Edellinen tanssipäivä ma 9.3.2020

Tiistai 10.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen, Satu-Maarit
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty, naistentanssit
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Tarmo Malilan duo
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, 5 euroa
18:30--19:30 tanssikurssi: kuviohumppa alkeet, 10(9) euroa /1,5h -- alle 25-v maksutta, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--20:30 tanssikurssi: valssitango alkeisjatko, 7(6) euroa/ 1h -- alle 25-v maksutta, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Ake Pääkkö
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Ässät
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye, Hannu Wacklin
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Finlanders
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Janne Ikonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: bachata alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: samba alkeet/alkeisjatko, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet/alkeisjatko, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: tango perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Kangasalan Pirtti, Tapulintie 6 (Kangasala)
17:30--21:45 tanssikurssi: jive, fusku perusteet-haastava, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: suomisalsa alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Koulukeskus iso sali (Liperi)
19:30--21:00 tanssikurssi: foksi jatko, Liperin lavatanssijat ry
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: jive perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
19:15--19:15 tanssikurssi: lavatanssi, jenkka, sottiisi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
Malmin työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: wanha tango aloitetaan perusteista. 4 illan kurssikokonaisuus edetään keskitasoon, 1h/12€ 2h/20€. Etuasiakashinta: 1h/10€ 2h/18€, Juhani Tahvanainen Tangon tuhattaituri, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeiskurssi, fusku, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden alkeisjatkokurssi, tango, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: humppa keskitaso, Marika & Teemu, Sekahaku
Raisio Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg liikkuva keskitaso/jatko kuviot, Jenna Polvi, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso/jatko musiikintulkinta, Jenna Polvi, Sekahaku
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10 euroa, 2h 15 euroa, koko ilta 20 euroa, Roly Gonzalez, BailaMas
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, 6, Vaihtuva ohjaaja, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: jive alkeis/jatko, 5/6 eur/kerta, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
18:00--21:00 tanssikurssi: bugg alkeet / alkeisjatko, Merja Rastas, Aki Uppa, HaLata ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 11.3.2020