Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssija esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

To 17.10.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Velleri
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Mäntyharjun harmonikat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Kangastus
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Euroset
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Duo Septimi
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 19:00--22:45, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

Pe 18.10.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Kotkaset
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Teemu Harjukari, Jonna Ortju, Namu
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma
Kansanpirtti (Kajaani) 19:00--23:00, 10 euroa
Formaatti
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 16 euroa
Love & Aki Samuli
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 18 euroa
Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Onnenkerjäläiset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Weranta
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--23:00, 0 euroa
Karaoketanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Dj Pasi, In The Mood & Suvi Karjula
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Kake Randelin & Company
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Sinitaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Veijarit
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Fernanda
Wanha Työski
Tapani Kansa

La 19.10.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Lemmenlautta
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Sinitaivas, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Hurma, Pasi Vainionperä
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Korsuorkesteri, Pasi Suikkanen
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 13 euroa
Onnenkerjäläiset
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30
Iisalmen harmonikat, Kati Huttunen
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Jämsä Paviljonki 19:00--23:30, 15 euroa
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit, Veijarit, Hannu Mustonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Rosalie, Juhamatti & In the Mood, Suvi Karjula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helminauha
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Jorma Kuukkulan yhtye, Eila Pienimäki
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo
Köpi Koski ja Projekti
Limingan ns 20:00--00:30
Channel Four
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--24:00
The Bubble
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Savannah
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Benjamin Enroth
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Esa Mathlin
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 7 euroa
Jorma Turunen duo
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Neliveto, Tuulikki Järvi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Aki Samuli & Love, Janiina Lehtonen & Putkiratio
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Moonrise
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Hevisaurus, Lasten tapahtumapäivä alkaa klo 16
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Weranta
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Komiat
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Helmi-orkesteri, Tenho & Jarno Kokko
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Raimo Laamanen

Su 20.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Tapani Luojus & Kaija Pietilä
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Komiat
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Pepe Enroth
Kurun seuratalo (Ylöjärvi)
Pasi Kivimäki, konsertti
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Martti Timonen
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Kulkuripojat

Ma 21.10.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Kotkaset
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Velleri
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa, kahvitarjoilu

Ti 22.10.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00
Eldorado, Armi Lahdenkauppi
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Tero Jokinen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pentti Kuparinen duo, Jorma Eskelinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Yölintu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli

Ke 23.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jokke Kytö
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Taikakuu
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Tapani Luojus, Anu Keronen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Juhani Rautiainen, Bugg'in opetusta klo 12-12.45, 10 euroa
20:00--00:30 Finlanders, 15 euroa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen

To 24.10.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Petri Summanen & Timo Sormunen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Marko Rauhala duo
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Pe 25.10.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sävelpojat & Pirjo Lehti
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Risto Nevala, Marko Lämsä, Jukka Hallikainen
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pelimies Seppo Ranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
N.Y.T., Pasi Kivimäki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Ketonen
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Aki Samuli, Love
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kempeleen työväentalo
Sami Rosholm & Casanova
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ässät
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 14 euroa
Arja Koriseva
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 16 euroa
Kari Hirvonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Marko Rauhala duo
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Weranta
Q Bar (Suonenjoki) 21:00--01:30, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 20 euroa
Neljä Ruusua
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 18 euroa
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Taikakuu
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Pallax & Ola Mikola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 12:00--00:30, 17 euroa
Loistava laulaja -kilpailu, Pelimanniyhtyeiden kilpailu, Kaija Pohjola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Helminauha
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Wanha Työski
Pekkaniskan Pojat

La 26.10.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Klamydia, Rolls
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Neitoset
Evijärven alapään ns
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Yötaivas
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 17 euroa
Meiju Suvas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Hämeenlinnan VPK
Lemmenlautta
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Benjamin Enroth
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Tiina Räsänen & Royal Feel Good
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye, Reima Huhtala
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Rainer Friman, Rainer Bollström, Graniitti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Tapani Lager & Jussi Roponen
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Uniklubi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Johanna Debreczeni, Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Antti Raiski
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Juhamatti & Rosalie, Onnenkerjäläiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Antti Kemppainen
Limingan ns 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Tampereen harmonikkaorkesteri, Erkki Ropo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J.Eskelinen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Marko Rauhala duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Taikakuu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Neljä Ruusua
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Ippe Mansikan orkesteri
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--01:00, 10 euroa
Simodeus
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Pasi Kivimäki, Finlanders, N.Y.T.
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 12:00--01:30, 15 euroa
Loistava laulaja -kilpailu, Pelimanniyhtyeiden kilpailu, Kaija Pohjola
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 18 euroa
FBI-beat, Vili Mustalampi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Aikalisä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 18 euroa
Souvarit
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova

Su 27.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Aikalisä
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Sirpa Ahola
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Helminauha
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Sami Rosholm
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Finlanders
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Hollolan harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Nina Åkerman
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tsuubiduu, Arto Nuotio
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Helmet, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen

Ma 28.10.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Raimo Turtiainen
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tuplawernet

Ti 29.10.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 12:00--16:00, 10 euroa
Risto Nevala, PÄIVÄTANSSIT, ,Kahvi+kahvileipä sis. lipun hintaan
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Matti Ojala
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit, Antti Ahopelto & Etiketti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Marko Jolkkonen & Marko Tuovinen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jorma Turunen, Sanna Hirvonen

Ke 30.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Peräkammarin pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Smork-voittaja 2019, Neitoset, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Jokinen
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Arja Koriseva, Fortuna
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Merja Ranta, Harmony
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--00:30
Markku Aro & Diesel
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Jouni Keronen, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Ippe Mansikan orkesteri, Bugg'in opetusta klo 12-12.45, 10 euroa
20:00--00:30 Souvarit, 15 euroa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 31.10.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 13 euroa
Voitto Takanen, senioritanssit, naistentanssit
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 8 euroa
Timo Forsman
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Pe 1.11.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Timo Kallio duo
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:15--23:00
DJ Toivo!
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 15 euroa
Jari Grek, Sydänten liekki
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Seppo Mäkinen & Markus Savolainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Saija Tuupanen & eXmiehet
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Mikael Konttinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Vetonaula, Arja Havakka
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Feniks
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
In the Mood & Suvi Karjula
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 22:00--01:30, 18 euroa
Benny Lover
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 16 euroa
Finlanders
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Teflon Brothers
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 0 euroa
Karaoketanssit
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
KinoJake, Dj Pasi
Hotelli Seurahuone (Iisalmi) 21:00--01:30, 20 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Anne Mattila
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Channel Four
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Patajätkä
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Kaiho
Wanha Työski
Souvarit, Lasse Hoikka

La 2.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Roulette & Mervi Kovero
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Neljä Ruusua
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Veikko Nieminen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette, Charles Plogman
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Neitoset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Lemmenlautta, Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Helmi-orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Kurun seuratalo (Ylöjärvi)
Jussi Anteron yhtye
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Kari Vepsä
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 23:30--01:30, 20 euroa
Laura Voutilainen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Jussi Roposen yhtye
Limingan ns 20:00--00:30
Company & Kake Randelin
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 euroa
Aikakone
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 18 euroa
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Sinitaivas
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Karavaani & Heidi Pakarinen, Unelma, Joonas Erkkilä
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Steve 'n' Seagulls
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 euroa
Suvi Karjula & In The Mood, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Kalle Jussila
Seurakallio (Leppävirta)
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 20 euroa
Antti Ketonen
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:00, 12 euroa
Trio Tuovila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 18 euroa
Taikakuu
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Komiat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Jari Partanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Amore & Leif Lindeman, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Sunset
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 18:00--22:30, 15 euroa
Norolan Pojat

Su 3.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Tonika duo
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Tapani Luojus, Kaija Pohjola
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Hannu Viitala
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Benjamin Enroth
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Voitto Takanen

Ma 4.11.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mika Peltoniemi, Turhat Jätkät
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Voitto Takanen, kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Keijo Lille

Ti 5.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Markku Ketola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Janne Tulkki, naistentanssit
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Marjo Sormunen trio
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Trio H-hetki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 6.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Tonika
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Ippe Mansikan orkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket, Klaus Koivula
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Duo Pasi Suikkanen
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Jussi Seppänen
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Tampereen harmonikkaorkesteri, Erkki Ropo
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Tarmo Malila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Finlanders, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 7.11.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hyvinkään järjestötalo
Pertti Niemi & Odessa
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Janne Ikonen & Jukka Korpela
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Unelmavävyt
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Pekkaniskan Pojat
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat

Pe 8.11.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood
Heiton talo (Oulu)
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yölintu, Duo DOSETT
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Finlanders
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Rosette, Kaija Lustila
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 20:00--00:30
Juha Vartiainen, IskelmäMestari
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Ässät
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
Finrex & Tanssiorkesteri Tapio Taipale
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Aava & Tara Vepsäläinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Lemmenlautta
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 10 euroa
Jussi Henttonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Sinitaivas, Dj Pasi
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Pekkaniskan Pojat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Jussi Roponen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 16 euroa
Taikakuu
Wanha Työski
Virve Rosti, Rainer Friman, Rainer Bollström

La 9.11.2019

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 20 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Kake Randelin
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 22:00--02:00, 20 euroa
Antti Ketonen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Honkamäki (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Napakymppi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kotiteollisuus
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Jämsä Paviljonki 19:00--23:30, 15 euroa
Ässät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Neliveto & Tuulikki Järvi
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Jannika B
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas, Hurma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Merja Juutinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Vesku Ruotsalainen
Limingan ns 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 38.50 euroa
Sonata Arctica, Arion, Temple Balls
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Steve'n'seagulls
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Yölintu, Helminauha, Benjamin Enroth, Tara Vepsäläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Toni Jaatinen Band
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Birgit Ohra-aho
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Neitoset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Charles Plogman, Tommys
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Ahopelto
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Astra
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu, Weranta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Duo Septimi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen

Su 10.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Helmet
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Feelings
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taikakuu
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Juha Vartiainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Valio Rantakangas & Kaarina Tikkamäki
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Rauman järjestötalo
Pepe Enroth
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, Kolmas linja & Timo Jääskelä, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Timo Wäreen orkesteri

Ma 11.11.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto band
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tytti Pelkonen
Summan Pirttilä (Hamina)
Terässiipi & Jarmo Ranta

Ti 12.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pelimies Seppo Ranta
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Pekka Roiko
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders, naistentanssit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pepe Enroth
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Konserttikeskus Mikaeli (Mikkeli)
Kari Hirvonen, Marko Maunuksela, konsertti
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Tommi Seppänen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--23:00, 6 euroa
Jade's band
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Tytti Pelkonen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Sen Sextet

Ke 13.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Kotkaset
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Kari Hirvonen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Arvo Pienimäki
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Anneli Mattila
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta duo & Terässiipi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Peltolan Pojat
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Kaija Pietilä, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Jorma Kultamaa & Kaarlo Kullervo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Hannu Auvinen Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Pepe Enroth

To 14.11.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Hyvinkään järjestötalo
Antero Ketonen
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Janne Ikonen & Päivi Haapalehto
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Pekka Lumme
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Värisuora
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 19:00--22:45, 13 euroa
Kyösti Mäkimattila

Pe 15.11.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Heidi Pakarinen
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 21:00--02:00, 20 euroa
Souvarit
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Vienna, Eero Ylisirkka
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Hirvonen
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Yölintu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 euroa
Sinitaivas
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Onnenkulkijat, J. Eskelinen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--01:30
Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Tapani Kansa
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Janne Raappana
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Putkiradio, Janiina Lehtonen
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 15 euroa
Rainer Bollström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Kotiteollisuus
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Karaoketanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Vili Mustalampi Band, Reeta Saranpää & Lumo
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Amore & Leif Lindeman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Neitoset
Wanha Työski
Finlanders

La 16.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Helminauha
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:30--24:00, 12 euroa
The Dangers
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli Kaustinen 23:00--01:00, 13 euroa
Phil Harmony Band
Härmän Kylpylä (Kauhava)
A. Aallon rytmiorkesteri, Jarmos-yhtye
Ikaalisten kylpylä 29.50 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Tuure Kilpeläinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Onnenkerjäläiset
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Petromax
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas, Lemmenlautta
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Timo Hacklin
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Meiju Suvas
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Yölintu
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Limingan ns
Rosette
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 15 euroa
Kake Randelin & Company
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Naseva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Raimo Laamanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Kinojake
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 16 euroa
Erika Vikman
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jarno Itkonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Nina Åkerman & ManTra
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Patajätkä, Amore & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 17 euroa
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Tytti Pelkonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta)
Energia & Teemu Roivainen, Neitoset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri

Su 17.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Terässiipi & Jarmo Ranta
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Tapani Luojus & Tuulikki Järvi
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Hurma
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Väliaikainen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Sirja-Katri
Nivalan ns
Helmet
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Fernanda

Ma 18.11.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Pekka Lumme
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Combo Caravan
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat, kahvitarjoilu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juhani Virta

Ti 19.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sebastian Ahlgren
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 12:00--16:00, 10 euroa
Arto Kivekäs, PÄIVÄTANSSIT, Kahvi+kahvileipä sis. lipun hintaan
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit, Leif Lindeman & Amore
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Köpi Koski trio, Köpi Koski
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen duo
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen

Ke 20.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Esa Puutio & Mikko Törmälä, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Peltolan pojat
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Janne Tulkki
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 20:30--00:30
Neitoset
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jani Helenius & Seija Irmeli
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Mia Leivo, Mirka Dojan
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Souvarit, Lasse Hoikka, naistentanssit
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jade's band
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Voitto Takanen

To 21.11.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Helli Uusitalo
Hyvinkään järjestötalo
Ippe Mansikan orkesteri
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sari Turpeinen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth, konsertti

Pe 22.11.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sävelpojat, Timo Lahtimo
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Maria Tyyster
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:00--23:00
DJ Toivo!
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Törmälä Bros
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teemu Roivainen & Energia
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Souvarit
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen, Jackpot & Marko Maunuksela
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 17 euroa
Yölintu
Kempeleen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Pasi Kivimäki
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Olli Herman, Rock & Roll Sensation
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Aki Samuli & Love
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jarkko Honkanen
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 18 euroa
Taikakuu
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Popeda
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 16 euroa
Pelle Miljoona & Pelle Miljoona & Rockers
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 16 euroa
Leif Lindeman & Amore
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Lemmenlautta, Dj Pasi
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Sävel & Jyrki Nurminen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
KinoJake, Polte
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Suvi Karjula & In The Mood

La 23.11.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Komiat, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Aava & Tara Vepsäläinen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 13 euroa
Ässät
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Diesel & Markku Aro, konsertti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Aki Samuli & Love
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Jarkko Honkanen, Taika
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 euroa
Jarno Itkonen, Roulette
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Reeta Saranpää, Lumo
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Unelma & Joonas Erkkilä
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:30--23:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Johanna Pakonen & Omenapuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Antti Railio
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Amore & Leif Lindeman
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 14 euroa
Heidi Kyrö
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 20:00--00:30
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 21:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Hurma, Vili Mustalampi
Q Bar (Suonenjoki) 20:00--00:30, 10 euroa
Mika Lappalainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Neitoset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 17 euroa
Souvarit
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Weranta
Seurakallio (Leppävirta)
Onnenkipinä
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Mandy duo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, Johannes Vatjus
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Wire & Ari Lavu
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Jatkoaika, Veikko Antero
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala)
Sari Turpeinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Maestrot, Jarkko Yli-Sikkilä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Pelikaanit

Su 24.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Wire & Ari Lavu
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Ässät
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 16:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit, Sari Rautajärvi
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Kulkuripojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pyrkivä (Turku)
Kuutamotaivas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Jambalaya, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Jussi Roponen

Ma 25.11.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Eki Jantunen duo, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Päivi Siivonen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat

Ti 26.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Lumo & Reeta Saranpää, naistentanssit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Elina H
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Timo Lahtimo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Sami Rosholm trio
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Kulkuripojat
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jari Puputti

Ke 27.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Olli Orrenmaa
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Weranta
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Timo Forsmanin yhtye
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:30, 12 euroa
Kaija Pohjola, Mirka Dojan
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Jarno Kokko, Taisto Lunkka, naistentanssit
Ruusukortteli (Turku)
Elina Ukkonen & Juha Simola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Petri Forsman duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Sunset & Jarkko Salmi

To 28.11.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta) 13 euroa
Voitto Takanen, senioritanssit
Hyvinkään järjestötalo
Jukka Korpela
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 20:30--00:30
Teemu Roivainen & Energia
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 8 euroa
Hannu Roitto, Leena Roitto
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Risto Nevala & Harri Nuutinen
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo

Pe 29.11.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
VSOP
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Tangokuningas 2019, Tangokuningatar 2019 & Tanssiorkesteri Kaiho
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Napakymppi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekkaniskan Pojat
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Finlanders
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen sydän
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Kempeleen työväentalo
Vetonaula
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 25 euroa
Mikko Leppilampi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Neitoset
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Polte
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Hurma
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Sinitaivas
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Love, Aki Samuli
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 0 euroa
Karaoketanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Onnenkerjäläiset
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Markku Harjunpää
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Taikakuu, Lumo & Reeta Saranpää
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Charlies
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Wanha Työski
Flangers, Yölintu

La 30.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Wire & Ari Lavu
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Benjamin Enroth
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Väliaikainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kake Randelin
Ikaalisten kylpylä 35 euroa
Popeda, Leewings, Jimmy Cola
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Kaija Lustila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Sinitaivas, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Tanssiorkesteri Weranta
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Astra
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Neitoset
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 21:00--01:30
Jarno Kokko & Tenho
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Osmo Ikonen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sami Rosholm & Casanova, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Taikakuu, In The Mood & Suvi Karjula
Limingan ns 20:00--00:30
Juhamatti & Rosalie
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 euroa
Disco Inferno
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 18 euroa
Graniitti & Rainer Friman & Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Pekkaniskan Pojat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Sari Turpeinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Amore & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Virve Rosti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Miljoonasade
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 21 euroa
Antti Railio
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Kari Hirvonen, Joonas Erkkilä, Unelma, Onnentähti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Hurma
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Euroset
Taatan tupa
Petri Forsmanin yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tähtiartisti-laulukilpailu, Jarkko Honkanen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia & Teemu Roivainen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Ässät, Yölintu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Caravan 2, Pepe Enroth

Su 1.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Mia Leivo & Tapani Luojus
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Finlanders
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Tarmo Malila
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:00, 10 euroa
Janne Ikonen & Seija Irmeli
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pertti Niemi & Odessa

Ma 2.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pia Lång, Meriitti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Antero Ketonen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Ippe Mansikan trio, kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ti 3.12.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Jani Helenius & Seija Irmeli
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Jani Helenius, Nina Åkerman
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13:00--16:00, 10 euroa
Timo Forsman
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Tommi Seppänen

Ke 4.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Ippe Mansikan orkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Petri Forsmanin yhtye & Petri Forsman
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Duo Pasi Suikkanen
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Ari Salo, pikkujoulutanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Anu Keronen & Saturnus
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat

To 5.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin taika, Pelimies Seppo Ranta
Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Desiré
Ikaalisten kylpylä 35 euroa
Kaija Koo
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juha-Matti & Rosalie
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Arto Kivekäs
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Rytmikonkarit
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Yölintu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 euroa
Taikakuu, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Hurma
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola, Lumo & Reeta Saranpää

Pe 6.12.2019

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Sinitaivas
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Pasi ja Anssi, Portion Boys
Heiton talo (Oulu) 14:00--17:00, 12 euroa
Frisco
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Markku Aro, Diesel
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jimmy Cola, BeatPanimo
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Heidi Pakarinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
In The Mood & Suvi Karjula
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Trio Sakke Kotilainen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 16:00--20:45, 17 euroa
Komiat
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 18 euroa
Pekkaniskan Pojat
Wanha Työski
Eki Jantunen, Mutkattomat

La 7.12.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Merja Juutinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Patajätkä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Charles Plogman, Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Yötaivas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 0 euroa
FBi-Beat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Pasi Vainionperä, Paryty Rockers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30
Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Amorio & Maria Tyyster
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Hannu Mustonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Sinitaivas, Weranta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Eija Kantola & Omega
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
90s Fin Cover Boyz&Girls, Helloband, Kasari-ysäripikkujoulut
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Aki Samuli & Love, Antti Ahopelto & Etiketti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Pasi Kivimäki
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Astra
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Tukkijätkät

Su 8.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Roulette, Marco Lundberg
Koskelankylän Valo (Koskela, Oulu)
Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pyrkivä (Turku)
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sävelpojat & Timo Lahtimo

Ma 9.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--22:00, 10 euroa
Okalinnut
Summan Pirttilä (Hamina)
Keijo Lille

Ti 10.12.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sirja-Katri
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Diesel & Markku Aro
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Kulkuripojat
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jorma Turunen, Sanna Hirvonen

Ke 11.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Helminauha
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Reeta Saranpää & Lumo, naistentanssit
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--23:00, 6 euroa
Jade's band
Ruusukortteli (Turku)
Elina Ukkonen & Juha Simola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen

To 12.12.2019

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Veli Muttilainen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 13.12.2019

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Velleri
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 14 euroa
Johanna Pakonen, Omenapuu
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Ari Lavu & Wire
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Ari Hyvälä, Keijo Paasila
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 13 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Finlanders, Timo Kallio duo
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Taikakuu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
A. Aallon Rytmiorkesteri
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 16:00--22:00
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Hannu Hautaniemi
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 23 euroa
Lemmenlautta, Eija Kantola
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Läpivalaisu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Movetron
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 0 euroa
Karaoketanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Reeta Saranpää & Lumo, KinoJake
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Sävelpojat & Timo Lahtimo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Onnenkerjäläiset
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Sinitaivas, Weranta
Wanha Työski
Leif Lindeman & Amore

La 14.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus & Tanssiorkesteri Kaiho, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Komiat
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Mika Jefremoff
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosalie & Juhamatti
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Joonas Erkkilä
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Rosette
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Silla Pöyry Band, Roulette
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Finlanders
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Yölintu, Sävel & Jyrki Nurminen
Limingan ns 20:00--00:30
Jarno Kokko
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Petri Forsmanin yhtye & Petri Forsman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Taikakuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Polte
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 17 euroa
Kake Randelin & Company
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:30--01:00, 7 euroa
Elina H
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Erkki Knuutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekka Juntunen, Leif Lindeman & Amore
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Helminauha, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Ullavan Ylikylän ns (Kokkola)
Kiertotähdet
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Sami Rosholm duo
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi

Su 15.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Evijärven ns
Neitoset
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Tapani Luojus & Jouni Keronen
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kerhola (Nokia)
Sinitaivas
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Komiat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Kari Hirvonen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Kylärengit, pikkujoulutanssit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--20:00, 10 euroa
Duo Kasino
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Neloset

Ma 16.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen

Ti 17.12.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Harri Nuutinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Benjamin Enroth, naistentanssit
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Pepe Enroth
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Eija Kettunen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juha Vartiainen, Roulette
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen

Ke 18.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Vesa Ollinmäki
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Rosette
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Juhani Virta

To 19.12.2019

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Janne Ikonen & Timo Hacklin
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt

Pe 20.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Q Bar (Suonenjoki) 21:00--01:30, 10 euroa
Juha Vartiainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Heidi Pakarinen
Wanha Työski
Saija Tuupanen & Ex-Miehet

La 21.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Elonkerjuu, Viismeistä
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 21:00--01:00
Lasihelmi, pikkujoulu
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sari Koivikko & Kuunhopea
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo
Sami Rosholm & Casanova
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Quattro & Kalle Jussila
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit

Su 22.12.2019

Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Onnenkerjäläiset
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Merja Juutinen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Teuvo Kääntä, pullakahvitarjoilu

Ma 23.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Ti 24.12.2019

Ikaalisten kylpylä 10 euroa
Sivas Regal

Ke 25.12.2019

Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pequeno, Mia Leivo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tapani Lager duo
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Peeta
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Antti Ahopelto, Kalle Jussila
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Naseva
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 8 euroa
Jussi Roponen duo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
The Steels, Marko Haapaniemi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
FBI-beat, In The Mood & Suvi Karjula
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Guns Rosor
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Tuovilat

To 26.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Timo Kallio duo
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Virpi Piippo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Feelings
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 17:00--21:30, 10 euroa
Pete Nikulainen
Lempäälän manttaalitalo 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Pepe Enroth
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Itkonen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Teemu Harjukari
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 20:00--24:00, 15 euroa
Jake Niska
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30
Sami Rosholm duo
Tanhuhovi (Lohja)
Weranta
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Väliaikainen
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Ässät
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Saku Backman
Turun VPK
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Ulvilan ns 17:00--21:00, 13 euroa
Tytti Pelkonen
Wanha Työski
Jean S.
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Jalmar

Pe 27.12.2019

Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin taika
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jukka Hallikainen, Jackpot & Marko Maunuksela
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 8 euroa
Teemu Harjukari
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Uhkapelurit
Oriveden Taisto
Jussi Anteron yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Yölintu
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Etiketti & Antti Ahopelto
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 17 euroa
Tangokuningaalliset 2019, Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa

La 28.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Timo Kallio duo
Evijärven alapään ns 20:00--24:00, 16 euroa
Guns Rosor
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Jarno Kokko, Saana Sassali
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Dansdax
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Elina H
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Jämsä Paviljonki 19:00--23:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Ari Tamminen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Weranta, Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Aki Hietala, Norolan Pojat
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen, Esko Roponen
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Pasi Kivimäki
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Jari Grek, Benjamin Enroth
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Ippe Mansikan orkesteri

Su 29.12.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Väliaikainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Harri Nuutinen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sunset & Arto Nuotio

Ma 30.12.2019

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye

Ti 31.12.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Keijo Lille
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Yölintu, Jyrki Nurminen & Sävel, Pelimies Seppo Ranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 21:00--02:00, 18 euroa
A Aallon Rytmiorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Hyvinkään järjestötalo 19:00--23:00, 12 euroa
Yötaivas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Ahopelto & Etiketti
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Eija Kantola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Johannes Vatjus, Ippe Mansikan orkesteri
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Sanna Liimatainen, Markku Uhlbäck, Calibra
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Nina Åkerman & ManTra
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pasi Vainionperä Band & Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Esperanza, Matti Korkiala
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Jukka Korpela
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Diesel & Markku Aro
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Helminauha
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:30--00:30
Marco Lundberg
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti
Rauman järjestötalo
Pasi Kivimäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Voimaorkesteri
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 17 euroa
Tiina Räsänen & Petri Hervanto & Royal FeelGood
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Mika Jefremoff
Salon VPK
Focus & Sakke Kotilainen
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:00--00:45
Nelituuli & Timo Puurunen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tyrnävän seurojentalo 20:30--00:30, 15 euroa
Tenho & Jarno Kokko, naistentanssit

Ke 1.1.2020

Nivalan ns
Matti Ojala
Tapiola (Keljo, Jyväskylä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

To 2.1.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo

Pe 3.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Jorma Kääriäinen, Yhden Tähden Orkesteri
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Neitoset

La 4.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
J. Eskelinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Limingan ns 20:00--00:30
Johanna Debreczeni
Pesäkallio (Lahti)
Diesel & Markku Aro
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jarno Itkonen, Roulette
Tyrnävän seurojentalo 15 euroa
Ässät, naistentanssit
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 5.1.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 15:00--19:30, 16 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Norolan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Riskit Herrat
Lempäälän ns 16:00--21:00, 15 euroa
Lempäälän pelimannit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Tyrnävän seurojentalo 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Carisma
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Elina Ukkonen & Juha Simola

Ma 6.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Petri Forsmanin yhtye

Ti 7.1.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Juha Vartiainen, Jani Helenius
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Jake Niska

Ke 8.1.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri

To 9.1.2020

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jade's band
Orimattilan Kehräämö
Sini-Takit

Pe 10.1.2020

Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--00:30, 17 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Helminauha

La 11.1.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Sami Rosholm & Casanova
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Caravan & Pepe Enroth
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 12.1.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Onnenkipinä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Norolan Pojat

Ma 13.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pepe Enroth

Ke 15.1.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa

To 16.1.2020

Hyvinkään järjestötalo
Sami Rosholm duo
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti

Pe 17.1.2020

Kempeleen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pasi Kivimäki
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 23 euroa
Flangers

La 18.1.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Rosette & Jarno Itkonen
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Mia Leivo, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Casanova & Sami Rosholm
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jani Mäkelä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Ässät
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Selena
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Harmony, Pasi Suikkanen

Su 19.1.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jyrki Nurminen

Ti 21.1.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Köpi Koski
Raittiustalo (Kuopio)
Pepe Enroth

Pe 24.1.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Weranta

La 25.1.2020

Alavieskan Viri
Kari Hirvonen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Ässät
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Dansdax

Su 26.1.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Juha Vartiainen
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
VSOP
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pyrstötähti

Ma 27.1.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Kulkuripojat

Ti 28.1.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola)
Pepe Enroth solo
Raittiustalo (Kuopio)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 29.1.2020

Joukola (Luumäki)
Kotkaset

Pe 31.1.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Nina Åkerman, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

La 1.2.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Ässät
Auran nuortentalo
Weranta
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Kari Hirvonen
Limingan ns
Rosette, Charles Plogman
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Yötaivas
Tyrnävän seurojentalo
Sami Rosholm & Casanova

Su 2.2.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Teuvo Oinas
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pasi Kivimäki

Ma 3.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Kotkaset
Summan Pirttilä (Hamina)
Sini-Takit

Ti 4.2.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen

Ke 5.2.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

To 6.2.2020

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jorma Turunen & Sanna Hirvonen
Orimattilan Kehräämö
Tuplawernet
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti

Pe 7.2.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Heidi Pakarinen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan

La 8.2.2020

Haaparannan kansantalo
Duuriseiska
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Mika Lappalainen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Hirvonen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Köpi Koski ja Projekti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

Su 9.2.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset

Ma 10.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Pepe Enroth solo

Ti 11.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola)
Jake Niska
Raittiustalo (Kuopio)
Onnenkipinä

Ke 12.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Salo

Pe 14.2.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Leif Lindeman, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30
Sortavalan Pojat, Yölintu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Karaoke
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Rosette

La 15.2.2020

Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ilkka Hakala & Sonetti
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Rosette
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Ässät
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Guns Rosor

Su 16.2.2020

Hyvinkään järjestötalo
Ässät
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Ari Lavu

Ti 18.2.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 19.2.2020

Ikaalisten kylpylä
Charles Plogman, Rosette

To 20.2.2020

Hyvinkään järjestötalo
Pepe Enroth
Orimattilan Kehräämö
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 21.2.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pyrkivä (Turku)
Benjamin Enroth

La 22.2.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Seireenit
Ikaalisten kylpylä
Ässät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Sami Rosholm & Casanova
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tammi Group

Su 23.2.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Ässät

Ti 25.2.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Sami Rosholm trio

Ke 26.2.2020

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Amorosa, Jukka Korpela

To 27.2.2020

Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti

Pe 28.2.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Tuiskula (Nivala)
Helmi-orkesteri

La 29.2.2020

Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Pasi Kivimäki, Jarno Itkonen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki)
Minna Äikäs band
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Benjamin Enroth
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Tuovilat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jade's band

Su 1.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Nivalan ns
Matti Ojala
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pepe Enroth

Ti 3.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver

Ke 4.3.2020

Pe 6.3.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Roivainen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 22:00--01:30, 15 euroa
Horsmankukka, Janne Tulkki

La 7.3.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Pirita Niemenmaa, Johannes Vatjus
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.

Su 8.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Kalle Jussila

Ma 9.3.2020

Pirtti (Kangasala)
Pertti Niemi & Odessa

Ti 10.3.2020

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 11.3.2020

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charlies

To 12.3.2020

Hyvinkään järjestötalo
Eija Kettunen
Orimattilan Kehräämö
Tähtikuvio & Niko Mäenpää

Pe 13.3.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Neitoset, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pasi Kivimäki
Tuiskula (Nivala)
Kari Hirvonen

La 14.3.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Kari Hirvonen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 22:00--01:30, 15 euroa
Toni Rossi, Sinitaivas, Pekka Tiilikainen & Beatmakers
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Sami Rosholm & Casanova
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 18 euroa
Amore & Leif Lindeman
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Valentin
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Tukkijätkät
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala

Su 15.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jussi Roponen

Ti 17.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Ippe Mansikka

Ke 18.3.2020

To 19.3.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti

Pe 20.3.2020

Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi

La 21.3.2020

Haaparannan kansantalo
Hannu Hautaniemi
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Focus & Sakke Kotilainen
Limingan ns
Charlies
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Benjamin Enroth
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Seurakallio (Leppävirta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Onnenkipinä
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Kari Hirvonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Tuovilat

Su 22.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu

To 26.3.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo, konsertti
Orimattilan Kehräämö
Tonika
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo

Pe 27.3.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Antti Ahopelto, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Sami Rosholm & Casanova

La 28.3.2020

Haaparannan kansantalo
Ässät
Ikaalisten kylpylä
Sami Rosholm & Casanova
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Valentin
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Joonas Erkkilä, Unelma
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Yöntanssittajat

Su 29.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Focus & Sakke Kotilainen

Ma 30.3.2020

Kontula (Taustiala, Kangasala)
Pertti Niemi & Odessa
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Jukka Korpela

Ti 31.3.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Juha Vartiainen, Jani Helenius
Raittiustalo (Kuopio)
Jukka Korpela

Ke 1.4.2020

Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pertti Niemi & Odessa

To 2.4.2020

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Pe 3.4.2020

Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Flangers
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Rosette

La 4.4.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Hannu Hautaniemi
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Sami Rosholm & Casanova

Su 5.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut

Ti 7.4.2020

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Pepe Enroth
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00
Timo Forsman

La 11.4.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Rainer Bollström
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Ässät

Su 12.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jarno Itkonen
Nivalan ns
Hannu Hautaniemi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Pasi Kivimäki
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Carisma

Ti 14.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Norolan Pojat

Ke 15.4.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo

To 16.4.2020

Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

La 18.4.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Taikakuu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova

Su 19.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova

Ti 21.4.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Eija Kettunen

Pe 24.4.2020

Kempeleen työväentalo
Hannu Hautaniemi

La 25.4.2020

Ikaalisten kylpylä
Onnenkipinä
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Nelituuli & Timo Puurunen

Su 26.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Risto Nevala

Ti 28.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Astra

To 30.4.2020

Esakallio (Somero)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Sini-Takit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Hannu Hautaniemi
Suomussalmen ns 20:00--00:45
Merja Juutinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
J. Eskelinen

La 2.5.2020

Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Hannu Hautaniemi
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Charles Plogman, Tommys

Su 3.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Valentin & Afrikan tähti, Armi Tenkula

Ma 4.5.2020

Summan Pirttilä (Hamina)
Kotkaset

Ti 5.5.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Duo Sami Soininen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Pe 8.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Saija Tuupanen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pasi Kivimäki

La 9.5.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tukkijätkät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi

Su 10.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Ässät

Ti 12.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin

Ke 13.5.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

La 16.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels, Marko Haapaniemi

Su 17.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.

Ti 19.5.2020

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Trio Petromax

To 21.5.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta)
Petromax
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Amor-kvartetti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Köpi Koski

Pe 22.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan

La 23.5.2020

Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ilkka Hakala, Sonetti

Ke 27.5.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

Pe 29.5.2020

Jormuan lava (Kajaani)
Hannu Hautaniemi

Su 31.5.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Veijarit, Hannu Mustonen

Ma 1.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kiertotähdet

La 6.6.2020

Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tuovilat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtikuvio, Niko Mäenpää
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Pepe Enroth

Su 7.6.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto

La 13.6.2020

Su 14.6.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

To 18.6.2020

Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Eija Kettunen

Pe 19.6.2020

Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Pepe Enroth
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Hannu Hautaniemi

La 20.6.2020

Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Hannu Hautaniemi

Su 21.6.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen

To 25.6.2020

Maaningan kasino
Hannu Hautaniemi
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Pepe Enroth

La 27.6.2020

Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pepe Enroth