Maanantai 17.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
18:15--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet/keskitaso, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
12:00--13:00 tanssikurssi: tangovalssi, sis.lippuun, Maija Astikainen
13:00--15:45 Velleri, 10 euroa
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi, kahvitarjoilu
Kulttuuritalo (Alppila, Helsinki) 13:00--16:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Hyrylän Torppa (Tuusula)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Taitokolmio ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: bachata perusteet, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: argentiinalainen tango keskitaso, Leena Vilpo ja Heikki Auer, Sekahaku
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, 3/6/9 €, Timo & Anita, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba perusteet/alkeet, 9€/45min, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, 9€/45min, Tanssikoulu Antti Törmänen
Lagstadin koulu (Espoo)
20:00--21:30 tanssikurssi: samba peruskurssi, 7 €/hlö, Espoon Tanssinystävät ry
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko/jatko, 16 euroa /1,5h, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa alkeisjatko/jatko, 16 euroa /1,5h, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Luovin Sali, Käsämä (Liperi)
18:45--20:45 tanssikurssi: hidas valssi alkeis/alkeisjatko, Liperin lavatanssijat ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: kuusaskel tango ja, hidas lavafoksi keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Porvoon palokunnantalo, Kirkkokatu 2 (Porvoo)
18:15--21:00 tanssikurssi: bugg perustaso 18.15 - 19.30, keskitaso 19.45-21.00, 10 / 18, Jarmo Virtanen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bugg nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jenkat alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
18:00--19:30 tanssikurssi: jive perusteet / keskitaso, Jussi Kaksonen, Salon Seuratanssiklubi ry
19:30--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso, Jussi Kaksonen, Salon Seuratanssiklubi ry
Tornipolku 10 (Gammelbackan ostoskeskus, ent. apteekki) (Porvoo)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa jatkotaso/edistyneet, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
Työväentalo (Loimaa)
18:30--20:30 tanssikurssi: tango perusteista alkaen, Miia Lehtonen, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä ti 18.2.2020