Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssija esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Ke 3.6.2020

Särkkä (Punkalaidun)
Diesel & Markku Aro

Pe 5.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Essex Beat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Turo's Hevi Gee
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen

La 6.6.2020

Itikkanotko (Savonlinna)
Trio H-hetki
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Omega & Eija Kantola, Taiga & Jarkko Honkanen, peruutettu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Quattro, peruutettu

Su 7.6.2020

Nivalan ns
Rannan pojat

Ti 9.6.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Johanna Debreczeni

Ke 10.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Amorio

Pe 12.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Peltolan pojat
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:00--01:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Velleri
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Ässät

La 13.6.2020

Huvilintu (Raisio)
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yötaivas, Finlanders, peruutettu
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 5 euroa
Riverband
Suoraman työväentalo (Suorama, Kangasala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Yölintu, Meiju Suvas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat, peruutettu

Su 14.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu

Ma 15.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Erkki Mustikkamäki, Tähtivyö

Ke 17.6.2020

Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Tuplawernet
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo

Pe 19.6.2020

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Cool Company, Eila Pienimäki, Aron
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Keijo Taivainen yhtyeineen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Kaiho, Mr. Breathless & Esa Pulliainen
Kreivinkallio (Pitkäkoski, Miehikkälä)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
FBI-beat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Diesel & Markku Aro
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 15 euroa
Avalon
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pepe Enroth solo
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Rainer Bollström, Hannu Hautaniemi
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 15 euroa
Yötaivas, Kauko Simonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:30
Focus & Sakke Kotilainen & peruutettu

La 20.6.2020

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Tähtitaivas
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--04:00
Antti Ketonen, Arttu Wiskari
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Samppa Valo band
Kyynärön VPK:n lava (Pälkäne)
Norolan Pojat
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Tosimiehet, Sari Hellsten
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Jouni Raitio
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--02:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Channel Four, Sami Keskitalo, Boogie & Eini Pajumäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Jaska Mäkynen, peruutettu
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnaston yhtye
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 15 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Roivainen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:30
Patajätkä, peruutettu

Su 21.6.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Isto Hiltunen

Ti 23.6.2020

Kalajärven lava (Seinäjoki)
Dosett
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Quattro & Kalle Jussila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat

Pe 26.6.2020

Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
In The Mood & Suvi Karjula, Teemu Roivainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Rainer Bollström
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Jussi Anteron yhtye

La 27.6.2020

Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Sinitaivas, Wilson & Merja Uimonen, peruutettu
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pepe Enroth
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Astra
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Roulette
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Diesel & Markku Aro
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Teuvo Oinas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Jarkko Honkanen, peruutettu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Benjamin Enroth
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Ippe Mansikka, peruutettu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen

Su 28.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Komiat
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ti 30.6.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Jake Niska, peruutettu
Kauhajoen kasino
Diesel & Markku Aro

Ke 1.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Merja Juutinen
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Tähtitaivas
Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Sini-Takit
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Sinitaivas
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Diesel & Markku Aro
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 19 euroa
Heidi Pakarinen

To 2.7.2020

Jänteen halli (Kiuruvesi) 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Maaningan kasino
Ässät
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Leif Lindeman & Pekka Juntunen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 17 euroa
Naistentanssit

Pe 3.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Tulipunaruusut, Lumo & Reeta Saranpää
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Diesel & Markku Aro, Kake Randelin, Ari Lavu
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Leif Lindeman & Pekka Juntunen
Uittamo paviljonki (Turku)
FBI-beat

La 4.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
T.T. Purontaka, Helminauha, peruutettu
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Maaningan kasino
Diesel & Markku Aro
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Hannu Viitala
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen duo
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Wilson & Merja Uimonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tapani Kansa
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola, peruutettu
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Narrit, Ari Tamminen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Quattro
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Raimo Turtiainen ja Pojat, Erkki Liikanen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Hurma

Su 5.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Jukka Korpela
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Helminauha

Ti 7.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit

Ke 8.7.2020

Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Diesel & Markku Aro
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Pyrstötähti
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Roulette
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Duo Sami Soininen

To 9.7.2020

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Quattro & Kalle Jussila
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Marino & Sunrise
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki)
Diesel & Markku Aro
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Eki Jantunen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit

Pe 10.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Ässät, In The Mood & Suvi Karjula
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
FBI-beat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Markus Törmälä, Teemu Harjukari
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye & Veikko Aho, Hannu Hautaniemi
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen

La 11.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tonika
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Benjamin Enroth
Ikaalisten kylpylä
Dry Capri
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tarja Lunnas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Tulipunaruusut, peruutettu
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Voimaorkesteri
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Etiketti & Antti Ahopelto

Su 12.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Recados, Anneli Mattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Quattro
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Pekka Roiko, pullakahvitarjoilu
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Duo Kasino
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas

Ti 14.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Juha Vartiainen, Pekka Juntusen orkesteri, Amore & Leif Lindeman, Tommi Kostekivi, IskelmäMestari, Maria Pihlajamaa, naistentanssit
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Amor-kvartetti
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Napakymppi, naistentanssit

Ke 15.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Helmet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sami Rosholm & Casanova
Ikaalisten kylpylä
Juhamatti & Rosalie
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Pepe Enroth

To 16.7.2020

Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Heidi Pakarinen, konsertti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit

Pe 17.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Helminauha, Etiketti & Antti Ahopelto
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Diesel & Markku Aro
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Yölintu, Ippe Mansikka
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Hannu Hautaniemi
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Heidi Pakarinen, konsertti
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat

La 18.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Anneli Mattila
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
FBI-beat, Antti Ahopelto, peruutettu
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Menosten lava (Urjala)
Pyrstötähti
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Janne Ikonen, Elina H
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:00, 13 euroa
Ake Pääkkö duo
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Unelma
Sonkajan lava (Sonkaja, Ilomantsi) 20:00--00:30, 12 euroa
Itätuuli
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Diesel & Markku Aro, Rojal
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tammi Group
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Wiihdeorkesteri Wiva
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
KinoJake, Coralia & Maarit Peltoniemi

Su 19.7.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Yötaivas
Kursun kylätalo (Kursu, Salla)
Hannu Hautaniemi
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Quattro
Nivalan ns
Helmet
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Harri Nuutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
J. Eskelinen

Ti 21.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit

Ke 22.7.2020

Ikaalisten kylpylä
Omenapuu & Johanna Pakonen
Laitilan Tanssikanala 19:00--23:00, 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen

To 23.7.2020

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Sami Rosholm & Casanova
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Diesel & Markku Aro
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Saija Tuupanen & Aki Metsälä & konsertti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit

Pe 24.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Omenapuu & Johanna Pakonen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
FBI-beat, Jade's band
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Saija Tuupanen & Aki Metsälä & konsertti
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Riskit Herrat

La 25.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Quattro & Kalle Jussila
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Oja-Lipasti band, Mikko Mäkeläinen, peruutettu
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Sami Keskitalo
KuKu:n maja (Kuortane)
Unelma
Käenkoskikeskus (Parkano)
Benjamin Enroth
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Ari Tamminen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 15 euroa
Tinos
Menosten lava (Urjala)
Jussi Anteron yhtye
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sarmas & Tiina Pitkänen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Duo Kasino
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Jaska Mäkynen, Jorma Kääriäinen
Sääksjärven ns (Vimpeli)
Amorio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Leif Lindeman, peruutettu
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Himmiät tähäret, Pauli Koivula
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Sami Rosholm & Casanova, Taivaankaari & Heikki Koskelo

Su 26.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Caravan, Pepe Enroth
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Jukka Heiskanen, Erkki Räsänen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Fernanda & Katja Karisukki

Ma 27.7.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye

Ti 28.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tuplawernet
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Sami Rosholm & Casanova, Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Ässät, naistentanssit

To 30.7.2020

Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Tosimiehet, Kauko Simonen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Jarkko Honkanen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Finlanders, naistentanssit

Pe 31.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Diesel & Markku Aro, Sauli Kreivin yhtye & Virpi Piippo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Rainer Bollström, Anneli Mattila
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Quattro & Kalle Jussila
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye & Veikko Aho, Hannu Hautaniemi
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Jarkko Honkanen & konsertti
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 17 euroa
Taikakuu

La 1.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 12 euroa
Pasi Vainionperä
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Rosalie, Neitoset
Kyynärön VPK:n lava (Pälkäne)
Jussi Anteron yhtye
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen, Mika Sihvolan orkesteri & Teijo Lindström, karaoke
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Leo Louhivaara
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Voimaorkesteri
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Jarkko Honkanen & konsertti
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Eija Kettunen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tomi Markkola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
In The Mood & Suvi Karjula
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Teemu Roivainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lumo & Reeta Saranpää

Su 2.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--22:30, 15 euroa
Marko Jolkkonen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Uittamo paviljonki (Turku)
Juhamatti & Rosalie

Ti 4.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Finlanders
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Birgit Ohra-aho
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Norolan Pojat, Hurma, Aki Hietala, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ke 5.8.2020

Esakallio (Somero)
Focus & Sakke Kotilainen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto

To 6.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Väliaikainen
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Charles Plogman & konsertti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, naistentanssit

Pe 7.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Pasi Kivimäki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Öiset kulkijat & Anssi Vimpari
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Korsuorkesteri, Komiat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Marita Taavitsainen, Antti Ahopelto
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Sami Rosholm & Casanova, Hurma
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 16 euroa
Company, Kake Randelin
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Diesel & Markku Aro
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Arto Nuotio & Jarkko Salmi

La 8.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Charles Plogman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Yötaivas
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yölintu, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 13 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Messula (Tanhua, Savukoski)
Nelituuli & Timo Puurunen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Astra
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Arto Nuotio & Jarkko Salmi
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Vesku Ruotsalainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Quattro & Kalle Jussila, Marko Haapaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Korsuorkesteri, Terässiipi
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Timo Kallio, Tuija Mäensivu
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Ässät
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Juhamatti & Rosalie
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Toni Jaatinen Band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Benjamin Enroth
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Taikakuu, Aava & Tara Vepsäläinen

Su 9.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Unelmavävyt
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Lumo & Reeta Saranpää, Senja Myller
Uittamo paviljonki (Turku)
Amorio

Ti 11.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Ippe Mansikka
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:00--23:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Valentin & Afrikan tähti, Sinitaivas, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ke 12.8.2020

Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
FBI-beat
Särkkä (Punkalaidun)
Weranta
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Mutkattomat

To 13.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Weranta
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Sinitaivas, naistentanssit

Pe 14.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Eki Jantunen & Mutkattomat, Tangokuningas & Tangokuningatar 2020
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Weranta
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Lumo, Leif Lindeman
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Komiat, Vastakaiku, Tommi Soidinmäki
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Saija Tuupanen & ExMiehet
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Pekkaniskan Pojat, Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 16 euroa
Yölintu, Hannu Auvinen Group
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
J. Eskelinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Kake Randelin
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Jade's band & konsertti

La 15.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Yötaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Juhamatti & Rosalie
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Unelma & Joonas Erkkilä, Tommi Soidinmäki
Kiparkatti (Myrskylä) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Pasi Kivimäki, Diesel & Markku Aro
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Pentti Kuparinen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 19:00--21:00
Jade's band & konsertti
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Fernanda
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kake Randelin
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI-beat, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Marita Taavitsainen
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo)
Charles Plogman
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Wire & Ari Lavu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Yölintu, In The Mood & Suvi Karjula, Simo Silmu

Su 16.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm trio
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Kake Randelin

Ma 17.8.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sami Rosholm & Casanova

Ti 18.8.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Kari Hirvonen, Jani Helenius
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Finlanders
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Sonetti & Jouni Rieskaniemi, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Vastakaiku, Tommi Soidinmäki

Ke 19.8.2020

Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 10 euroa
Jussi & Esko Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tuplawernet

To 20.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Trio H-hetki
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit

Pe 21.8.2020

Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Sami Rosholm & Casanova, Diesel & Markku Aro
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Pekkaniskan Pojat, Onnenkerjäläiset
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Amorio
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Norolan Pojat, Jyrki Nurminen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Yölintu, Wire & Ari Lavu
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Mikko Harju
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Neitoset
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 18 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Riskit Herrat

La 22.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Janne Tulkki
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Energia & Teemu Roivainen, Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Voimaorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Aika velikultia, Saana Sassali
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Fernanda & Katja Karisukki
Liperin lava
Amorio
Maaningan kasino
Sami Rosholm & Casanova
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Dallapé, Namu & Jonna Ortju, karaoke
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 euroa
Kalevi Hautamäen orkesteri, Urpo Heikkilä
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Väliaikainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fortuna & Arja Koriseva, Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Tangokuningas & Tangokuningatar 2020
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnasto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Helminauha

Su 23.8.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Me Lammelat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Taikakuu
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
Diesel & Markku Aro

Ma 24.8.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas

Ti 25.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Kari Hirvonen & Onnentähti & päättäjäiset
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Taikakuu, Afrikan tähti & Armi Tenkula, naistentanssit

Ke 26.8.2020

Särkkä (Punkalaidun)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää

To 27.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Jade's band
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Neitoset
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, konsertti

Pe 28.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Energia & Teemu Roivainen, ManTra & Nina Åkerman
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ari Lavu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, päättäjäiset
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Diesel & Markku Aro
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 18 euroa
Souvarit

La 29.8.2020

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tähdenlento
Ikaalisten kylpylä
Weranta
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Arja Koriseva, J. Eskelinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Tosimiehet
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:30--01:00
Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä, ManTra & Nina Åkerman, venetsialaiset
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Liperin lava
Diesel & Markku Aro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Narvan lava (Narva, Vesilahti)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Norolan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Namu & Jonna Ortju, Antti Ketonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Kari Hirvonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Company & Kake Randelin, Sävel & Jyrki Nurminen

Su 30.8.2020

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Diesel & Markku Aro
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Pepe Enroth
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek
Nivalan ns
Afrikan tähti, Matti Ojala
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Väliaikainen

Ma 31.8.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Seppo Lankisen orkesteri

Ti 1.9.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Avajaiset
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Trio H-hetki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Juha Vartiainen
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00
Finlanders, naistentanssit
Raittiustalo (Kuopio)
Dry Capri

Ke 2.9.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns
Matti Ojala

To 3.9.2020

Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Tosimiehet, Antero Ketonen

Pe 4.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Markku Aro, Diesel
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Sami Rosholm & Casanova, Finlanders
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Yötaivas, Jarno Itkonen, Heidi Pakarinen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Pasi Kivimäki, Ajomiehet, N.Y.T., Ville Liimatainen
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Quattro
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

La 5.9.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Huvilintu (Raisio)
Ässät, Pasi Kivimäki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 15 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Valentin, Afrikan tähti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Finlanders
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Juhamatti & Rosalie
Tanhuhovi (Lohja)
Quattro
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tuovilat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Hurma, Neitoset

Su 6.9.2020

Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Roulette
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ma 7.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Avajaiset

Ti 8.9.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen, Kannaksen pojat

Ke 9.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 10.9.2020

Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Orimattilan Kehräämö
Tuplawernet
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 14:00--17:00, 10 euroa
Kemijärven työväen viihdeorkesteri

Pe 11.9.2020

Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Souvarit, Seppo Hakorinne
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Kalle Jussila, Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020

La 12.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekka Tiilikainen, Beatmakers
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 16 euroa
Yölintu, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Ari Lavu
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Timangi, Hannu Mustonen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Voimaorkesteri
Maaningan kasino
Valentin, Afrikan tähti
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Ässät
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Eero Magga
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Pasi Kivimäki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Leif Lindeman
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Finlanders, Anneli Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Pekkaniskan Pojat
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Pepe Enroth

Su 13.9.2020

Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Afrikan tähti
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Juhamatti & Rosalie

Ma 14.9.2020

Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Avajaiset
Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan, Sini-Takit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Trio H-hetki

Ke 16.9.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Trio H-hetki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Salo
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Minna Äikäs band, Minna Äikäs

Pe 18.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Finlanders
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Neitoset
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Maustetytöt
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 19 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sävel & Jyrki Nurminen

La 19.9.2020

Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 13 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Cat Cat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sininen huivi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Hannu Hautaniemi
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Rainer Bollström
Tanhuhovi (Lohja)
Sami Rosholm & Casanova
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro

Su 20.9.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, Roulette
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Hannu Hautaniemi
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Väliaikainen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pepe Enroth

Ma 21.9.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Pepe Enroth

Ti 22.9.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Juha Vartiainen

Ke 23.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 24.9.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, konsertti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Terässiipi

Pe 25.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi
Kempeleen työväentalo
Pasi Kivimäki
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Jorma Kääriäinen
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Diesel & Markku Aro

La 26.9.2020

Esakallio (Somero) 24 euroa
Beatmakers & Pekka Tiilikainen, The Sleepwalkers & Jani Forsman, Johnny & The Dodgers
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Afrikan tähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Benjamin Enroth
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Unelma
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pepe Enroth
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Sami Rosholm & Casanova
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Väliaikainen
Valoharju (Kuopio)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 27.9.2020

Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00
Tanssiorkesteri Helmi
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli)
Avajaiset
Mäntsälän seurojentalo
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 29.9.2020

Heiton talo (Haukipudas, Oulu)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 30.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Timo Forsmanin yhtye

Pe 2.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Yölintu
Kempeleen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Pasi Kivimäki

La 3.10.2020

Kuntotalo (Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Lempäälän manttaalitalo
Kannaksen pojat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Merja Juutinen
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Pepe Enroth
Ulvilan ns
Päivi Tuomi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 4.10.2020

Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anna-Liisa Räsänen

Ma 5.10.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette
Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ti 6.10.2020

Tapiola (Keljo, Jyväskylä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Trio H-hetki

Ke 7.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 8.10.2020

Orimattilan Kehräämö
Focus & Sakke Kotilainen
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet

Pe 9.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
FBI-beat

La 10.10.2020

Ikaalisten kylpylä
Casanova, Sami Rosholm
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Valoharju (Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Verstas (Nakkila)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen

Su 11.10.2020

Nivalan ns
Pepe Enroth
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Orimattilan Kehräämö
Pasi Kivimäki
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Sami Rosholm & Casanova

Ke 14.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Messukylän juhlatalo (Tampere)
Pasi Kivimäki

Pe 16.10.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Neitoset, Narikkamasku sis. tanssilipun hintaan
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kempeleen työväentalo
Sami Rosholm & Casanova

La 17.10.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pasi Kivimäki
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Casanova & Sami Rosholm
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 17 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen

Su 18.10.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Väliaikainen

Ti 20.10.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pertti Niemi & Odessa

Ke 21.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 22.10.2020

Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Duo Septimi

Pe 23.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Hurma
Kempeleen työväentalo
Pasi Kivimäki

La 24.10.2020

Lempäälän manttaalitalo
Sami Rosholm & Casanova
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Benjamin Enroth
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Pasi Kivimäki
Valoharju (Kuopio)
Jukka Korpela

Su 25.10.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Ässät
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Väliaikainen

Ma 26.10.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 28.10.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Merja Ranta & Harmony
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pepe Enroth

To 29.10.2020

Hyvinkään järjestötalo
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Pe 30.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Ässät

La 31.10.2020

Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Yötaivas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Norolan Pojat

Su 1.11.2020

Hyvinkään järjestötalo
Sami Rosholm & Casanova

Ke 4.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 5.11.2020

Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Roulette

Pe 6.11.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tiina Räsänen & Petri Hervanto

La 7.11.2020

Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Tapani Lager
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova

Su 8.11.2020

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Focus & Sakke Kotilainen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 15:00--19:00, 20 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Ke 11.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 12.11.2020

Orimattilan Kehräämö
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 13.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Sami Rosholm & Casanova

La 14.11.2020

Haaparannan kansantalo
Yötaivas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Crystal, Terhi Lehtoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pepe Enroth

Ti 17.11.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Pepe Enroth

Ke 18.11.2020

Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva

Pe 20.11.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 16 euroa
Finlanders, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel

La 21.11.2020

Haaparannan kansantalo
Yötaivas
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Janne Tulkki & Tulinen sydän
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Valentin, Afrikan tähti

Ke 25.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Timo Forsmanin yhtye

Pe 27.11.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Tangokuningas 2020 & Tangokuningatar 2020

La 28.11.2020

Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Väliaikainen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tukkijätkät, Arlas

Su 29.11.2020

Ke 2.12.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 3.12.2020

Orimattilan Kehräämö
Lopen harmonikat

Pe 4.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Maria Tyyster

La 5.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Osmos Cosmos
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Tammi Group
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Smork-voittaja 2019, Keijo Lille

Ma 7.12.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Lopen harmonikat

Ti 8.12.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Onnenkipinä

Ke 9.12.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 10.12.2020

Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 11.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ässät

La 12.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosalie, Juhamatti
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi

Ti 15.12.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Katja Karila

Pe 18.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat, Mervi Kovero

La 19.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat

Pe 25.12.2020

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Afrikan tähti, Valentin

La 26.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Nivalan ns
Hannu Hautaniemi
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Jukka Korpela
Orimattilan Kehräämö
Pepe Enroth
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Väliaikainen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Orkesteri avoin
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hanna Hirvonen

To 31.12.2020

Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen

Ke 20.1.2021

Pe 22.1.2021

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Joonas Erkkilä & Unelma

Ke 27.1.2021

La 20.2.2021

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Amorosa, Jukka Korpela

Su 28.2.2021