Lauantai 7.3.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Kaija Lustila & Helmi-orkesteri, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo
Hurma, Neitoset
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Mennen
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä) 21:00--03:30, 15 euroa
Love & Aki Samuli
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
17:15--18:15 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa alkeet, 15, sis. tanssilipun, Virpi Mannelin
19:00--23:30 Tosimiehet, Kauko Simonen, 15 euroa
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Hotelli Kaustinen 21:00--01:30, 17 euroa
Yölintu, Peltolan Pojat
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Napakymppi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Konsertti, Juhamatti & Rosalie
Ikaalisten kylpylä 22 euroa
Antti Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Helminauha, Onnenkerjäläiset
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Aste, Raappana
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Armi Tenkula, Afrikan tähti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Esa Nummela, Vanha Suora
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Limingan ns 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Diesel & Markku Aro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Onnentekijät & Mika Lappalainen, karaoke
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pesäkallio (Lahti)
Amore & Leif Lindeman
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Tara, Aava
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Kyösti Mäkimattila
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Juha Vartiainen, Variaatio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Jyrki Nurminen & Sävel
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Erkki Räsänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Wire & Ari Lavu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 18:45--23:45, 17 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, ManTra & Nina Åkerman
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Petri Forsman, Harri Lehtonen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Leo Louhivaara dup
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Sinitaivas, Taikakuu
Wanha Työski 15 euroa
Danny Show
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Jalmar
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Ooperi (Kortela, Rauma)
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 8/12, Brian Ramos, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, 8/12, Brian Ramos, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 8/12, Brian Ramos, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 8.3.2020