Edellinen tanssipäivä pe 24.4.2020

Lauantai 25.4.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Susanna Heikki, Voimaorkesteri, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Omenapuu
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Ässät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Merja Juutinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ippe Mansikka yhtyeineen
Ikaalisten kylpylä
Onnenkipinä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Neitoset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pirita Niemenmaa, Tanssiorkesteri Kaiho, Joonas Erkkilä, Unelma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--16:15 tanssikurssi: fusku alkeet 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta & Lare Pitkänen, Kartano Kievari
19:00--00:30 Antti Ahopelto & Etiketti, Kari Hirvonen & Onnentähti, 16 euroa
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Reetta, Lumo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Limingan ns 20:00--00:30
Heidi Pakarinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 18 euroa
Tulipunaruusut
Mäntsälän lava 19:00--24:00
Energia & Teemu Roivainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Norolan Pojat
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Tanhuhovi (Lohja)
Sami Rosholm & Casanova
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45
Aki Samuli & Love
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Benjamin Enroth
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Helmi-orkesteri, Johannes Vatjus, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI-beat, Quattro & Kalle Jussila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tukkijätkät
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: polkka, masurkka perusteet kertaus, 8/12, Matti Mustajärvi, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka perusteet kertaus, 8/12, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Työväentalo (Uusikaupunki)
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 26.4.2020