Edellinen tanssipäivä la 29.2.2020

Sunnuntai 1.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kerhola (Nokia)
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Antti Hakola
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rauman tanssitalo
Harri Lehtonen & Silver
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Korpela
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 15:00--19:00, 10 euroa
Jussi Henttonen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: kuviohumppa perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: fusku peruas/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: cha cha jatko, 10€ /kerta /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango alkeet, 3/6/9 €, Timo & Anita, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: valssi alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: humpat lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Nadia Tapia, Salon Seuratanssiklubi ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet-keskitaso, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
18:45--20:15 tanssikurssi: tango keskitaso-haastava, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 2.3.2020