Edellinen tanssipäivä pe 21.2.2020

Lauantai 22.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Markku Aro & Diesel, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Steel
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Amorio, Johanna Debreczeni
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, konsertti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas, Sami Rosholm & Casanova
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Heikki Kotila, Hannu Viitala
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Juha Vartiainen & Roulette
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nikke Ankara
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Aino Niemi
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Laura Voutilainen
Limingan ns 20:00--00:30
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sydänten liekki, Jari Grek
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen, Mutkattomat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
FBI-beat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 17:00--20:00, 10 euroa
Tikkurilan soittokunta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Sari Hellsten, Succee
Rauman tanssitalo 19:00--23:30, 15 euroa
Aki Mäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Yölintu
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Benjamin Enroth
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tammi Group
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Anneli Mattila, Recados
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio & Pirita Niemenmaa, Onnentähti
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Johannes Vatjus, Helmi, Helmi-orkesteri
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
10:00--13:00 tanssikurssi: boogie woogie, tango, bachata eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas boogie woogie, hitaat, fusku eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
17:45--23:45 Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Wanha Työski
Teemu Harjukari, Taivaanrannanmaalarit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wähäkosket
Mutalan koulu, Lastenkatu 4 (Joensuu)
14:30--16:30 tanssikurssi: foksi, tango perusteista syventäen, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
SalsaStudio, Käenkuja 3 aC (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: parison, salsa alkeet, 20e/1,5h, 35€/3h, Roly González, SalsaStudio Helsinki
14:30--15:00 tanssikurssi: cha cha cha alkeet, 20e/1,5h, 35€/3h, Roly González, SalsaStudio Helsinki

Seuraava tanssipäivä su 23.2.2020