Sunnuntai 8.3.2020 naisten päivä

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 13:00--17:00, 12 euroa
Onnenmaa
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:09--21:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kurun seuratalo (Ylöjärvi) 17:00--20:30, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye, kahvitarjoilu
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Sirja-Katri
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 16:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit, Sari Rautajärvi, Leo Silolahti
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Saturnus & Anu Keronen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Rauman tanssitalo
Pasi Kivimäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Korpela
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Väinölä (Voltti, Kauhava) 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: foksi perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: rumba bolero perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Hanna Tuominen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: fusku jatko, 10€ /kerta /jäsen, Hanna Tuominen, Tanssin Ilo ry
Hki, Malmin raitti 17b4kerros,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: foxtrot, lattari alkeis/alkeisjatko, 50e/kk Tai 15e kerta, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Länsi-Suomen opisto (Huittinen)
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Länsi-Suomenm opisto (Huittinen)
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango alkeet, 3/6/9 €, Timo & Anita, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:50 tanssikurssi: fusku, jalkatekniikka jatko, 20 e/kerta, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
15:00--16:20 tanssikurssi: valssi alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Pyrkivä (Turku)
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: hidas valssi lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma, Salon Seuratanssiklubi ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--18:45 tanssikurssi: bachata perusteet-keskitaso, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
18:45--20:15 tanssikurssi: fusku keskitaso-haastava, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: foksi alkeet, Liperin lavatanssijat ry
15:00--16:30 tanssikurssi: hidas lavafoksi konkarit, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 9.3.2020