Edellinen tanssipäivä pe 12.11.2021

Lauantai 13.11.2021

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 5 euroa
Levytanssit
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--01:00, 20 euroa
Unelma & Joonas Erkkilä, Sami Rosholm & Casanova
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Vetonaula, Arja Havakka
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Railio
Jukolakerho (Sundbyberg)
Pekka Vaattovaara
Jämsä Paviljonki 19:00--23:00, 16 euroa
Norolan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Hirvonen & Onnentähti
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 17 euroa
Heikki Koskelo, Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:00, 13 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--13:45 tanssikurssi: salsa perusteet hallitseville, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet hallitseville, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
19:00--24:00 Sinitaivas, 17 euroa
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 19:00--23:15, 15 euroa
Caravan, Pepe Enroth
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 22:00--00:30, 20 euroa
Mikael Konttinen, Kunnon Houseband
Lakis Areena (Vimpeli) 20:00--01:00, 18 euroa
Helminauha
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 20 euroa
Neljä ruusua
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:00, 15 euroa
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30, 17 euroa
Mikko Tapio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 19:00--23:30
Wähäkosket
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Rosa Narmala & Satelliittitaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio (Lahti)
Finlanders
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Karaoketanssit
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:00--00:30, 20 euroa
Rosette, Charles Plogman, Weranta
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Taiga, Jarkko Honkanen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 18 euroa
Yölintu
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 20 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 17 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 20 euroa
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta) 19:30--00:30
Energia & Teemu Roivainen
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 19:00--01:00, 20 euroa
Marita Taavitsainen, Koivu
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 14:00--16:45, 10 euroa
Elina Ukkonen, Juha Simola
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Ässät

Seuraava tanssipäivä su 14.11.2021