Edellinen tanssipäivä la 28.3.2020

Sunnuntai 29.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Juha Vartiainen & Roulette
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Haaparannan kansantalo 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Seppo Soittila
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: balboa alkeet/alkeisjatko, Ville Pessi & Anne Kuosmanen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Sävel & Jyrki Nurminen, 12 euroa
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 13:00--17:00, 12 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 16 euroa
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Teuvo Vuoti
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Kuutamotaivas
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rauman tanssitalo 10 euroa
Sebastian Ahlgren, Anri Ahlgren
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkealan kirkonkylän ns (Valkeala, Kouvola)
Amor-kvartetti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: kuviohumppa perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa alkeisjatko 2, 10 € /kerta / jäsen, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: salsa jatko, 10 € /kerta / jäsen, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
11:00--12:30 tanssikurssi: bugg perusteet, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg jatko, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keski / jatkotaso, Martti Lång, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumbabolero alkeet, 3/6/9 €, Sami & Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: tango alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: tango alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: bugg lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Roution koulu (Lohja)
10:30--12:15 tanssikurssi: west coast swing alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
12:45--14:30 tanssikurssi: west coast swing alkeisjatko, 15, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Salon Lukion tanssisali, Kaherinkatu 2, 24130 Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Juhani ja Liisa Vaarala, Salon Seuratanssiklubi ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--20:15 tanssikurssi: bugg, bugg hidas perusteet-haastava, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: bugg alkeet, Liperin lavatanssijat ry
15:00--16:30 tanssikurssi: jenkka konkarit, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 30.3.2020