Edellinen tanssipäivä pe 10.7.2020

Lauantai 11.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tonika
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Benjamin Enroth
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä
Dry Capri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hannu Hautaniemi
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Diesel & Markku Aro
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:30
Vetonaula & Maarit Peltoniemi, Nelituuli & Timo Puurunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Amorio
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Rosette, Terässiipi & Jarmo Ranta
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Neitoset, karaoke
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ässät
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Valentin, Afrikan tähti
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Vesa Formunen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tarja Lunnas, J. Eskelinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hurma, Anne Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Tulipunaruusut
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Voimaorkesteri
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Etiketti & Antti Ahopelto

Seuraava tanssipäivä su 12.7.2020