (Rantasalmi) 19:00--23:30, 10 €
Mari Sihvonen
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Diesel & Markku Aro, Yölintu

Su 4.9.2022

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:00, 15 €
Terhi Matikainen
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Unelmavävyt & Johanna Debreczeni
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Finlanders
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Onnela (Kauhajoki)
Pelimies Seppo Ranta
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
N.Y.T. & Pasi Kivimäki
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Jussi Roponen

Ma 5.9.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Köpi Koski ja Projekti
Konserttikeskus Mikaeli (Mikkeli)
Omega & Eija Kantola, konsertti

Ti 6.9.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Tero Jokinen
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Johanna Debreczeni & Mirka Dojan

Ke 7.9.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Putkiratio & Ville Mäkimattila
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Omega & Eija Kantola, konsertti
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Duo Pasi Suikkanen
Jalkosalmen lava (Lemi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Timo Forsman
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Finlanders
Tampsan lava (Kotka) 16 €
Sinitaivas

To 8.9.2022

Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
ManTra & Nina Åkerman
Männistö (Tuusula) 12:00--15:00, 12 €
N.Y.T., Pasi Kivimäki

Pe 9.9.2022

Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Timangi & Hannu Mustonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yölintu, Ari Salo
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 €
Hanna Hirvonen
Kempeleen työväentalo 15 €
Teuvo Oinas, Merja Kuisma
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Kisaranta (Kangasala)
Sinitaivas
Krouvin lava (Hartola) 20:00--01:30, 18 €
Graniitti & Rainer Bollström, Pepe Niilahti
Nurmen lava (Lempäälä) 20:00--00:30, 17 €
Quattro & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Pohjanranta (Keminmaa) 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:00, 15 €
Pepe Enroth, duo

La 10.9.2022

Aronkeidas (Kauhajoki)
Casanova, Sami Rosholm
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Siders & Jani Kujala
Hämyslava (Nokia) 20:00--00:30, 20 €
Souvarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Janne Tulkki
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Diesel & Markku Aro
Huvilintu (Raisio) 20:00--24:00, 20 €
Sinitaivas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00
Taikakuu
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 €
Wire & PNP & Ari Lavu, päättäjäiset
Itikkanotko (Savonlinna)
Trio H-hetki
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Juupavaara (Juupajoki)
Weranta
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Horizone & Matti ja Teppo, Timo Leppänen
Laitakarin lava (Eurajoki) 19:00--23:00, 15 €
Pasi Kivimäki
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Metsälinna (Akaa)
J. Eskelinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Kaiho
Niskaharjun lava (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Janne Ikonen & Timo Hacklin
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 18 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Yölintu
Pajarinhovi (Kitee)
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Kipinä & Tomi Markkola
Suojakallio (Jyväskylä) 20:00--24:00, 15 €
Esko Sartolahden yhtye
Suukosken keidas (Tervola)
Finlanders, Ässät
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Komiat

Su 11.9.2022

Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Kallioniemi (Kouvola) 13 €
Köpi Koski ja Projekti
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Lempyyn seurantalo (Suonenjoki)
Duo Sami Soininen, Jari Partanen
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Weranta
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Quattro & Kalle Jussila
Savelan ns (Ylivieska)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tyrnävän seurojentalo
Voimaorkesteri
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Juha Vartiainen

Ma 12.9.2022

Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 €
Jani Helenius & Seija Irmeli

Ti 13.9.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Sami Rosholm
Säänjärven lava (Savitaipale)
Amorosa, Jukka Korpela
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tortinmäen lava (Turku) 19:00--23:00, 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 14.9.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Köpi Koski ja Projekti
Huissin urheilutalo (Ilmajoki)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Jarmo Ranta duo
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30, 10 €
Trio H-hetki
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen

To 15.9.2022

Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Diesel & Markku Aro

Pe 16.9.2022

Esakallio (Somero)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Ässät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Halikon ns (Salo)
Focus & Sakke Kotilainen
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 €
Myrskytuuli
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Siilinjärvi)
Rosette
Mikkelin hiihtomäen lava 19:00--23:30, 15 €
Caravan & Pepe Enroth
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Onnentähti & Kari Hirvonen
Pyrkivä (Turku)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Finlanders

La 17.9.2022

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 17 €
Marko Haapaniemi, Steels
Kulttuuritalo Fanny (Vaasa) 19:00--23:30, 15 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Hariolax
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 20 €
Sunset, ManTra & Nina Åkerman, Jarkko Salmi
Jumisen mms (Lapinlahti)
Rainer Bollström
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Ässät
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 22 €
Kievari BEAT tapahtuma, The Vincents, Ilkka Koivula, Kalle Kaaja
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Tomi Markkola & Kipinä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taiga & Jarkko Honkanen
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Wire & Ari Lavu
Metsälinna (Akaa)
Casanova & Sami Rosholm
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
PNP & Henri Jokinen, Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Eero Magga
Raahen työväentalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Rantatupa (Joroinen) 19:00--23:00
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Armi Tenkula, Afrikan tähti
Riutanharju (Riihimäki)
Rosette
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Salamakallio (Rauma) 19:00--23:00, 18 €
Diesel & Markku Aro
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 15 €
Selena
Suukosken keidas (Tervola)
Yölintu, Vetonaula, Arja Havakka, Simo Silmu, Seppo Hakorinne
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Komiat
Teeriharju (Somero)
Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Sinitaivas
Västilän Voimantalo (Orivesi)
Pepe Enroth
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Finlanders, Kari Hirvonen
Valoharju (Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila

Su 18.9.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Pasi Kivimäki
Haikan lava (Pirkkala) 17:00--21:00, 16 €
Waltteri & Jari Grek
Keskustalo (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Lemmenlava (Joensuu) 19:00--23:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Metsälinna (Mikkeli) 18:00--22:00, 14 €
Väliaikainen
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Casanova & Sami Rosholm
Sepänsali (Joensuu)
Tiina Helinä
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Astra

Ti 20.9.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Yöntanssittajat, Juhani Hirvonen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Kyläpelimannit, Viljo Savinainen

Ke 21.9.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Trio H-hetki
Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Graniitti & Rainer Bollström
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Mari Sihvonen, Sarani
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Omega & Eija Kantola

To 22.9.2022

Hyvinkään järjestötalo
Kotkaset
Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä, Pirita Niemenmaa

Pe 23.9.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 18 €
Markku Aro & Diesel
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sinitaivas
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Rosette
Salamakallio (Rauma) 19:00--23:00, 20 €
Energia & Teemu Roivainen
Oijärven Sampola (Ii)
Ässät
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Souvarit
Souvarit
Tapiola (Tampere)
Ippe Mansikan orkesteri

La 24.9.2022

Höyrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Huttukylän ns (Oulu) 20:00--24:00
Sarmas & Tiina Pitkänen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 20 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, PNP
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 18 €
Tangokuningas & Tangokuningatar 2022, Rosette
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Weranta
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Jackpot & Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Energia & Teemu Roivainen, Kuunhopea & Sari Koivikko
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Atlas ja Timo Rautala
Lempyyn seurantalo (Suonenjoki)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Metsälinna (Akaa)
Pasi Kivimäki
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Finlanders, Fernanda & Katja Karisukki
Nousula (Savonlinna)
Trio H-hetki
Ruusulinna (Nurmijärvi)
Säänjärven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 €
Väliaikainen
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Afrikan tähti & Valentin & Armi Tenkula
Suojala (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Sami Rosholm & Casanova
Valasranta (Pöytyä) 20:00--01:00, 20 €
Omega & Eija Kantola, Neitoset
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 18 €
Ne Toiset

Su 25.9.2022

Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Energia & Teemu Roivainen
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Valkeaniemen Pirtti (Tammela)
Pepe Enroth

Ti 27.9.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Pepe Enroth
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Tapani Lager, Jussi Roponen

Ke 28.9.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Fernanda & Katja Karisukki
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Regents
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Finrex
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
Taikakuu

To 29.9.2022

Kapakanmäki (Hämeenlinna) 13:00--17:00
Channel Four
Malmin työväentalo (Helsinki)
Kotkaset

Pe 30.9.2022

Esakallio (Somero)
Omega & Eija Kantola
Monitoimitalo Honkala (Kankaanpää)
Pasi Kivimäki, konsertti
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 18 €
Teemu Roivainen & Energia
Kempeleen työväentalo 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Hotelli Tallukka (Asikkala)
PNP, Henri Jokinen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:00, 15 €
Johanna Rantsi

La 1.10.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Juhamatti, Yötaivas
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 25 €
Virve Rosti, Freeman, Menneisyyden vangit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Sinitaivas, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 €
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Rainer Bollström
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Ässät
Salamakallio (Rauma) 19:00--24:00, 18 €
Amore & Leif Lindeman
Suojakallio (Jyväskylä) 20:00--24:00, 15 €
Metsound
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 15 €
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Albert Salminen & The Gallants

Su 2.10.2022

Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 15 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--18:00, 15 €
Raikun Nostalgiatanssit, Rainer Bollström, Pepe Niinilahti, Harri Varis
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Hannu Hautaniemi
Valkeaniemen Pirtti (Tammela)
Ässät

Ma 3.10.2022

Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas

Ti 4.10.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Merja Kuisma
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Astra, Kari Junikka

Ke 5.10.2022

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Trio H-hetki
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
PNP & Henri Jokinen

To 6.10.2022

Orimattilan Kehräämö
Antero Ketonen

Pe 7.10.2022

Esakallio (Somero)
Sinitaivas
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 €
Eija Kantola & Omega
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pasi Kivimäki
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 17 €
Charles Plogman, MiSiO

La 8.10.2022

Anna & Albert (Oulu)
Pasi Kivimäki
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Neitoset
Kukonhiekka (Saarijärvi) 19:30--01:00, 20 €
Souvarit, Kaiho
Lempyyn seurantalo (Suonenjoki)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Suojala (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas

Su 9.10.2022

Keskustalo (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Essi Leppäkoski
Helsinki Pavi (Vantaa) 17:00--21:30, 14 €
Sinitaivas
Tarmon talo (Turku)
Focus & Sakke Kotilainen
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Timo Leppänen

Ti 11.10.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Teemu Harjukari
Sovintola (Seinäjoki)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tullikamarin pakkahuone (Tampere)
Ippe Mansikan orkesteri

Ke 12.10.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Kotkaset
Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Risto Nevala
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Jarmo Ranta duo
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--24:00, 17 €
The Gallants & Albert Salminen

Pe 14.10.2022

Halikon ns (Salo)
Ippe Mansikan orkesteri
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 €
Fbi-beat
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Sirkka ja Velikullat
Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi
Helsinki Pavi (Vantaa) 20:00--00:30, 17 €
Wire & Ari Lavu, Weranta
Hotelli Tallukka (Asikkala)
In The Mood & Suvi Karjula
Tapiola (Tampere)
Pasi Kivimäki
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 15 €
Kaiho

La 15.10.2022

Ämmänsaaren työväentalo (Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi
Anna & Albert (Oulu)
Valentin, Afrikan tähti
Auran nuortentalo
Sinitaivas
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 20 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Markku Aro & Diesel
Metsälinna (Akaa)
Kuunhopea & Sari Koivikko
Pajarinhovi (Kitee)
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Pirita Niemenmaa
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Helminauha
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Johanna Rantsi
Tirilän työväentalo (Lappeenranta)
Amorosa, Jukka Korpela
Valoharju (Kuopio)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 16.10.2022

Alapitkän ns (Lapinlahti)
Rosette
Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Yötaivas
Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--24:00, 15 €
Leif Lindeman, Kyläpelimannit
Nousula (Savonlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen (vanha tieto)
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Teuvo Oinas

Ti 18.10.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Duo Sami Soininen, Sami Soininen, Katja Karila
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Tero Jokinen

Ke 19.10.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Timo Forsmanin yhtye
Teeriharju (Somero)
Pepe Enroth

Pe 21.10.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 €
Janne Tulkki
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 15 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Company & Kake Randelin

La 22.10.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juhamatti, Yötaivas
Huttukylän ns (Oulu) 20:00--24:00
Afrikan tähti & Valentin
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
PNP
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Kyösti Mäkimattila, Varjokuva
Latosaari (Lapua)
Sinitaivas
Mietoisten mms-talo (Mynämäki)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Tanssiorkesteri Helmi & Heikki Koskelo, Helminauha
Rantatupa (Joroinen)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Ässät
Suojala (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Hotelli Tallukka (Asikkala)
ManTra & Nina Åkerman

Su 23.10.2022

Kerhola (Nokia)
Sinitaivas
Keskustalo (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Saturnus, Anu Keronen
Orimattilan Kehräämö
Pasi Kivimäki

Ma 24.10.2022

Läyliäisten Seurala (Loppi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ti 25.10.2022

Puistokulma (Vantaa)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Harri Kautonen, Tommi Seppänen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Sari Turpeinen trio

Ke 26.10.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Trio H-hetki

To 27.10.2022

Orimattilan Kehräämö
Focus & Sakke Kotilainen

Pe 28.10.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Antti Ketonen
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Janne Tulkki
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Sävel & Jyrki Nurminen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 15 €
FBI-Beat

La 29.10.2022

Anna & Albert (Oulu)
Janne Tulkki
Haaparannan kansantalo
Hannu Hautaniemi
Karjalatalo (Helsinki)
Pepe Enroth
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 20 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Ari Lavu & Wire
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Taikakuu
Seurakallio (Leppävirta)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Suojakallio (Jyväskylä) 20:00--24:00, 15 €
Kisällit-kvartetti
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Su 30.10.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Kuunhopea & Sari Koivikko
Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--18:00, 15 €
Raikun Nostalgiatanssit, Rainer Bollström, Pepe Niinilahti
Puistokulma (Vantaa)
Quattro
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Juha Hautaluoma

Ti 1.11.2022

Puistokulma (Vantaa)
Pepe Enroth
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Feelings
Tullikamarin pakkahuone (Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 2.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Trio H-hetki
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas
Teeriharju (Somero)
Focus & Sakke Kotilainen
Ulvilan ns
Pelimies Seppo Ranta

Pe 4.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 €
Matti-Sakari, Pekkaniskan Pojat
Kemijärven VPK
Toni Jaatinen Band
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 15 €
Afrikan tähti, Valentin
Hotelli Tallukka (Asikkala)
EXmiehet & Saija Tuupanen

La 5.11.2022

Auran nuortentalo
Unelma
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 20 €
Sinitaivas
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Etiketti & Antti Ahopelto, Komiat
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Toni Jaatinen Band
Rantatupa (Joroinen) 19:00--23:00, 12 €
Trio H-hetki
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Hurma
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 15 €
Merja Juutinen
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Weranta
Västilän Voimantalo (Orivesi)
Norolan Pojat (vanha tieto)
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 18 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 6.11.2022

Keskustalo (Kotka) 13:00--16:30, 12 €
Eki Jantunen duo

Ma 7.11.2022

Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 €
Juha Joenpolvi & Keijo Lille

Ti 8.11.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Jani Helenius & Juha Vartiainen

Ke 9.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Oman kylän miehet

To 10.11.2022

Orimattilan Kehräämö
Manhattan & Arja-Inkeri Joas

Pe 11.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 €
Mia Leivo, Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Hotelli Keurusselkä (Keuruu) 18 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Energia & Teemu Roivainen

La 12.11.2022

Haaparannan kansantalo
Afrikan tähti
Käylän Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 €
Tukkijätkät
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Lapua)
Maestrot
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Neitoset
Tirilän työväentalo (Lappeenranta)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet

Su 13.11.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--18:00, 15 €
Raikun Nostalgiatanssit, Rainer Bollström
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Casanova & Sami Rosholm

Ma 14.11.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette

Ti 15.11.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 16.11.2022

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)
Amorosa (vanha tieto), Jukka Korpela (vanha tieto)
Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Jarmo Ranta duo

Pe 18.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 €
Sinitaivas
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 15 €
Ässät
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Charles Plogman
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Souvarit
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 15 €
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty

La 19.11.2022

Karjalatalo (Helsinki)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 20 €
Taikakuu
Suojala (Pielavesi)
Duo Sami Soininen & Katja Karila
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Souvarit

Ma 21.11.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ne Toiset

Ti 22.11.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Arto Kivekäs, Hannu Auvinen

Ke 23.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Pasi Suikkanen duo

Pe 25.11.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charles Plogman
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 20 €
Yölintu
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 22 €
Kalle Kaaja, Mr Breathless
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 15 €
Rainer Bolström

La 26.11.2022

Anna & Albert (Oulu)
Charles Plogman
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Suvi Karjula & In The Mood
Metsälinna (Akaa)
Johanna Rantsi
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 18 €
Sinitaivas, Neitoset
Suojakallio (Jyväskylä) 20:00--24:00, 15 €
Metsound
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Tirilän työväentalo (Lappeenranta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 27.11.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--18:00, 15 €
Pepe Niinilahti

Ti 29.11.2022

Puistokulma (Vantaa)
Focus & Sakke Kotilainen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Teuvo Oinas
Tapiola (Jyväskylä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 30.11.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Mari Sihvonen, Sarani

Pe 2.12.2022

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 20 €
Finlanders
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Etiketti & Antti Ahopelto

La 3.12.2022

Anna & Albert (Oulu)
Ässät
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 €
Heikki, Haukat
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Pintamon kyläseuran talo (Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
The Steels, Marko Haapaniemi
Rantatupa (Joroinen)
Duo Sami Soininen
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Neitoset (vanha tieto)
Suojala (Pielavesi) 19:00--23:00, 15 €
Raimo Laamanen
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Amore & Leif Lindeman

Ti 6.12.2022

Tapiola (Jyväskylä)
Esko Sartolahden yhtye
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Charles Plogman

Ke 7.12.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Regents

Pe 9.12.2022

Halikon ns (Salo)
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Komiat

La 10.12.2022

Haaparannan kansantalo
Toni Jaatinen Band
Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Kari Hirvonen & Onnentähti
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Pepe Enroth (vanha tieto)
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Valoharju (Kuopio)

Su 11.12.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 14:00--18:00, 15 €
Raikun Nostalgiatanssit, Rainer Bollström, Pepe Niinilahti, Harri Varis
Tarmon talo (Turku)
Ippe Mansikan orkesteri

Ma 12.12.2022

Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 €
Sirkka ja Velikullat

Ti 13.12.2022

Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 €
Duo Justeerit, Janne Ikonen

Ke 14.12.2022

Imatran kylpylä 20:00--23:30, 5 €
Jarmo Ranta duo

Pe 16.12.2022

Hotelli Keurusselkä (Keuruu)
Joonas Erkkilä (vanha tieto), Unelma
Hotelli Tallukka (Asikkala)
PNP, Henri Jokinen

La 17.12.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Hurma
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Wire & Ari Lavu

Ma 19.12.2022

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet

Su 25.12.2022

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Siilinjärvi)
Afrikan tähti
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Jarkko Honkanen (vanha tieto)

Ma 26.12.2022

Nousula (Savonlinna)
Jukka Korpela
Teeriharju (Somero)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 28.12.2022

Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Pasi Suikkanen trio

Pe 30.12.2022

Hotelli Tallukka (Asikkala)
Diesel & Markku Aro

La 31.12.2022

Kartano Kievari (Äänekoski) 19:00--24:00, 18 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Rovaniemi)
Susanna Heikki (vanha tieto)
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 15 €
Selena
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Onnentähti & Kari Hirvonen

Su 1.1.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola)

Ke 25.1.2023

Joukola (Luumäki)
Kotkaset (vanha tieto)

La 24.6.2023

Litmaniemen lava (Kuopio)

La 12.8.2023

Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo)