Edellinen tanssipäivä pe 11.8.2023

Lauantai 12.8.2023

√Ąmyri (Somero) 19:00--24:00, 22 ‚ā¨
Rosette & Leif Lindeman, Neitoset
H√§myslava (Nokia) 19:30--24:00, 20 ‚ā¨
Helminauha
H√∂yrypaviljonki (Keuruu) 19:00--23:30, 20 ‚ā¨
Komiat
Halkosaari (Lappajärvi)
Finlanders
Hampushalli (Pudasj√§rvi) 20:00--00:30, 15 ‚ā¨
Napakymppi (vanha tieto)
Huvilintu (Raisio) 19:00--22:45, 20 ‚ā¨
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Iiti√§n VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 16 ‚ā¨
Quattro & Kalle Jussila
Ilveskasino (Kuopio) 20:00--01:00, 20 ‚ā¨
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
J√§nteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 ‚ā¨
Duo Sami Soininen & Katja Karila
K√§yl√§n Korpihovi (Kuusamo) 20:00--01:00, 15 ‚ā¨
Tukkijätkät
Kaarihovi (Teuva) 20 ‚ā¨
Himmiät tähäret, Etiketti & Antti Ahopelto, Pauli Koivula
Hotelli Keurusselk√§ (Keuruu) 20:30--00:30, 15 ‚ā¨
Uhkapelurit
Kukonhiekka (Saarij√§rvi) 19:30--01:00, 20 ‚ā¨
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Recados & Anneli Mattila
Kulhon lava (Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 ‚ā¨
Erkki Räsänen
Lankoj√§rven lava (Pello) 20:00--00:45, 10 ‚ā¨
Afrikan tähti & Valentin
Laurilan lava (Marttila) 19:00--23:30, 12 ‚ā¨
N.Y.T. (vanha tieto) & Pasi Kivimäki
Liperin lava 20:00--24:00, 20 ‚ā¨
Omega & Eija Kantola
Lohij√§rven urheilutalo (Ylitornio) 10 ‚ā¨
Tapani Haapasaaren yhtye
Maaningan kasino 18 ‚ā¨
Diesel & Markku Aro
Menosten lava (Urjala) 20:00--24:00, 15 ‚ā¨
Misterio, Paula Rouhila
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo) 20:00--01:00, 20 ‚ā¨
Casanova & Sami Rosholm, Mia Leivo
Niskaharjun lava (Lepp√§virta) 19:00--23:30, 15 ‚ā¨
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Oulu) 20:00--00:45, 20 ‚ā¨
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, Yölintu
Pajarinhovi (Kitee) 19:00--23:30
Jyrki Nurminen & Sävel
Piston mms (Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 ‚ā¨
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Poikelj√§rven paviljonki (Pori) 19:00--23:00, 15 ‚ā¨
Mutkattomat, Eki Jantunen
Rönnin lava (Orivesi)
Taiga & Jarkko Honkanen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:30--00:30, 17 ‚ā¨
Marita Taavitsainen, Emile
Ruokolahden lava (Siikajoki) 19:00--24:00, 18 ‚ā¨
PNP & Henri Jokinen
Ruokotaipaleen lava (Puumala) 20:30--01:30, 0 ‚ā¨
Amorada, Tommi Seppänen
S√§√§nj√§rven lava (Savitaipale) 19:00--24:00, 15 ‚ā¨
Kipinä & Tomi Markkola
Sirniön Kisapirtti (Posio)
Matti Ojala (vanha tieto)
Sonkakosken lava (Sonkajärvi)
Kasma
Suukosken keidas (Tervola)
Energia & Teemu Roivainen, Teuvo Oinas
Syvälahti (Kangasniemi) 20:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Weranta
Tainuskyl√§n lato (Kurikka) 20:00--01:00, 10 ‚ā¨
Titan (vanha tieto) & Keijo Rahnasto (vanha tieto)
Tanssisaari (Porvoo)
Charles Plogman
Toivolan lava (Yl√∂j√§rvi) 19:00--23:00, 16.50 ‚ā¨
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Urjanlinna (Sievi)
A. Aallon rytmiorkesteri
Vaajakosken urheilutalo (Jyv√§skyl√§) 18:00--22:00, 15 ‚ā¨
Rainer Bollström
Valasranta (P√∂yty√§) 20:00--01:00, 20 ‚ā¨
Pekkaniskan Pojat & Matti-Sakari, Fernanda & Katja Karisukki
Vojakkalan lava (Loppi) 19:00--23:30
Tanssin Taika, Harri Nuutinen

Seuraava tanssipäivä su 13.8.2023