Edellinen tanssipäivä ma 2.3.2020

Tiistai 3.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Ilta-aurinko duo, Jouko Keskinen
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Benjamin Enroth & Tiimalasi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
11:00--18:00 Levytanssit, kahvitarjoilu, 0 euroa
18:00--22:00 DJ Toivo!, kahvitarjoilu, 0 euroa
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Teuvo Vuoti
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Weranta
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha cha alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: samba alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Ulpu Jarva, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Kangasalan Pirtti, Tapulintie 6 (Kangasala)
17:30--19:45 tanssikurssi: valssi, hidas valssi perusteet-keskitaso, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
19:45--21:45 tanssikurssi: masurkka, polkka perusteet/keskitaso, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: cha cha 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, jenkka, sottiisi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: foksi ja, variaatioita kerrataan perustaa / keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeiskurssi,tango, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden alkeisjatkokurssi, bugg, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: valssi keskitaso, Marika & Teemu, Sekahaku
Raisio Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: humpat keskitaso/jatko kuviot, Jenna Polvi, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: bugg liikkuva keskitaso/jatko musiikintulkinta, Jenna Polvi, Sekahaku
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10 euroa, 2h 15 euroa, koko ilta 20 euroa, Roly Gonzalez, BailaMas
Roution monitoimijatalo (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: salsa alkeet, 6, Vaihtuva ohjaaja, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: jive alkeis/jatko, 5/6 eur/kerta, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
18:00--21:00 tanssikurssi: kävely valssi alkeet / alkeisjatko, Merja ja Jussi Rastas, HaLata ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: bugg liikkuva perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: bugg liikkuva keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: bugg liikkuva keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 4.3.2020