Sunnuntai 23.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Jussi Roponen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa haastava, 20€/35€ ei jäsenet, Matias Löyttyniemi, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Sami Rosholm & Casanova, 12 euroa
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi
Kansanpirtti (Kajaani) 16:00--20:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Mäntypirtti (Elämäjärvi, Pihtipudas)
Sari Turpeinen
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Focus & Sakke Kotilainen
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rauman tanssitalo 10 euroa
Yhtye Rami Pajari
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Savelan ns (Ylivieska) 12 euroa
Teuvo Vuoti, pullakahvitarjoilu
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Ässät
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: wanha tango perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Hki, Malmin raitti 17b,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: foxtrot, rumba alkeis/alkeisjatko, 50e/kk Tai 15e kerta, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa alkeisjako / keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:50 tanssikurssi: cha cha, liikkuvat kuviot jatko, 20 e/kerta, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
15:00--16:20 tanssikurssi: kertaus, foksi, fusku alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: kertaus, fusku, hidas foksi alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: valssi lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
10:00--13:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lindy hop eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas bugg, night club two step eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--18:45 tanssikurssi: tango perusteet-keskitaso, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
18:45--20:15 tanssikurssi: masurkka, polkka perusteet, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: valssi alkeet, Liperin lavatanssijat ry
15:00--16:30 tanssikurssi: valssi konkarit, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 24.2.2020