Edellinen tanssipäivä ma 6.4.2020

Tiistai 7.4.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Pepe Enroth
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Tommi Seppänen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Karavaani
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00
Timo Forsman
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Essi Leppäkoski
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jani Rinne
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, hidas foksi alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: humpat alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: humpat alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Kangasalan Pirtti, Tapulintie 6 (Kangasala)
17:30--21:45 tanssikurssi: bugg perusteet-haastava, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€ kant.asiakashinnat, 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Koulukeskus iso sali (Liperi)
19:30--21:00 tanssikurssi: blues alkeisjatko, Liperin lavatanssijat ry
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, tangovalssi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, sambajive alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: jive perusteet, Marika & Teemu, Sekahaku
Raisio Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: foksi keskitaso/jatko kuviot, Jenna Polvi, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso/jatko musiikintulkinta, Jenna Polvi, Sekahaku
Roution monitoimijatalo (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: blues alkeet, 6, Vaihtuva ohjaaja, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: cha cha cha alkeis/jatko, 5/6 eur/kerta, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha cha alkeet / alkeisjatko, Merja ja Jussi Rastas, HaLata ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 8.4.2020