Edellinen tanssipäivä pe 13.3.2020

Lauantai 14.3.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Onnentähti
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Sinitaivas, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Nostalgia, Tapio Jankkila
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Onnenkipinä
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Elonkerjuu
Ikaalisten kylpylä
Onnenkerjäläiset
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Finlanders
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--16:15 tanssikurssi: fusku keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta & Lare Pitkänen, Kartano Kievari
19:00--00:30 Nina Åkerman & ManTra, Jarkko Honkanen & Taiga, 16 euroa
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Kake Randelin & Company
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
Toni Rossi, Pekka Tiilikainen & Beatmakers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Antti Kemppainen
Limingan ns 20:00--00:30
Hurma
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
J. Eskelinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Tsuubiduu, Jaska Mäkynen, Kauko Simonen, Sebastian Ahlgren
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekka Mikkola, Saana Sassali
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Raahen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Markku Uhlbäck
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Anssi Kela
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
FBI-beat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Rasavilli, Mika Mäkkeli
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 20:00--24:00, 15 euroa
Jake Niska
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Petri Hervanto & Royal FeelGood
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 18 euroa
Amore & Leif Lindeman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Valentin, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Tukkijätkät
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Tanhuhovi (Lohja)
Neitoset
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Eija Kantola & Omega
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Vili Mustalampi
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: hitaat alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: slow foxin jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Sami ja Jutta Helenius, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: slow foxin jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Sami ja Jutta Helenius, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: slow foxin jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Sami ja Jutta Helenius, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 15.3.2020