Edellinen tanssipäivä pe 3.4.2020

Lauantai 4.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Eija Kantola & Omega, Pelimies Seppo Ranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Helminauha
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Juha Vartiainen & Variaatio
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Tukkijätkät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto, Royal FeelGood
Ikaalisten kylpylä
Harri Nuutinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Hurma, Ari Lavu & Wire
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Lord Est
Kokkolan työväentalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen, Quattro & Kalle Jussila
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo
Kannaksen pojat
Limingan ns 20:00--00:30
FBI-beat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Jyrki Nurminen
Pesäkallio (Lahti)
Energia & Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Neitoset
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Timo Leppänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Hirvonen, Onnentähti, J. Eskelinen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
In The Mood & Suvi Karjula
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Jussi Roponen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Arto Kivekäs
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pasi Kivimäki, Diesel & Markku Aro
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Maestrot, Jarkko Yli-Sikkilä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Selena
Brändö Gymnasium, Ståhlbergintie 2, Kulosaari (Helsinki)
12:00--14:45 tanssikurssi: buggin perusteet lue tarkemmat ohjeet linkistä, 28(22) euroa yksi päivä, 50(37) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
15:15--18:00 tanssikurssi: buggin edistyneet, koko iltapäivä lue tarkemmat ohjeet linkistä, 50(37) euroa yksi päivä, 90(70) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 5.4.2020